У Дніпрі розповіли про деякі новації у податковому законодавстві

Заступник начальника Дніпропетровського управління – начальник відділу металургійної галузі Валентина Моренко розповіла про деякі зміни до Податкового кодексу.

Вона зазначила, що необхідно звернути увагу платників на набрання чинності з 1 січня 2018 року нових критеріїв відбору великих платників податків, збільшення ставок екологічного податку за всіма видами операцій із забруднюючими речовинами та ставки податку на нерухомість у зв’язку з встановленням нового розміру мінімальної зарплати з 1 січня 2018 року.

Встановлені нові критерії для визначення мінімального розміру орендної плати за землю з 1 січня 2018 року. Орендна плата за землю не може бути меншою за розмір земельного податку. Для земельних ділянок, нормативну грошову оцінку яких проведено, — у розмірі не більше 3% їх нормативної грошової оцінки. Для земель загального користування — не більше 1% їх нормативної грошової оцінки. Для сільськогосподарських угідь — не менше 0,3% та не більше 1% їх нормативної грошової оцінки.

У 2018 році місцеві ради зможуть переглядати ставки на місцеві податки. Платникам податку необхідно буде перевіряти встановлений розмір таких ставок протягом року. У разі зміни ставок в середині звітного року, необхідно буде подати уточнюючу декларацію з податку на нерухомість та земельного податку і коригувати їх суми.