18 січня. Цей день в історії

У 1654  році відбулася Переяславська рада. Це була  загальна військова рада, скликана гетьманом Богданом Хмельницьким у м. Переяславі (нині Переяслав-Хмельницький) для вирішення питання про взаємовідносини між Військом Запорізьким та Московською державою.  У результаті Переяславської Ради та наступних переговорів між гетьманським та царським урядами було укладено воєнно-політичний союз двох держав — України та Московії.

У 1778-му англійський мореплавець Джеймс Кук став першим європейцем, що побачив сучасні Гавайські острови.

1919 рік — у Лондоні засновано автомобілебудівну компанію «Бентлі Моторз», котра спеціалізувалась на виробництві спортивних і вишуканих автомобілів. У 1931 році «Бентлі» була придбана компанією «Роллс-Ройс».

1934 року англійську поліцію спорядили кишеньковими радіоприймачами, по яких передавали дані про скоєні злочини. Першим затриманим уже через 15 хвилин після здійснення злочину виявився злодій, що викрав у Брайтоні три пальто.

1964 — «Бітлз» уперше потрапили в американський хіт-парад з піснею «I want to hold your hand», що зайняла 45-е місце. Через два тижні вона вже очолювала список найпопулярних пісень.

1995-го — під час землетрусу силою 7.2 бала, що стався у місті Кобе (Японія), загинуло шість з половиною тисяч чоловік.

У 1996 році на носії нового типу, DVD-дисках, вийшло перше програмне забезпечення.

1997 рік — норвежець Берг Усланд закінчив свій одиночний перехід через Антарктиду, котрий стартував 15 листопада 1996 року. Усланд рухався на лижах і використовував парашут для прискорення. Він пройшов 1695 миль (близько 2.5 тисяч кілометрів) від острова Беркнер до бази Скотт.

Цього дня народилися

У 1933-му —Рей Долюі, винахідник першого реально працюючого відеомагнітофона.

1955 року — Кевін Костнер, американський актор («Лист в пляшці», «Тілоохоронець», «Дж.Ф.К.»), режисер, лауреат премії «Оскар» («Танцюючи з вовками»).

1882-го — Алан Мілн, англійський письменник, батько Вінні Пуха.

В 1962 році народилася  Тамара Гвердцителі, знаменита грузинська співачка.

1963 — Тед Уейт — засновник Gateway Computer.

1973 — Кріспіан Міллс, лідер і вокаліст британської альтернативної групи Kula Shaker.