На Дніпропетровщині запровадили патріотичний символ, що об’єднує українців (Фото)
Дніпропетровська область – регіон, який продемонстрував усій країні патріотизм, мужність та незламність духу. Саме у Дніпрі відкрито унікальний Музей АТО, на Дніпропетровщині замайорів рекордний прапор України. Це лише частина патріотичних проектів, які з гордістю впроваджують в області. Об’єднуючою складовою подібних ініціатив став патріотичний символ «Гордість нації», який Дніпропетровська облдержадміністрація розробила спільно з громадськістю Дніпропетровщини. Докладніше про впровадження патріотичної символіки у регіоні – наша розмова з директором департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ДніпроОДА Віталієм Маласаєм.
Започаткували традицію
Побудова сильної української держави передбачає виховання національно свідомих, високоосвічених громадян, патріотів, відповідальних перед своєю нацією. Патріотична символіка є важливою складовою державної ідеології, політичного, національного, історичного характеру, символом суверенітету держави та вираження патріотичної позиції її громадян.
«Разом з українською мовою патріотичні символи України є національними маркерами, які виокремлюють нашу державу з-поміж усіх інших. Вони об’єднують і мобілізують під час відзначення знаменних і пам’ятних дат, національних свят, патріотичних акцій, стають активним елементом ідеологічної підтримки національної свідомості громадян. У 2016 році на Дніпропетровщині виникла ідея створити патріотичний символ «Гордість нації». Її запропонувала ініціативна група з волонтерів, представників громадськості та учасників антитерористичної операції на Сході України», – сказав Віталій Маласай.
Для патріотичного символу «Гордість нації» обрали лаконічний дизайн. Це два поєднаних між собою кола з фетру – синє та жовте з тризубом. До них кріпиться стрічка у кольорах національного прапора. Подібну нагрудну відзнаку з тканини носили Січові Стрільці під час урочистих заходів.
Підтримала громадськість
У популяризації патріотичного символу «Гордість нації» важливу роль має використання цієї символіки лідерами громадської думки. Саме ці люди поширюють патріотичні ідеї у нашому регіоні та за його межами.
«Передумовою створення символу «Гордість нації» стали беззаперечні історичні факти. Синьо-жовті стрічки набули популярності під час Революції Гідності. Цей символ уособлює незламність нації у прагненні до свободи та незалежності. Крім того, викликає піднесення, гордість і пошану до Батьківщини та людей, які стали на її захист. У Дніпропетровській області шанують воїнів та їхні родини, пам’ятають тих, хто не повернувся з війни. Тож я переконаний, що носити під час урочистостей цей символ – це висловлювати повагу до наших героїв», – зазначив голова громадської ради при Дніпропетровській ОДА, керівник громадської організації «Військовопатріотичний клуб «Айдар» Олександр Мотрюк.
За словами першого заступника голови громадської ради при Дніпропетровській облдержадміністрації, представниці ГО «Майдан-Січеслав-Дніпро» Вероніки Коміссар, лише наша згуртованість та відродження національних символів можуть показати силу української нації.
«Створення такого символу є дуже актуальним для сьогодення. Мені, як представнику громадськості, вдвічі приємно, що ідея створити патріотичний символ йде від Дніпропетровської області. Пригадую, як півроку тому я була на навчаннях у іншому місті й розповіла про нашу ініціативу своїм колегам, подарувала їм цей символ. Вони були у захваті. І в такий момент я розумію, як багато робить Дніпропетровська область для поширення патріотичних ідей. Закликаю всіх небайдужих громадян поважати історію і долучатися до впровадження у Дніпропетровській області символу «Гордість нації». Давайте будемо вихованими, свідомими та толерантними. Тоді у нашому спільному домі врешті-решт запанує мир», – зазначила Вероніка Коміссар.
Лідер профспілок Дніпра Клавдія Крещук вважає, що зараз для українців настав той час, коли варто сміливо говорити про патріотизм і відроджувати забуті символи.
«Громадськість Дніпропетровщини з великою повагою одягає патріотичний символ, який увійшов у наше життя декілька років тому. Відтепер жодне державне свято і урочисті заходи у нашому регіоні не обходяться без символу «Гордість нації». І, користуючись нагодою, хочу закликати всіх не стояти осторонь, пишатися патріотичною символікою українського народу, шанувати минуле і впевнено будувати майбутнє», – зауважила Клавдія Крещук.
Під час перебування на Дніпропетровщині Президента України Петра Порошенка голова Дніпропетровської облдержадміністрації Валентин Резніченко передав патріотичний символ «Гордість нації» керівнику держави і звернувся з ініціативою використати позитивний досвід Дніпропетровської облдержадміністрації та розглянути можливість впровадження патріотичного символу «Гордість нації» на державному рівні.
Також патріотичний символ «Гордість нації» можна безкоштовно отримати у департаменті інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Дніпропетровської обласної державної адміністрації, керівником якого є Віталій Маласай.
Адреса: пр. Олександра Поля, 1, м. Дніпро, 49000, тел.: +380 (56) 742-70-70, 742-70-36.
Знаменні та пам’ятні дати, коли доцільно надягати символ «Гордість нації»
– 22 січня – День Соборності України.
– 29 січня – День пам’яті героїв Крут.
– 20 лютого – День Героїв Небесної Сотні.
– 8 травня – День пам’яті та примирення.
– 9 травня – День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.
– Третя неділя травня – День пам’яті жертв політичних репресій.
– 24 травня – День слов’янської культури.
– 22 червня – День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні.
-28 червня – День Конституції України.
– 15 липня – День українських миротворців.
– 23 серпня – День Державного Прапора України.
– 24 серпня – День Незалежності України.
– 14 жовтня – День захисника України.
– 28 жовтня – День визволення України від фашистських загарбників.
– 21 листопада – День Гідності та Свободи.
– Четверта субота листопада – День пам’яті жертв голодоморів.
– 6 грудня – День Збройних Сил України.