«Самарська Покрова» – за всіма традиціями

Восьмий Всеукраїнський фольклорно-етнографічний фестиваль «Самар¬ська Покрова» зібрав сотні відвідувачів. Вони відчули себе справжніми козаками та козачками: взяли участь у різноманітних конкурсах, навчилися володіти зброєю, танцювати народні танки та співали українські пісні

Добрий настрій
Яскраве сонечко, величні земляні вали колишньої Богородицької фортеці, жовтаве листя, запальні пісні, звабливий запах кулешу, узвару й шашликів – усе налаштовувало на гарний настрій. Захоплював і колоритний вигляд козарлюг, які, здавалося, з’їхалися сюди з усіх Січей українських. Вони поважно походжали, хвацько носили шапки й міцно тримали шаблюки та ще й навчали всіх бажаючих володінню зброєю. На валах запоріжці встановили різнокаліберні гармати та час від часу з них стріляли. «Відлякуємо ворогів», – зазначали з усмішкою. Й хоч гармати заряджали не справжніми набоями, та гепало так, що аж шапки з голів злітали.

Слідкуйте за нами в Telegram та Viber !

На згадку від гончара
Відзначали свято українського козацтва в селищі Шевченко (Дніпропетровськ) весело та за всіма народними традиціями. До уваги гостей представили виставки археологічних знахідок із Богородицької фортеці та старовинної зброї козака Олега Черненка. Тих, хто завітав на фест, навчали запорізьких бойових мистецтв та народних танців. Мистецький ярмарок, що буяв на місцевому майдані, захоплював різнобарв’ям пропозицій. Тут можна було придбати вишиванки, шапку-бирку, шаблі й навіть гетьманську булаву. Було цікаво і дівчатам, і жінкам – очі розбігалися від різноманіття коралів, прикрас для волосся, кольорових стрічок та віночків.
Народний майстер гончарних виробів Сергій Пелих також дивував власними виробами: чарівними чарочками з магічними підписами, креативними чашками, диво-хатками. До речі, майстер часто на згадку про зустріч і свято просто дарував свої вироби людям.
Фестиваль став багатим на різні родзинки, особливо – виступи талановитих виконавців. До танку учасників заходу запрошували колоритні виконавці гурту «Козацькі скарби», полонив українською естрадною піснею ансамбль «Юність Дніпра». Віп-гостями фесту стали лідер гурту «Тінь сонця» Сергій Василюк та відома українська співачка й поетеса Олеся Чайка, які разом виконали пісню «Меч Арея».

Анфіса Букрєєва, фото автора

Більше на нашому каналі в  YouTube, та на сторінках у  Facebook, Instagram!

Залишити відповідь