2 лютого. Цей день в історії

1274 — у Флоренції сталася перша зустріч Данте й Беатріче, чий образ протягом всього життя надихав творця «Божественної комедії».

1536 рік — на західному березі ріки Ла-Плата, на південь від ріки Парана, іспанський конкістадор Педро Мендоза заснував місто Буенос-Айрес, нинішню столицю Аргентини.

1653 року селище Новий Амстердам набуло статусу міста. Сьогодні воно відоме як Нью-Йорк.

1841 — перша згадка про «День Бабака» (одна з найпопулярніших традицій США, що полягає у визначенні тривалості і погідності весни за поведінкою спеціально «призначеного» бабака)

1852 й — у Лондоні на Фліт-стрит відкрився перший громадський туалет.

У 1870-му агентство Reuters, підписавши угоди з двома іншими агентствами, вперше в історії створила всесвітню інформаційну мережу.

1892-й — у Намеокі (Іллінойс, США) відбулася найдовша в історії зустріч з боксу (між Гаррі Шарпом і Френком Кросбі).

1912-го — Фредерік Лоу стрибнув з парашутом зі статуї Свободи.

В 1935 році американець Леонард Кілер продемонстрував роботу сконструйованого ним нового пристрою, названого поліграф або «детектор брехні», результати використання якого вперше стали доказом вини підозрюваного.

1999-го на передньому фасаді універмагу “Україна” в Києві вивісили найбільшу в світі (на той час) зовнішню рекламу – панно шампуню “Орґанікс” (126,5 х 17 м).

В цей день народилися

У 1812 році — Євген Гребінка, український поет («Малоросійські приказки», «Човен», прозаїк («Записки студента», «Петербурзька сторона», «Фактор»).

1901 року  —  Валеріан Підмогильний, український письменник і перекладач, один з найвидатніших прозаїків українського «Розстріляного відродження». Його роман «Місто» одна із знакових книг століття.

В 1904-му — Валерій Чкалов, льотчик-ас; розробив ряд фігур вищого пілотажу, здійснив безпосадковий переліт через Північний полюс з СРСР до США (1936 рік ).

1977-го народилася Шакіра Ріполл, колумбійська співачка.

Цього дня померли

1054 — Ярослав Мудрий, князь київський.

1907 — Дмитро Менделєєв, російський хімік, першовідкривач періодичної системи хімічних елементів.

1920 — Роберт Едвін Пірі, американський полярний дослідник, який першим досягнув Північного полюсу.

1970 — Бертран Расселл, британський філософ, лауреат Нобелівської премії.

2015 — Андрій «Кузьма» Кузьменко, український співак, композитор, автор пісень, лідер гурту «Скрябін».