Архип Куїнджі — «майстер золотих справ»

Нещодавно виповнилося 182 роки з дня народження українського художника грецького походження Архипа Куїнджі. За життя його творчість викликала як шалене захоплення, так і критику.

Читать далее

Тадей Рильський: «Ми не можемо лишатись колоністами, якщо хочемо бути корисними народові»

Виповнилося 182 роки з дня народження Тадея Розеславовича Рильського – українського громадського і культурного діяча, етнографа, економіста, активного учасника руху «хлопоманів» (народницько-культурної течії української інтелігенції, яка в 1850-1860-ті роках прагнула зближення з народом) і батька відомого українського поета Максима Рильського.

Читать далее

Володимир Даль: у своїй словотворчості спирався на живу мову сучасного йому селянства

Нещодавно виповнився 221 рік з дня народження етнографа, лікаря, природознавця, лексикографа, письменника, який мав літературний псевдонім Козак Луганський, — Володимира Івановича Даля.

Читать далее

Микола Леонтович: «Щедрик, щедрик, щедрівочка, прилетіла ластівочка…»

Нещодавно у світі відзначили 145 років з дня народження українського композитора, хорового диригента, піаніста, педагога, збирача музичного фольклору та громадського діяча — Миколи Леонтовича.

Читать далее

Григорій Сковорода: «Світ ловив мене, та не впіймав…»

Нещодавно виповнилось 300 років від дня народження українського просвітителя — гуманіста, мандрівного філософа-містика, богослова, поета, педагога і композитора літургійної музики Григорія Сковороди.

Читать далее

Остап Вишня: «Не маю права щодня не писати, бо який тоді з мене письменник?»

13 листопада літературна спільнота відзначатиме 133-річчя з дня народження блискучого майстра українського гумору Остапа Вишні. Саме під таким псевдонімом писав Павло Губенко, який став легендою ще за життя.

Читать далее

Іван Кочерга: українець, що перевершив Бернарда Шоу

Світова творча спільнота 6 жовтня відзначила 141 рік з дня народження видатного українського драматурга Івана Кочерги. Його творча спадщина, що вміщує найрізноманітніші жанри, серед яких — віршовані трагедії, водевілі, гротески, вистави й дитячі п’єси, збагатила золотий фонд української літератури.

Читать далее

Василь Сухомлинський: «Серце віддаю дітям»

Ім’я видатного педагога і тадановитого письменника Василя Сухомлинського здобуло пошану і славу не тільки в Україні, але й у багатьох країнах світу.

Читать далее

Соломія Крушельницька: завжди мріяла про українську оперу

23 вересня світова спільнота відзначатиме 150-ліття з дня народження української оперної співачки Соломії Крушельницької, яку ще за життя було визнано найвидатнішою співачкою світу.

Читать далее

Іван Франко: «Я почав писати віршем і прозою ще в нижчій гімназії»

Нещодавно виповнилось 166 років з дня народження видатного українського поета, прозаїка, драматурга, науковця, громадського та політичного діяча Івана Франка, який упродовж своєї багатолітньої діяльності подарував світові кілька тисяч творів загальним обсягом понад 100 томів.

Читать далее