ДПІ у Кіровському районі м. Дніпропетровська повідомляє

Бюджетні рахунки поки що без змін!

Станом на 15.01.2016 діють минулорічні рахунки для сплати податків і зборів до державного та місцевого бюджетів, та єдиного соціального внеску. Тож платники податків можуть сплачувати податки та збори за старими рахунками.

Слідкуйте за нами в Telegram та Viber !

Реквізити бюджетних рахунків для платників податків Дніпропетровської області розміщено на субсайті Територіальних органів ДФС у Дніпропетровській області в рубриці Бюджетні рахунки.

Про зміну рахунків (що може бути у зв’язку з прийняттям Закону №909), буде повідомлено додатково. Стежте за оновленням новин!

Для аграріїв – суб’єктів спецрежиму оподаткування відкриті додаткові електронні рахунки

Для забезпечення розрахунків з бюджетом та перерахування коштів на спеціальні рахунки сільськогосподарським підприємствам, які використовують спеціальний режим оподаткування,  Державною казначейською службою України відкрито додаткові електронні рахунки.

Так, з рахунків з електронного адміністрування ПДВ аграріїв, які здійснюють операції з постачання зернових і технічних культур (балансовий рахунок 3754) 85% коштів перераховується на рахунки платників в системі електронного адміністрування ПДВ,  а 15% – на спецрахунки підприємств.

За операціями з постачання продукції тваринництва (балансовий рахунок 3755) – на рахунки платників в системі електронного адміністрування ПДВ перераховуватиметься 20% коштів, 80% – на спецрахунки.

За іншими операціями з постачання сільськогосподарських товарів/послуг, крім зернових і технічних культур та продукції тваринництва (балансовий рахунок3753) 50% перераховується на рахунки платників в системі електронного адміністрування ПДВ, 50% – на спецрахунки.

В свою чергу ДФС інформує платника податку про реквізити його електронних рахунків після надходження відповідних повідомлень від Державної казначейської служби України (ДКСУ).

Наразі, в системі електронного адміністрування ПДВ платникам – сільськогосподарським підприємствам ДКСУ додатково відкрито та органами ДФС взято на облік біля 43 тисяч рахунків, про реквізити яких платникам направлено відповідні повідомлення. Станом на 13.01.2016 платники податків почали поповнювати такі рахунки.

За інформацією Державної казначейської служби України здійснення операцій з перерахування коштів з таких рахунків, відповідно до законодавства, розпочнеться 20 січня 2016 року.

Додатково звертаємо увагу, що фіскальною службою вдосконалено електронний сервіс (за формою  J/F1302301), за допомогою якого відтепер платники податків мають змогу не лише отримати реквізити електронного рахунку, а й інформацію щодо залишку коштів на такому рахунку.

Підводимо підсумки року, що минув

Від платників Кіровського району до зведеного бюджету минулого року надійшло більше ніж 750 міліонів гривень

Про це під час брифінгу повідомила начальник ДПІ у Кіровському районі м.Дніпропетровська ГУ ДФС у Дніпропетровській області Наталія Юріївна Болдаш.

«За 2015 рік  платники, що зареєстровані у ДПІ у Кіровському районі мобілізували до зведеного бюджету більше ніж 758,9 млн гривень.

За минулий рік  до державного бюджету було сплачено більше 377,2 млн. гривень. Сума надходжень, мобілізованих до місцевого бюджету склала майже 381,7 млн. грн.», – зазначила начальник інспекції.

За словами Наталія Юріївна , надходження основних бюджетоформуючих податків склали:

– близько 183,7 млн.грн. податку на додану вартість;

– понад 314,2 млн. грн податку на доходи фізичних осіб;

– більше 38,9 млн. грн єдиного податку;

– 88,5млн. грн. податку на прибуток;

– більш, ніж 31,5 млн. грн. військового збору;

 

За консультаціями звертайтесь до Контакт – центру ДФС

Протягом 2015 року Контакт-центром Державної фіскальної служби надано 1286 тис. відповідей на запитання суб’єктів господарювання та громадян. Більшість з них, 1244,1 тис. – надано у телефонному режимі. Електронною поштою  та факсом надано 39,6 тис. З використанням автовідповідача платники податків отримали 2,3 тис. відповідей на запитання.

Найчастіше суб’єкти господарювання та громадяни зверталися з питань податку на додану вартість, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, податку на прибуток підприємств та податку на доходи фізичних осіб.

Для уникнення неоднозначного трактування положень законодавства відповіді надаються з використанням Бази знань. Це автоматизована база уніфікованих відповідей на запитання платників податків та громадян, яка постійно оновлюється та підтримується в актуальному стані.

