Дніпропетровщина знайшла шлях відродження промисловості, – Валентин Резніченко
Останні півроку Дніпропетровщина стабілізувала показники розвитку промисловості. Якщо за перший квартал цього року індекс промислової продукції зменшився на 3,5%, то вже за підсумками квітня-серпня цього року Дніпропетровщина покращила цей показник на 0,8%. Про це розповів очільник регіону Валентин Резніченко.
Це найкращий показник розвитку серед промислових регіонів України. Так в Запорізькій області індекс зріс на 0,6%, у Харківській зменшився на 0,2%.
«Дніпропетровщина – це 20% всього промислового виробництва України. І від стабілізації ситуації у нашому регіону залежить сталий розвиток всієї країни. Перед нами стояло нелегке завдання – відродити промисловість в умовах економічної й політичної кризи, нестабільності міжнародних ринків. Сьогодні Дніпропетровщина демонструє зростання показників. І це лише перші кроки», – наголосив Валентин Резніченко.
Керівник Дніпропетровщини додав, що Дніпропетровщина наростила показники в добувній та переробній промисловості.
Зокрема, індекс переробної промисловості за 8 місяців зріс на 0,3%. Дніпропетровщина перевищила минулорічні обсяги виробництва коксу і продуктів нафтопереробки на 8,9%. Зріс індекс з виготовлення хімічної промисловості, гумових та пластмасових виробів. Третій місяць поспіль зростають обсяги виробництва будівельних матеріалів. Особливим досягненням стало збільшення індексу з машинобудування.
Очільник регіону вважає, що найважливіше правило для розвитку промисловості регіону – не заважати підприємствам працювати та надавати підтримку у складний момент.
«Моя позиція чітка – обласна влада не повинна втручатися в менеджмент підприємств. Кожен бізнесмен знає краще, як розвиватися та куди постачати продукцію. Однак у скрутний час влада повинна надавати підтримку, залучати міжнародних партнерів. Що ми і зробили на Дніпропетровщині. Коли стало питання пошуку нових ринків збуту – ми спільно з підприємствами вирішуємо це питання», – зазначив Валентин Резніченко.
Як приклад керівник області наводить ситуацію зі збутом залізорудного концентрату. Традиційні ринки збуту на металургійні підприємства Донеччини та Луганщини були закриті, відбувся значний спад виробництва. Однак спільними зусиллями обласної влади та очільників підприємств була проведена значна робота з модернізації потужностей та пошуку нових ринків. Це дозволило вже в першому півріччі 2015 року збільшити експорт до Китаю, Турції, Румунії, Сербії, Чехії та Польщі майже на 3,5 млн. тонн.