Бабак помилився: синоптик передбачив українцям абсолютно іншу весну

2 лютого бабак, який живе на біологічній станції Харківського національного університету імені Каразіна, прокинувся, відкинув тінь, передбачивши таким чином ранню весну. По ідеї, вона повинна початися через 6 тижнів після його передбачення. Але народний синоптик Леонід Гобань з твариною зовсім не згоден. За його словами, українцям не варто очікувати швидкого настання тепла, передає styler.rbc.ua з посиланням на «Вести».
Горбань запевняє, що березень в Україні буде холодним, незважаючи на прогноз бабака. Синоптик спирається на прогноз погоди, який ведеться за числовим лав планет, а також вірить у народні прикмети.
«Перша семиденка березня буде морозною: з 1-го по 4-е березня температура буде коливатися в районі мінус 6-8 в денний час, в нічний час — до мінус 12. З 4 березня морози трохи ослабнуть, але 3-4 березня в Центральній частині України очікується сніг. З 10-19 березня трохи потеплішає до плюс 3-4, а 13-16 березня в Україну прийдуть дощі. До 20-22 березня стовпчик термометра знову піде вниз, і вдень буде всього 2-3 градуси тепла, вночі — мороз», — повідомив Горбань.
Він зазначив, що потеплішає до кінця березня. «У північній частині країни буде трохи холодніше. У Київській області з 21 березня можливий дощ зі снігом. Стабільна плюсова температура встановиться з 23 березня: з кожним днем буде трохи теплішати, і 30 березня показники досягнуть плюс 7-9 градусів», — розповів Леонід Горбань. За словами синоптика, на травневі свята, не варто чекати супер-тепла.
«На травневі свята буде 7-9 градусів тепла. Потім 6-8 травня вірогідний дощ з бурею, а з 8 травня температура різко підвищиться: вдень буде до плюс 19. Другий циклон накриє Україну з 11 по 16 травня, а з 18 по 26 травня прийде спека — плюс 26-28», — уточнив синоптик.