На Дніпропетровщині шахраї розробляють нові схеми виманювання грошей

У Кривому Розі Дніпропетровської області почастішали випадки шахрайства. Жертвами шахраїв стають люди похилого віку, злочинці представляються працівниками соціальних та комунальних служб, банківськими службовцями, благодійниками і проникають у будинки до літніх людей під приводом виплати додаткових пенсій, надання матеріальної допомоги або обміну грошей. Повідомляють у Криворізькому відділі поліції.

Псевдо працівники…

Шахраї дзвонять у двері, й, наприклад, під приводом перевірки електролічильника проникають до помешкання. Поки господар шукає документи на лічильник, гість нишпорить в оселі, забираючи все, що має якусь цінність.

Грошова реформа

Пенсіонерам повідомляють, що в країні вводять «нові» грошові знаки, а їх старі необхідно замінити на купюри «нового зразка».

У цьому випадку шахраї приходять до літніх людей з двома однаковими заздалегідь підготовленими конвертами – одним порожнім, другим – з нарізаним за розміром банкнот папером. Потенційним жертвам пропонують перерахувати наявні заощадження і переписати номери купюр, після чого гроші складають у конверт, запечатують і віддають пенсіонерові з заявою, що сам процес обміну відбудеться завтра, коли завезуть купюри з новими грошовими знаками. Шахраї йдуть, а пенсіонер через деякий час виявляє в конверті замість своїх грошей нарізаний папір.

Товари за півціни

Нерідко, шахраї працюють під виглядом продавців різних товарів. У цьому випадку, в будинок до літньої людини зловмисник приходить з банкою меду, масла, пакетом крупи тощо. Пропонує свій товар за ціною, що нижча за ринкову. Пенсіонер йде за грошима і таким чином відкриває свою «схованку». Далі – справа техніки: поки господар будинку миє банку, щоб перелити куплене або віддати тару на обмін, а шахрай (або його напарник) викрадає всі заховані на « чорний день» гроші.

Оскільки випадків шахрайства останнім часом побільшало, поліція звертається до громадян із проханням бути більш пильними, та дотримуватися простих правил:

• пам’ятайте, що жодної грошової реформи в Україні не проводиться! Гроші, які зараз перебувають в обігу, на нові купюри ніхто не замінює;

• ніколи не відчиняйте двері незнайомцям та не показуйте нікому, де ви зберігаєте гроші;

• у разі, якщо візитери представляються співробітниками комунальної служби чи соціальними працівниками, – зателефонуйте диспетчеру чи в соціальну установу, щоб з’ясувати чи направляли їх на вашу адресу, або ж сповістіть про це своїх рідних.

Якщо ж ви стали жертвами шахраїв – негайно телефонуйте в поліцію за номером «102». За можливості, запам’ятайте зовнішність злочинців та особливі прикмети – це полегшить пошук і допоможе запобігти іншим фактам шахрайства.