11-річна школярка виграла 25 тисяч доларів за науковий винахід

11-річна школярка зі Сполучених Штатів Гітанджалі Рао винайшла прилад, який визначає наявність свинцю в питній воді. На створення такого пристрою її надихнула водна криза в Флінті (штат Мічиган). Тести, які були проведені в 2015 році, показали, що концентрація цього металу в водопроводі становить 397 часток на мільярд, що в 26 разів перевищує норму. Пише Канал 24.

У чому небезпека цього металу?
Свинець – це надзвичайно токсичний метал, який шкідливий для людського здоров’я навіть у дуже незначних дозах. Особливо він небезпечний для дитячого організму, оскільки може викликати проблеми з розвитком. Зазвичай цей метал потрапляє у водопровід у результаті корозії старих свинцевих труб, які виготовляли ще до того, як цей метал був визнаний токсичним.

Слідкуйте за нами в Telegram та Viber !

“Після того, як я дізналася про Флінт, я продовжувала стежити за ситуацією в протягом наступних двох років, – розповідає Рао. – Потім я побачила, що мої батьки теж перевіряють воду на свинець, і це в значній мірі підштовхнуло мене на цю думку. Використовуючи тест-смужки, вам потрібно зробити кілька спроб, щоб отримати точний результат, і я хотіла придумати щось, щоб змінити це – не лише для моїх батьків, але і для жителів Флінта й інших міст по всьому світу”.

Оскільки цей метал абсолютно ніяк не впливає на смак, запах і зовнішній вигляд води, єдиний спосіб виявити його – провести тест. Наразі є два основні способи зробити це: домашні тест-смужки та лабораторні тести. Смужки зазвичай коштують від 15 до 30 доларів, але не гарантують 100%-ої точності. А аналіз води в лабораторії обійдеться в 20-100 доларів США.

Рао вважає, що її пристрій, котрий дівчинка назвала Tethys, може стати доступною альтернативою:

“Прототип коштує понад 20 доларів, але всі матеріали виготовлені за індивідуальним замовленням. Я думаю, що при масовому виробництві вартість приладу буде значно нижчою”.
Результати тесту можна через спеціальний додаток отримати на свій мобільний телефон.
За перемогу в конкурсі Гітанджалі Рао отримала премію розміром 25 000 доларів. Всього було 10 фіналістів у віці від 11 до 14 років. Серед їхніх винаходів – біоматеріал для усунення нафтових розливів, альтернативні джерела енергії, можливі ліки для лікування синдрому Альцгеймера та інші медичні винаходи.

Більше на нашому каналі в  YouTube, та на сторінках у  Facebook, Instagram!