Що необхідно робити, якщо вашу вулицю перейменували

В рамках Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» на території Дніпропетровська перейменовано 316 топонімів (вулиць, проспектів, площ, парків, скверів тощо). У тому числі було перейменовано 5 районів та 5 житлових масивів міста.

Зокрема, Бабушкінський район – на Шевченківський, Жовтневий – на Соборний, Кіровський – на Центральний, Красногвардійський – на Чечелівський, Ленінський – на Новокодацький, масив Воронцовський – на Мануйлівський, Клочко – на Калиновський, Комунар – на Покровський, Фрунзенський-1 – на Ломівський, Фрунзенський-2 – на Кам’янський. Про це зазначив начальник головного архітектурно-планувального управління міської ради Дмитро Волик. Він також додав, що до різних служб, організацій та установ міста направлено повідомлення про перейменування вулиць для урахування в роботі та внесення необхідних змін до реєстрів баз даних, якими вони користуються.

Слідкуйте за нами в Telegram та Viber !

Мешканці перейменованих вулиць за власним бажанням можуть звернутися до районних відділів міграційної служби для внесення змін у паспорти.

«Попередній штамп у паспорті залишається, він не анулюється, просто ставиться новий штамп з новою назвою вулиці і датою реєстрації. Для громадянина ця процедура є безкоштовною. Тобто, особа не несе ніяких витрат, а лише за своїм бажанням і потребою змінює назву вулиці у паспорті на нову», – сказала заступник начальника управління з питань громадянства, реєстрації та роботи з громадянами з тимчасово окупованих територій України ГУ ДМСУ у Дніпропетровській області Наталія Козачок.

Як зазначила головний спеціаліст відділу претензійно-позивної роботи управління правового забезпечення департаменту міської ради Альона Аненкова, у зв’язку з перейменуванням вулиць, проспектів і т.д. на сьогодні немає нагальної потреби терміново вносити зміни до правовстановлюючих документів.

«Документи, що підтверджують право власності на квартири, будинки, земельні ділянки, у яких вказані старі назви вулиць, на даний момент залишаються дійсними. Зміни до них необхідно вносити у разі, якщо власник вирішив продати, подарувати або передати у спадок своє нерухоме майно. У такому випадку у документі, який переоформлюватиметься на нового власника, буде вказана нова адреса. Перейменування адреси не відобразиться на вартості послуги нотаріуса», додала Альона Аненкова

Більше на нашому каналі в  YouTube, та на сторінках у  Facebook, Instagram!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *