З’їзд партії БПП підтримав народну ініціативу відкликання депутата Кам’янської міськради

З’їзд партії Блок Петра Порошенка задовольнив звернення ТВК Кам’янського щодо відкликання виборцями депутата Юрія Литвиненко, обраного за списками партії «Солідарність» — Блок Петра Порошенка» у 2015 році. Відповідно до виборчого законодавства замість депутата-прогульника депутатом міської ради став наступний у виборчому списку 32-річний юрист Антон Гусев.

Депутат Дніпропетровської обласної ради БПП Гліб Пригунов зауважив, що відкликання депутата важливий прецедент, аби нагадати, що сенс депутатської роботи — відстоювання інтересів громади, а не особисті привілеї.

«Наша принципова позиція — мати в команді тільки відповідальних людей. Відкликання депутата Юрія Литвиненко перша в історії України практика, коли партія несе реальну відповідальність за роботу депутатів та критично оцінює їх роботу. У БПП депутати не мають привілеїв, усі мають працювати ефективно та виконувати взяті на себе зобов’язання. Ми йшли у політику, аби відстоювати інтереси громади, а не особисті інтереси», — прокоментував відкликання депутата Гліб Пригунов.

Як повідомляє БПП у Каменському, зауважень з боку виборців було багато, зокрема, Юрій Литвиненко не проводив прийом громадян, нераціонально використовував кошти депутатського фонду, пропускав засідання міської ради та комісій.

«Депутат був обраний від округу №9, на якому проживають 6 тис. виборців, а за його відкликання підписалось понад 1840 людей, тобто кожен третій. Нехай українці пам’ятають, що вони обирають депутатів та мають повноваження їх відкликати. Це непроста, але реальна процедура. Зараз замість Литвиненко у депутатський корпус зайде молодий та енергійний депутат, що має дві вищі освіти. Це гарний приклад для нас усіх», — зазначила Наталія Шкуренко, голова Кам’янської міської організації БПП.

Зазначимо, що відкликання депутат міської виборцями пройшло вперше в Україні завдяки змінам в виборчому законодавстві, прийнятим в 2015 році.


Метки: , , , , ,