У Криничанському районі депутати ініціювали позачергову сесію
У Криничанському районі відбулась 11-та позачергова сесія районної ради. Її скликала ініціативна група депутатів. Головним питанням порядку денного стало звільнення голови райради.
Непрості стосунки
Непроста ситуація в Криничанському районі щодо роботи районної ради триває з весни цього року. Але найскандальнішою подією стала 10-та позачергова сесія, яка відбулася 29 вересня. На ній спостерігались штовханина, сутички та навіть розбризкування зеленки. Наступного дня деякі ЗМІ регіону рясніли повідомленнями про захоплення влади в районі, як таке, що не відбулося. Напередодні 16 вересня ініціативна група депутатів звернулася до райради з вимогою проведення позачергової сесії та винесенням на порядок денний питання про звільнення з посади голови Наталії Кобзар.
Перед проведенням сесії відбулося засідання постійної комісії з питань регламенту, яка погодила порядок денний. Під час 10-ї сесії протокол засідання комісії та проект рішення передали голові, проте вона проігнорувала його і запропонувала сесію закрити, чим викликала обурення депутатського корпусу.
25 жовтня мала б відбутися 11-та позачергова сесія, проте більшість депутатів на неї не прийшли. Пояснили це тим, що голова не виконала законну вимогу 21 депутата про винесення питання щодо голосування про звільнення її з посади. Як зазначили вони у своєму зверненні на офіційному сайті Криничанського району (www.krinich-rn.dp.gov.ua), в порядку денному дане питання було відсутнє.
«Депутатам районної ради відмовили надати копію розпорядження про скликання позачергової сесії районної ради. Якщо голова районної ради, обрана, до речі, тими ж депутатами, дозволяє собі ігнорувати їхню думку, то що ж їм залишається? Тому обранці від усіх присутніх політичних сил скористалися своїм правом не брати участь у незаконно скликаних сесіях», – зазначалося у повідомленні.
Звільнили з посади
1 листопада ініціативна група депутатів скликала 11-ту позачергову сесію. Про це офіційно повідомили голову райради. Відповідне звернення з питанням, яке виноситься на порядок денний, розмістили на сайті та в місцевій пресі. Рішення від кінця вересня не змінилося – депутати вважали за необхідне звільнити з посади Наталію Кобзар. Офіційно, з обранням уповноваженої особи, лічильної комісії, шляхом таємного голосування на це погодилися 22 місцеві народні обранці, які були присутні на сесії.
За словами депутата від партії «Відродження» Ігоря Майбороди , за рік роботи голови райради він не побачив жодного конструктивного рішення, а лише протистояння виконавчій гілці влади. У своєму зверненні колеги наводять стосовно діяльності Наталії Кобзар досить серйозні звинувачення. Так, наприклад, за їхніми словами, в затверджене опубліковане рішення ради вона самовільно внесла пункт, що був відсутній у проекті, тобто питання, яке не обговорювалося і на голосування не ставилося. Сама Наталія Кобзар не була присутня на сесії, де розглядалося питання про її звільнення. За інформацією прес-служби партії «Батьківщина», в якій перебуває пані Кобзар, доводити свою правоту та оскаржувати ухвалене депутатами рішення вона буде у суді.
Людмила Русанова,
фото автора