Як у Дніпропетровську зареєструвати авто та отримати права
На території регіону згідно з відповідною постановою Кабміну організовано роботу Регіонального і територіальних сервісних центрів МВС у Дніпропетровській області.
Прийом громадян
Територіальні сервісні центри здійснюють прийом громадян із питань державної реєстрації, перереєстрації, зняття з обліку транспортних засобів, здачі іспитів, видачі і обміну посвідчень водія, свідоцтв про допуск водіїв до перевезення небезпечних вантажів та про підготовку уповноважених з безпеки перевезень небезпечних вантажів і внесення інформації до Єдиного державного реєстру МВС.
Прийом громадян здійснюється за адресами:
Територіальний сервісний Центр-1241 | м. Дніпропетровськ, вул. Малиновського, 130 |
Територіальний сервісний Центр-1242 | м. Дніпропетровськ, вул. узвіз Тольятті, 2 |
Територіальний сервісний Центр-1243 | м. Кривий Ріг, вул. Волгоградська, 11 |
Територіальний сервісний Центр-1244 | м. Дніпродзержинськ, вул. Петровського, 203 |
Територіальний сервісний Центр-1245 | м. Нікополь, вул. Довгалівська, 10-а |
Територіальний сервісний Центр-1246 | м. Новомосковськ, вул. Спаська, 7 |
Територіальний сервісний Центр-1247 | м. Павлоград, вул. Дніпровська, 10 |
Розпорядок роботи територіальних сервісних центрів (крім ТСЦ-1241):
Початок робочого дня о 9.00.
Обідня перерва — з 13.00 до 13.45.
Від вівторка до п’ятниці сервісні центри працюють до 18.00, в суботу — до 16.45.
Напередодні святкових днів робочий день на одну годину коротший.
Вихідні дні — неділя, понеділок та святкові дні.
Розпорядок роботи територіального сервісного центру-1241:
Початок робочого дня о 9.00.
Обідня перерва — з 13.00 до 13.45.
Кінець робочого дня:
з понеділка до четверга — о 18.00;
у п’ятницю — до 16.45.
Напередодні святкових днів робочий день зменшується на одну годину.
Вихідні дні — субота, неділя і святкові дні.
Алгоритм дій
18 листопада 2015-го уряд прийняв Постанову № 941 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України з питань реєстрації транспортних засобів». Даним нормативно-правовим актом внесено зміни до урядових постанов від 07.09.1998 р. №1388 та від 11.11.2009 р. №1200, якими виключено з документів, що підтверджують правомірність придбання транспортних засобів довідку-рахунок установленої форми, видану відповідним суб’єктом господарювання. Натомість введено нову категорію паперів, що підтверджують правомірність придбання транспортного засобу, — укладені та оформлені безпосередньо в органах із надання сервісних послуг МВС за присутності адміністраторів цих органів договори купівлі-продажу (міни, постачання), дарування транспортних засобів, а також інші договори, на підставі яких здійснюється набуття права власності на транспортний засіб.
Запроваджено наступний алгоритм дій працівників територіальних сервісних центрів МВС у разі звернення власників транспортних засобів та їхніх представників щодо укладання та оформлення таких договорів.
Ø У разі звернення до територіального сервісного центру МВС особи з наміром укласти договір за присутності працівника центру можливе укладання цього документа за формою, самостійно визначеною сторонами та попередньо підготовленою ними і принесеною в приміщення центру (без підпису) або використання отриманого в центрі бланка.
Ø Якщо сторони виявили бажання скористатися бланком договору, наявним у центрі, працівник останнього надає їм три формуляри одного виду.
Ø Бланк договору заповнюється сторонами власноруч за присутності працівника центру (адміністратора). У разі необхідності останній може надати лише консультативну допомогу.
Ø Працівник центру (адміністратор) зобов’язаний попередити сторони, що згідно з чинним законодавством відповідальність за зміст договору та його виконання покладається на них, а також що його укладення є їхнім власним волевиявленням та жодної відповідальності в разі виникнення спорів працівник сервісного центру МВС, за присутності якого було укладено договір, не несе.
Ø Перед безпосереднім підписанням договору сторонами працівник сервісного центру (адміністратор) перевіряє документи, що посвідчують особи сторін та їхні повноваження, робить ксерокопії, що додаються до відповідної справи. Ксерокопії цих документів засвідчуються особистими підписами їхніх власників та написом: «Згідно з оригіналом».
Разом з тим працівник сервісного центру (адміністратор) перевіряє транспортний засіб, свідоцтво про реєстрацію ТЗ (техпаспорт) та осіб, які звернулися за укладенням договору, за відповідними пошуковими реєстрами, зокрема НІАС ДДАІ.
Ø Якщо в результаті такої перевірки виявлено інформацію, що перешкоджає укладенню договору, працівник центру (адміністратор) повідомляє її сторонам і відмовляє в укладенні договору та реєстрації в сервісному центрі.
У разі виявлення документів, що мають ознаки підробки або осіб, які знаходяться в розшуку, працівник сервісного центру негайно повідомляє про це поліцію.
Ø Укладання договору здійснюється сторонами винятково в приміщенні сервісного центру та
за присутності працівника сервісного центру (адміністратор).
Ø Забороняється здійснювати оформлення договорів, передбачених абзацом четвертим пункту 8 Порядку державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів, мотоколясок, інших прирівняних до них транспортних засобів та мопедів, затвердженого постановою КМУ від 07.09.1998 № 1388, поза приміщенням сервісного центру.
СКЗ та ЗГ Регіонального сервісного центру МВС в області