Катастрофічна погода на Дніпропетровщині: що буде з врожаєм?

Дніпропетровщину накрила зимова негода – через різке падіння температури у школах оголосили додаткові канікули, а в лікарні повертають опалення.

Поки Дніпро оговтується від неочікуваного снігу та транспортного колапсу, багато хто задається питанням – як опади у квітні вплинуть на врожай? З одного боку сніг — найбільш надійний покривний матеріал, з іншого — нерідко він винуватець загибелі рослин. Що ж станеться з квітами та фруктовими деревами?

8568982c4ebc88b558cefae570ca795d«Подібних погодних умов у квітні — сніг з покривом більше 20 см — просто неочікувано! Але для озимих культур це не проблема, вони добре перенесуть таку погоду. Адже в окремі роки подібні морози траплялись на початку квітня, були й поодинокі випадки у травні. Адже наразі земля не замерзла, вона достатньо волога під покривом снігу. Навіть, якщо справдяться прогнози зниження температури вночі до -3, озимі культури не постраждають. кількість вологи у верхньому шарі ґрунту лише підвищилася. Але що стосується пізніх культур, наприклад, соняшника і кукурудзи, то будуть перенесені терміни висадки», — розповів «Вістям» професор, провідний фахівець в сфері аграрної політики, заступник директора Інститут зернових культур Михайло Шевченко.

Чи виживуть квітучі дерева

«Квітів, які вже розпустились, фруктові дерева – вишні та абрикоси, як не прикро, постраждають. Тобто, простіше кажучи, усе, що зараз квітне, постраждає від такого температурного шоку та снігу. Винограду, наприклад, негода не торкнеться. Він ще «спить». Ті рослини, які ще не встигли прокинутись від зими, мають шанс вижити. Тобто, можна сподіватись на пізню черешню та абрикоси», – додав експерт.

Тому дніпрянам варто очікувати підвищення ціниі на улюблені ягоди та фрукти. Черешня та абрикоси, наприклад, будуть коштувати дорожче, ніж минулого року, адже не всі плодові дерева переживуть такі випробування. Після рясного снігопаду гілки плодових дерев під вагою снігу, особливо якщо сніг важкий і мокрий, можуть тріснути і поламатися. Струшувати сніг потрібно акуратно, інакше можна наламати ще більше гілок. Не потрібно трясти дерево цілком і тим більше трясти його за гілки. У мороз гілки крихкі і ламкі. Можна взяти палицю і злегка ударяти нею по гілках, тоді сніг легко спадає.

b4dd9147481535f3f93a22aa05b51dd9

Що кажуть синоптики

За прогнозами синоптиків, лише у центральних областях України, на Одещині та в Криму у середу може визирати сонце, а температура повітря підніметься вище 10 градусів тепла. Натомість у західних областях України прогнозують дощ з мокрим снігом, проте холодно буде всюди: вночі мороз, вдень 0-6 градусів тепла. Далі прогноз більше-менш втішний, завтра у Дніпрі не очікують опадів, вдень температура підніметься до +4, в п’ятницю знову повернуться невеличкі опади, а от з понеділка прогнозують справжню весну +11 і сонячно.

Дарина Сухоніс