Хто і де в Україні найменше заробляє

Державна служба зайнятості опублікувала дані щодо найбільших та найменших заробітних плат в Україні. Найвищий рівень заробітку у 2017 році зафіксували у Києві – 11 643 гривні. Далі у рейтингу опинились Полтавська, Дніпропетровська, Запорізька області, де люди заробляють у середньому 7 400 гривень. Значно кращі показники, аніж раніше, показало Закарпаття, де через міграційні процеси середня зарплата зросла до 6 700 гривень. Про це розповів в. о. голови Державної служби зайнятості Валерій Ярошенко. Пише Канал 24.

За його словами, покращення на Закарпатті спровокували самі роботодавці, які намагаються втримати кваліфікованих співробітників. Загалом трудова міграція є значною проблемою, яка виникає через низьку зарплату у різних сферах.

«На сьогодні найнижча зарплата у медсестер, лікарів, вихователів – це близько 3 тис. 700 грн за даними Держстату», – відзначив Ярошенко.

Також проблеми виникають у в податковій та банківській сферах, оскільки досі в країні війна. Однак чимало підприємців погоджують, що кваліфіковані кадри заслуговують на гідний заробіток.

«Тому що є безвіз, люди виїжджатимуть і шукатимуть гідну зарплату за кордоном. Ми почали кампанію «живи і працюй в Україні». Ми звертаємося до молодих людей: якщо ти хочеш гідну роботу, у тебе має бути відповідна кваліфікація», – підсумував він.