Дніпровці розгорнули український прапор над Говерлою

Цьогоріч до дня Конституції у Рахівському районі Закарпаття відбулась акція «Пліч-о-пліч». Її учасники подолали нелегкий маршрут на Говерлу та розгорнули там найбільший Державний прапор України. У встановленні рекорду взяли участь 5 жителів Дніпра, серед них були і засновник StreetWorkOut у нашому місті Денис Мінін та його побратим по руху Гауранітай Шуліка,  а також оператор Олександр Бабак. «Вістям» пощастило поспілкуватися з мандрівниками та почути їхню захоплюючу розповідь про подорож.

Допомогли Боги

— Як зустріла вас Говерла? Подейкують, що ця сакральна українська  гора має досить суворий характер й мінливу погоду?

Денис Мінін: — Так, погода на Говерлі не завжди тішить. Та нам нереально пощастило! До сходження усі дні йшов дощ, ми вже готувалися до негоди, однак того дня, коли почали підйом, сталося диво: засяяло сонце біля гори і на ній. Цікаво, що коли вже поїхали додому, Говерла ніби знову «засумувала» — надійшло штормове попередження, і на гору довгий час нікого не пускали. Тож можна сказати, що під час сходження нам ніби допо­магали самі боги.

— Туристи зазначають, що сходження на найвищу гору України не з легких. А ви ще й прапор несли! Певно, було складно.

Д. М.: — Так, довжина прапора сягала 110 мет­рів, ширина — 5,7 метра, а вага — 120 кілограмів. Уявіть: людям самим не завжди легко піднятися, а тут ще й прапор нести отакенної ваги. Найбільш складно було йти по вузенькій стежці повз дерева, тож сходження робили повільно, загалом — більше п’яти годин витратили. Але з гордістю можу сказати, що ми гідно здолали шлях! Та й як інакше, коли з нами були патріоти, спортивні хлопці, які ведуть здоровий спосіб життя.

— Скільки тривало сходження?

Д. М.: -У кожного по-різному: хтось піднявся на гору за 4,5 години, хтось — за 5,5. Коли всі зібралися, була вже 16.00, о цій годині ми й встановили рекорд.

— Багато людей взяли участь у рекорді? Чи не долучилися ще й інші туристи?

Гауранітай Шуліка: — Близько 50 осіб з усієї країни, зокрема з Дніпра. Це і актори, і представники шоу-бізнесу, і просто ті, хто зай­мається спортом. Та загалом до акції долучилися ще й мандрівники, які опинилися у цей час на вершечку гори. Якби не вони, певно б нам, 50 учасникам акції, не вистачило сил розгорнути та утримати прапор. На Говерлі досить сильний вітер!

Єднання націй

— Що запам’яталося найбільше?

Д. М.: — На Говерлі є добра традиція. Ті, що спускаються, вітаються з тими, хто піднімається на вершину. Це дуже приємно, вітатися з незнайомою людиною, яка тобі зустрілася на шляху. От і ми бачили чимало цікавих особистостей, у тому числі туристів з Австрії, Німеччини. Думаю, що їм було цікаво побачити нашу акцію й приєднатися до неї. Багато хто так і зробив.

— Тож на найвищій горі України відбулось єднання українців з іншими націями?

Д. М.: — Можна й так сказати. На «даху» одночасно перебуває до 100 -150 чоловік. Тож усі вони приєдналися до заходу!

вражаюче відео

— Олександре, Ви знімали акцію із квадрокоптера? Які виникли складнощі?

— У нас було багато техніки серед якої мали й квадрокоптер. З нього ми й знімали прапор зверху. Одначе, не все так просто відбувалося. Адже на Говерлі було дуже вітряно. Тож квадрокоптер кидало із сторони в сторону. Але нам все одно вдалося зробити круті відео і фото. Найперший ролик виклали у мережу вже наступного ранку. До речі, нині можна переглянути вражаюче відео про наше сходження.

— Ваше сходження увійшло до Книги рекордів України?

— Так, ми навіть отримали сертифікат «Найдовший прапор України, піднятий на Говерлі», який вручили прямо на горі. Представникам національного реєстру рекордів довелося також підніматися разом з нами, аби зафіксувати все. Інакше не можна!

— Плануєте ще якісь акції?

Г. Ш.: — Так, ми завжди готові до нових рекордів та звершень. Головна мета — закликати молодь до здорового та активного способу життя.

Цікавинки з історії

Говерла — найвища вершина України, її висота сягає 2061 м над р. м. Розташована в гірському масиві Чорногора, на межі Надвірнянського району Івано-Франківської області та Рахівського району Закарпат­ської області за 17 кілометрів від кордону з Румунією. Назва «Говерла» походить від угорського «Hóvár», що означає «снігова гора». І це не випадково, адже вершина Говерли більшу частину року покрита снігом, причому дуже часто він лежить там навіть літньої пори. Раніше гора мала назву «Говирла», але при нанесенні її розташування на австрійську військову карту була допущена орфографічна помилка, і з тих пір її ім’я отримало сьогоднішнє звучання.


Метки: , , , ,