У Кривому Розі від підтоплень захистять 300 будинків

ДніпроОДА реалізує проект з ліквідації підтоплень житлового масиву Веселі Терни у Кривому Розі. Від шкідливої дії води захистять майже 300 будинків, а це дві тисячі жителів. Наразі підрядники розчищають канали для відведення ґрунтових, талих та дощових вод до річки Саксагань, повідомив голова ДніпроОДА Валентин Резніченко.

«Підтоплення дошкуляли мешканцям житлового масиву Веселі Терни понад 20 років. Тож ми взялися за вирішення проблеми, яка завдавала людям великих збитків. Цьогоріч розробили проект, і у травні вже розпочалися роботи. Тут розчищають існуючу водовідвідну систему та встановлюють нові водопропускні мережі, – зазначив Валентин Резніченко. – Загалом цього року на Дніпропетровщині плануємо реалізувати близько 20 природоохоронних ініціатив».

Найбільше потерпали від підтоплень жителі вулиць Коширська, Терновська, Нарільська та провулка Опаріна. Люди кажуть, весною та восени вода повністю заливала льохи й городи.

«Інтенсивний індустріальний розвиток північної частини міста спровокував суттєве підвищення рівня ґрунтових вод. Позаминулого року в мене в погребі вода була скрізь, не діставала до стелі лише сантиметрів 20, – розказав місцевий житель Марко Павлов. – Позбутися проблеми самостійно ми не могли, а чиновники давали поради – викачувати воду, робити гідроізоляцію. Тільки завдяки зусиллям ДніпроОДА вирішення проблеми зрушило з мертвої точки».

«Коли йшли дощі чи траплялися паводки, вся вода була в мене. Два роки поспіль не могла нічого опустити в льох, на городі вода сходила на початку липня, – говорить місцева мешканка Любов Романюк. – Але тепер, коли почали розчищати канали, рівень води в погребі падає, земля поступово висихає. Дякуємо облдержадміністрації за допомогу».

Серед протипаводкових заходів – розчищення понад чотирьох кілометрів каналів, які відводитимуть талу та дощову воду. Для зниження рівня ґрунтових вод підрядники прокладуть 2-кілометрову закриту дренажну мережу та облаштують 40 оглядових колодязів.

«Уже маємо перші результати. Після розчистки одного з водовідвідних каналів від сміття, мулу та очерету, значно зменшився рівень підземних вод. Тепер люди можуть зайнятися сільським господарством», – наголосила інженер виробничо-технічного відділу підрядної організації Наталія Ленець.

Перший етап проекту реалізують у 2017 році, другий – у 2018-му.