Як насолоджуватися зимою та не травмуватися: батькам маленьких бешкетників нагадали незамінні в холоди правила безпеки

Всі діти з нетерпінням чекають зими. Ще б пак: новорічні свята з омріяними подарунками, ігри в сніжки, катання на лижах та ковзанах. Проте батькам добре відомі незмінні супутники холодної пори року – пронизливий вітер, низькі температури та слизькі дороги. Як малюкам насолодитися зимовою казкою та при цьому не захворіти і не травмуватися? Декілька простих правил нагадали в управлінні цивільного захисту облдержадміністрації та Обласному центрі здоров’я.

Перше, про що варто потурбуватися батькам, щоб дитина не переохолодилася під час прогулянок. Одяг має бути багатошаровим, вітро- та водонепроникним. Він не повинен обмежувати рухи. Необхідно стежити за тим, щоб у дитини були закриті вуха і шия, на руках – обов’язкові рукавиці. Взуття має бути теплим, з неслизькою підошвою, щоб захистити дитину від падінь.

Батькам слід подбати про те, щоб вбрання дитини було яскравим та легко помітним на відстані. Краще, щоб на куртці була світловідбиваюча  смужка – її добре видно водіям.

Діти мають періодично заходити в будинок, щоб зігрітися і зняти вологий одяг. Не варто гуляти на вулиці коли заметіль або дуже сильний мороз і вітер. Не зайвим буде нагадати малечі, що не можна прикладати язик до металу, гризти бурульки та їсти сніг. Можна підхопити застуду та ще й отруїтися –  сніг дуже брудний в ньому зустрічаються токсичні речовини.

Взимку ходити потрібно посередині тротуару, подалі від дахів будинків – звідти може впасти велика брила снігу разом з бурульками. По льоду потрібно ходити маленькими кроками, наступаючи при цьому на всю підошву.

Не можна стоячи з’їжджати на санках з гірки, а на лижах і ковзанах кататися потрібно тільки в спеціально відведених місцях. Замість розташованої поруч з дорогою або парканом гірки краще підшукати інше місце.  Будувати печери і тунелі зі снігу заборонено – він може обвалитися.

Залишити відповідь