ТОП-п’ять найдорожчих книг

З кожним поколінням люди усе рідше заглядають до книги, звичні бібліотеки перетворюються в електронні. Але книга, схоже, ніколи не втратить своє цінності – представляємо вам п’ятірку найдорожчих  в історії.

Біблія Гутенберга

Слідкуйте за нами в Telegram та Viber !

У 1983 році Біблія Гутенберга пішла із молотка на аукціоні Christie’s майже за 5,5 мільйонів доларів. Видана у 1450 році і служить традиційної точкою відліку історії книгодрукування в Європі. Покупцем Біблії поталанило стати японській нафтовій компанії Maruzen. Тепер вартість Біблії Гутенберга оцінюється у понад 10 мільйонів – і зберігається вона у бібліотеці університету Кейо.

Кентерберійські розповіді

Дві зірки отримують Кентерберійські розповіді Джеффрі Чосера – одного із родоначальників англійської літератури. Книга бігала по аукціонах ще із 1776 року – тоді її продали за 6 фунтів. Востаннє у 98-му минулого століття вона пішла із молотка за 7,5 млн. фунтів. На сьогоднішній день залишилось лише 12 екземплярів із першого тиражу, який вийшов у світ в 1477 році. За мотивами розповідей вже не раз ставились п’єси, знімалось кіно і був створений мультфільм.

Птахи Америки

Один із екземплярів ілюстрованого видання “Птахи Америки” пішли із молотка у 2010 році за 11,5 млн. євро. Американський натураліст Джон Джеймс Одюбон розмалював аж 435 гравюр із птахами в натуральну величину, тому розміри книги 100 на 60 сантиметрів друкували Альманах понад десять років – 1827 по 1837 роки – за цей час вийшло всього 200 екземплярів, а дожило до наших часів не більше десяти.

Євангеліє Генріха Лева

У 1983 році за Євангеліє Генріха Лева виклали майже 12,5 млн. доларів. Рукописний варіант був виготовлений на замовлення Герцога Саксонії та Баварії Генріха ІІІ наприкінці ХІІ століття. З аукціону Sotheby’s Євангеліє повернулось додому – заплатив шалені гроші за видання німецький уряд.

Лестерський кодекс

Немає ж дорожчої у світі книги, як Лестерський кодекс Леонардо да Вінчі. Рукописи великого Да Вінчі купив у 1994 році засновник “Майкрософт” Білл Гейтс, заплативши понад 30 млн. доларів. Нотатки легендарного винахідника можна прочитати лише з допомогою дзеркала, адже Леонардо записував усе за допомогою власного дзеркального шрифту. Гейтс вирішив не тримати книгу у себе вдома і “Лестерський кодекс” постійно виставляється в різних музеях по усьому світу.

Джерело “24 канал”

Більше на нашому каналі в  YouTube, та на сторінках у  Facebook, Instagram!

Залишити відповідь