На Тернопільщині знайшли столітні дзвони зруйнованої церкви (фото)

У Коропці на Тернопільщині під час копання траншеї знайшли два старовинні дзвони місцевої церкви святого Миколая, повідомляє ZIK.

Фото опублікували у групі Коропця у Facebook.

На світлинах видно, що дзвони виготовлені в 1922 році. За словами селян, вони понад півстоліття пролежали в землі поблизу храму, який був зруйнований у радянські часи й відбудований за незалежної України.

старовинні дзвони

Траншею копали, щоб облаштувати водопровід для самотньої місцевої жительки. При цьому довго обирали місце, і в останній момент вирішили копати саме там, де й натрапили на знахідку.

Дзвони лежали в землі на глибині близько метра. Місцеві жителі вважають це божою благодаттю, адже шукали їх десятиліттями й знайшли у різдвяний час.

старовинні дзвони

Cелище Коропець відоме чисельними пам’ятками архітектури. Передовсім це палац графа Бадені, а також дерев’яна церква Успіння Пресвятої Богородиці (1772 р.) та костел святого Миколая (1860 р.), йдеться на сайті Релігійно-інформаційної служби України.

Після війни у Коропці можна було побачити ще одну пам’ятку – дерев’яну церкву святого Миколая. Її збудували ще у 1786 році.

старовинні дзвони

Храм перебував на обліку як пам’ятка архітектури, але у 1964 році, відповідно до рішення виконкому Тернопільської обласної ради депутатів трудящих, 8 лютого церкву розібрали.

Коли нищили храм, віряни встигли зняти та заховати церковні дзвони. Про це знали лише кілька людей, але вони померли, не вказавши на місце сховку.