Справжнє диво на виставці майстрів у Дніпропетровську

Майже 800 різноманітних робіт  89 майс­трів зі всієї України та навіть із Канади можна побачити в Дніпропет­ровському Будинку мистецтв на Все­українській виставці «Мистецькі атрибути Великодніх свят».

Закликали весну

Слідкуйте за нами в Telegram та Viber !

Наші пращури не уявляли Великдень без розписних писанок, ікон, вишитих серветок, вишиванок, солом’яних птахів, глиняних свистків, різноманітних глечиків, різьблених дерев’яних ложечок та плетених кошиків. Не дивно, що серця сучасних українців у весняні свята теж тягнуться до народного: виробів майстрів, народної пісні. Все це нещодавно пощастило побачити і почути журналісту «Віс­тей» під час відкриття Всеукраїн­ської виставки «Мис­тецькі атрибути Великодніх свят». Гостей зустрічали українською піснею, якою юні актори закликали весну. І та, мов почувши запрошення, – засяяла справжнім квітковим різнобарв’ям, защебетала пташиним співом у роботах народних майстрів. Милуватися представленими на виставці витворами можна було годинами. Оточували справжні творчі дива. Та, звичайно, головна на виставці – писанка, бо ж як без неї уявити Пасхальне свято! До того ж українці – справжні майстри-писанкарі. Як вони звеличили символ життя   – яйце, як уміло прикрасили! На представлених писанках були зоб­ражені диво-квіти, різні сакральні символи та навіть чудернацькі риби. Очі розбігалися й від різноманіття матеріалу, який використовували писанкарі. Були писанки з курячих, гусячих та страусиних яєць, різьбленки, дряпанки, шкрябанки, мальованки тощо.

Непроста справа

Усім бажаючим митці охоче розповідали про те, як треба розмальовувати яйця. «Дуже непросто робити білі декоровані писанки. Справа в тому, що спочатку треба створити орнамент спеціальним пензликом. На це  можна витратити близько години. Потім ще три години потрібно для витравлення яйця в оцті. Ті ж частини, де є віск, створюють рельєфність на поверхні», – пояснювала майстриня з міста Верхівцевого Алла Буря. І, слухаючи цю берегиню українського роду, радієш з того, що не зникла наша українська культура у буденності.

Загалом, виставка видалася цікавою й дуже різнобарвною. Гончар Віктор Чумак презентував оригінальні керамічні атрибути до Великодня – чудернацьких птахів-зозуль, які закликають весну та літечко. Милували око ляльки-мотанки дніпропетров­ської майстрині Людмили Корж, що уособлювали в собі жіночі образи – захисниць роду. Споглядаючи усе це творче багатство, душа оживала. Тож, запрошуємо й читачів побачити мис­тецькі Великодні дива. За словами організатора заходу, директора Будинку мистецтв Валентини Слободи, виставка триватиме до
21 травня. Також відвідувачі зможуть послухати розповідь про українські традиції, зустрітися з майстрами та повчитися у них.

Анфіса Букреєва,  Фото автора

Більше на нашому каналі в  YouTube, та на сторінках у  Facebook, Instagram!

Залишити відповідь