Які пляжі Дніпропетровщини потрапили до антирейтингу
Річка Дніпро знову набула зеленого кольору. Це зумовлено підвищенням температури повітря та застоєм води внаслідок уповільнення її течії. Умови для розмноження бактерій у такій водоймі – найсприятливіші. Держпродспоживслужба в області вже знайшла холероподібний вібріон та категорично не радить громадянам купатись у багатьох зонах для відпочинку.
Упродовж купального сезону Держпродспоживслужба регулярно проводить моніторинг щодо стану води у водоймах, її якості та можливості у ній купатися. За результатами останнього лабораторного дослідження обласного лабораторного центру, на 12 міських пляжах регіону вона не відповідає нормам. Це означає, що купатися там – небезпечно для здоров’я. Серед тих, що потрапили до антирейтингу, – пляжі Дніпра, Кам’янського, Новомосковська, Кривого Рогу, Верхньодніпровська. «У Дніпрі на пляжах Сагайдак і у парку Придніпровський купатись заборонено, бо у воді знайдена лактозопозитивна паличка і реєструється виділення холероподібного вібріону», – зазначила начальник відділу санепіднагляду й організації розслідувань спалахів ГУ Держпродспоживслужби в області Неля Полюхович.
Із-поміж 12 пляжів придатними для відпочинку є місця у Нікополі, Павлограді, Зеленодольську. На пляжі, що на Монастирському острові у Дніпрі, холероподібного вібріону не виявили, бо там є течія, що «освіжає» воду, не дає їй застоятись. Зараз ми можемо спостерігати «цвітіння» води. Це явище є звичним у таку пору року. Невідповідність води у водоймах нормам якості може загрожувати поширенням інфекційних захворювань, а попадання такої води до шлунково-кишкового тракту – викликати гострі кишкові інфекції», – зауважила Неля Полюхович.
Також вона звернула увагу на те, що Держпродспоживслужба відправила листи до органів місцевого самоврядування тих міст, де у водоймах знайдено холероподібний вібріон, щодо встановлення інформаційних щитів на пляжах і попередження людей про заборону купання.
Анастасія Нефретова