В Україні презентують перший повнометражний документальний фільм про вишиванку

У Києві відбудеться презентація першого повнометражного документального фільму про вишиванку «Спадок нації».

Ідея фільму полягає в тому, що вишиванка – не тільки одяг, але й символ та оберіг, який передається з покоління в покоління як найцінніший спадок.

Уперше автори демонструють значення вишитої сорочки через призму людських історій. Ось тільки три, які показують духовно-історичну пов’язаність життя українця і вишиванки:

  • у 1947 році під час Голодомору вишиванки з Буковини вимінювали на зерно на Івано-Франківщині, таким чином врятувались цілі родини;
  • зв’язкова Романа Шухевича Ольга Ільків як політв’язень відбувала ув’язнення в Сибірі 12 років, єдиною розрадою стала вишита сорочка, яку ув’язнена вишивала із постільної білизни і досі зберігає як символ нескореності;
  • під час війни на Донбасі члени луганського товариства «Просвіта», ризикуючи життям, вивозили через сепаратистські блок-пости найцінніше – свої вишиванки.

У кожному регіоні України вишита сорочка має інший орнамент,  стиль вишивки, крій, та все ж вона для кожного є тим самим генетичним кодом.

Наразі вже знято матеріал в Чернівецькій, Луганській, Донецькій, Київський, Тернопільській, Вінницькій, Черкаській, Львівській, Житомирській, Рівненській, Івано-Франківській, Запорізькій, Полтавській областях, Чорнобилі. Заплановано зйомки в Канаді, США, Італії, ОАЕ, Німеччині.  На разі творча група шукає фінансування на завершення зйомок та постпродакшн.

Прем’єра фільму планується на березень 2016 року. Фільм покажуть по всій Україні та закордоном у рамках відзначення 10-річчя акції «День вишиванки».

Залишити відповідь