Україна і Польща об’єднають свої газові мережі до 2020 року
Польський та український оператори газотранспортних систем – GAZ-SYSTEM та ПАТ «Укртрансгаз» завершили техніко-економічне обґрунтування інтеграції газотранспортних систем обох країн. Сторони очікують, що проект буде закінчено до 2020 року, повідомляє «Укрінформ» із посиланням на прес-службу «Укртрансгазу».
«Відповідно до підписаної між GAZ-SYSTEM та ПАТ “Укртрансгаз” у грудні 2014 року “Угоди про правила взаємодії”, техніко-економічне обґрунтування буде використовуватись як базис для прийняття подальших рішень з розвитку транскордонних можливостей транспортування газу між Україною та Польщею», – йдеться у повідомленні.
Під час зустрічі у Львові, де закінчили роботу над ТЕО, були прийняті остаточні рішення з приводу технічних та організаційних особливостей проекту. Дослідження будуть проводитьсь надалі, а останні рекомендації будуть взяті за основу у подальших діях під час реалізації проекту.
Запланований газовий інтерконектор Польща-Україна включатиме будівництво магістрального газопроводу Германовичі – польсько-український кордон, загальною довжиною приблизно 1,5 км по території Польщі та Більче-Волиця – українсько-польський кордон приблизною довжиною 110 км по території України.
Окрім того, на території Польщі буде збудовано компресорну станцію Страхоцина, вимірювальну станцію і відрізки газопроводу: Германовичі – Страхоцина, Страхоцина – Погорська Воля, Погорська Воля – Творзен та Творов – Творзен.
Основна мета поєднання польської та української газотранспортних систем – забезпечення можливості збільшення обсягів імпорту газу в Україну з Європи через Польщу, а також забезпечення можливості зберігання європейського газу в підземних сховищах газу України.
Газотранспортні системи мають бути модернізовані, як визначено в техніко-економічному обґрунтуванні, для збільшення пропускної здатності з Польщі до України до 21,9 млн кубометрів газу на день (приблизно 8 млрд на рік), а також для збільшення можливості транспортування газу з України до Польщі приблизно 19,2 млн кубометрів на день (приблизно 7 млрд на рік).
Збільшення пропускних можливостей призведе до підвищення енергетичної безпеки та диверсифікації поставок газу в Україну через Польщу. Очікувана користь від проекту для Польщі полягає у збільшенні пропускної здатності газотранспортної системи.
Передбачається також, що використання інтерконектору надасть доступ до українських газосховищ Польщі та іншим членам ЄС.
Підвищення пропускної здатності на полько-українському кордоні створить транспортний коридор, що сприятиме інтеграції ринків природного газу Польщі, України, Чехії, Словаччини, Угорщини, Румунії, Молдови та підвищенню взаємодії між членами ЄС та країнами Енергетичного Співтовариства.