Дніпропетровщині вдалося «перезавантажити» металургійне виробництво
Ще у квітні Дніпропетровщина однією з перших в Україні зупинила падіння обсягів металургійного виробництва. Тоді всі сумнівалися: чи зможуть утримати цей результат. Через кілька місяців Дніпропетровщина довела – металургійне виробництво не лише стабілізовано, а й нарощує обсяги виробництва.
У вересні металурги регіону збільшили виробництво чавуну майже на 15%, сталі – майже на 18%, прокату – на 4,6%, труб – на 4,3%. Гірники перевищили минулорічні обсяги видобутку коксу на 7%.
За 8 місяців промислові показники Дніпропетровщини зросли на 0,7%. Здобутки ГМК у вересні передвіщають й високі 9-місячні результати.
«Промисловість – це, в першу чергу, бізнес. Обласна влада не нав’язувала якихось рішень, не змушувала йти певним шляхом. Ми не заважали, а просто створили комфортні умови для розвитку. Дніпропетровщина зробила ставку на модернізацію та пошук нових ринків. Облдержадміністрація стала гарантом стабільності в регіоні та його відкритості світові», – зазначив Валентин Резніченко.
Як приклад очільник регіону наводить модернізацію Дніпропетровського металургійного комбінату ім. Дзержинського. Тут замінили неекономну стару газову систему доменної печі на нову сучасну, запустили первинну обробку сталі та новий дротяний стан. Більше півмільярда доларів знадобилося на відродження славнозвісної Дзержинки. І це вже дає перші результати. Майже на 7,5% перевищено минулорічні обсяги виробництва чавуну, на 0,2% – сталі, практично досягнуто минулорічних обсягів прокату.
Відроджується й трубна промисловість Дніпропетровщини. Через закриття ринків збуту трубники регіону були вимушені скоротити випуск продукції ледь не вдвічі. Сьогодні ситуація стабілізується. Вже вийшли на минулорічні показники науково-виробниче об’єднання «Труболіт», наближаються ПрАТ «Сентравіс» та ПАТ «Камінмет».