10 червня. Цей день в історії

1652-й — Джон Халл відкрив перший монетний двір в Америці. В 1793 році  в  Парижі відкрили перший у світі публічний зоопарк.

1829 рік  — в Англії відбулися перші змагання між веслярами Оксфордського і Кембриджського університетів. Переміг Оксфорд, а традиція жива й досі.

Слідкуйте за нами в Telegram та Viber !

1907 року  французькі інженери брати Люм’єр винайшли спосіб друку кольорових фотографій, запланувавши його використовувати для виробництва кольорового кіно.

В 1909-му   вперше у світі використали  сигнал SOS. SOS — окремий символ азбуки Морзе, представлений у вигляді послідовності букв лише для зручності запам’ятовування. Такі символи записують з лінією поверх букв: SOS. Всупереч поширеному переконанню, SOS не є  абревіатурою. Це просто випадково вибрана послідовність, зручна для запам’ятовування і легко розпізнавана на слух. Фрази, які часто пов’язують з цим сигналом, такі як анг. “Save Our Souls” (врятуйте наші душі), “Save Our Ship” (врятуйте наш корабель), “Swim Or Sink” (пливіть або потонемо), або навіть “Stop Other Signals” (припините інші сигнали), з’явилися вже після ухвалення сигналу. З 1 лютого 1999 року ухвалою Міжнародної морської організації сигнал SOS замінено автоматизованою системою повідомлення про лихо, замкненою на глобальну мережу космічних сателітів. Вона дозволяє миттєво визначити місце корабельної катастрофи з точністю до 200 метрів.

1936-й – в СРСР заснована кіностудія “Союзмультфільм”.

В 1943-му   угорець Ласло Біро винайшов кулькову ручку. Він працював на замовлення Британських Королівських повітряних сил, яким потрібна була ручка, здатна писати на великих висотах за низького тиску В сучасному вигляді кулькова ручка винайдена угорським газетним редактором Ласло Біро. Він, втікаючи від переслідувань нацистів, емігрував до Аргентини. Такі ручки називають в його честь “біроме”. Спочатку кулькові ручки призначались для Королівських військово-повітряних сил Великобританії, оскільки звичайні чорнильні авторучки не функціонували в літаках на значній висоті.

Цього дня народилися

В 1911 році  — Петро Вескляров, український актор театру й кіно, ведучий.

1929 – Людмила Зикіна, співачка, художній керівник і соліст Державного академічного Російського народного ансамблю «Росія», народна артистка СPСР.

1941 – Аїда Ведіщева, радянська естрадна співачка, виконавиця «Пісеньки про ведмедів» у фільмі «Кавказька полонянка» і «Допоможи мені!» у фільмі «Діамантова рука».

1955 – Ендрю Стівенс, американський актор, режисер і продюсер.

Цього дня померли

1190 — під час третього хрестового походу при переході через річку Салеф потонув імператор Священної Римської імперії Фрідріх Барбаросса.

1944— Олег Ольжич (псевдонім Олега Олександровича Кандиби), український поет і археолог, син Олександра Олеся.

1951— Катерина Білокур, відома українська художниця.

2008— Чингіз Айтматов, киргизький письменник.

Більше на нашому каналі в  YouTube, та на сторінках у  Facebook, Instagram!

Залишити відповідь