За 2015 рік  з використанням Бази знань платникам податків надано 609 консультацій у письмовій формі. На сьогодні База знань налічує 14,1 тис. уніфікованих запитань-відповідей.

Для зручності суб`єктів господарювання та громадян Базу знань розміщено на головній сторінці офіційного веб-порталу Державної фіскальної служби у розділі «Запитання – відповіді» Загальнодоступного інформаційно-довідкового ресурсу. Протягом 2015 року за допомогою ЗІР самостійно знайшли відповіді на свої запитання понад 2,7 млн. клієнтів офіційного веб-порталу ДФС.

Нагадаємо, що скористатися Базою знань можна на офіційному веб-порталі ДФС України або звернутися до Контакт – центру за телефоном 0 – 800 – 501007.

ДЕКЛАРУЄМО ПО-НОВОМУ – КАМПАНІЯ «ДЕКЛАРУВАННЯ- 2016»

У січні 2016 року в.о. заступника начальника Сидоров Максим Борисович виступив перед представниками мас-медіа щодо особливостей цьогорічної кампанії декларування доходів громадян.

Під час зустрічі посадовець звернув увагу присутніх, що з 1 січня 2016 року розпочато кампанію ‪декларування доходів, отриманих в 2015 році, яка триватиме до 1 травня.

Також зазначив, що  запроваджено нову форму декларації про майновий стан і доходи та відмітила, що у  новій декларації об’єднано звітність по податку на доходи фізичних осіб та військовому збору. Зокрема, для спрощення та зменшення часу для заповнення декларації, обсяг її зменшено з 2 аркушів до 1, а кількість додатків – з 7 до 4.

«Перш за все, хочу наголосити, що декларують  доходи не всі громадяни, а лише ті, котрі  отримували доходи, які не оподатковувалися при виплаті або нараховувалися платнику податку двома або більше податковими агентами і при цьому загальна річна сума таких оподатковуваних доходів перевищує 146160 грн.» – акцентував Максим Борисович..

Максим Сидоров детально розповів, які доходи підлягають відображенню в декларації про майновий стан та доходи. Серед основних назвала: вартість успадкованого чи отриманого у дарунок майна; кошти від надання майна в лізинг, оренду (суборенду) чи житловий найм; кошти одержані за межами України (іноземні доходи); доходи від операцій з продажу (обміну) об’єктів нерухомого та/або рухомого майна та отримані у вигляді інвестиційного прибутку; суми нецільової благодійної допомоги, що перевищує 1710 грн.; доходи у вигляді виграшів, призів; доходи від продажу об’єктів майнових і немайнових прав, авторська винагорода; доходи отримані  у вигляді вартості подарунків.

Наостанок журналісти отримали інформацію про те, що також подати Декларацію можуть фізичні особи, які мають право на податкову знижку та ознайомилися з графіком роботи Центрів обслуговування платників на період Деклараційної кампанії.

 У 2015 році платники Кіровського району сплатили 314,2 млн. грн. податку на доходи фізичних осіб

ДПІ у Кіровському районі м.Дніпропетровська зазначають, дана сума податку надійшла до зведеного бюджету впродовж січня – грудня  2015 року.

Відтак, до Державного бюджету платники сплатили 78,5 млн. грн. ПДФО. До місцевих скарбниць минулого року надійшло 235,7 млн. грн. податку.

У відомстві відзначили, що в порівнянні з 2014 роком сума податку збільшилась на 113,4 мільйонів гривень .

Податківці наголошують, що з 1 січня 2016 року законодавці запровадили новації в оподаткуванні доходів фізичних осіб.

Слід знати, цьогоріч всі доходи громадян, незалежно від їх розміру, оподатковуються за ставкою 18% (замість двох діючих ставок 15% та 20%). Виняток становлять пенсіонери, що одержують понад три розміри «мінімалки» (з 1 січня 2016 року – 4 134 гривень), – з них із суми, що перевищуватиме 4134 грн ПДФО справлятиметься за ставкою 15%.

Пасивні доходи – ставка ПДФО 18%, крім дивідендів по акціях та корпоративних правах, нарахованих резидентами – платниками податку на прибуток підприємств. Для таких доходів залишається ставка 5%.

Щодо терміну подання звіту сум нарахованого єдиного внеску підприємцями-спрощенцями, які не використовують працю найманих осіб

Фізичні особи – підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування, без використання праці найманих працівників, формують та подають звіт самі за себе один раз на рік до 10 лютого року, наступного за звітним періодом.

Звітним періодом є календарний рік.

Звіт подається за формою згідно таблиць 2, 4 додатка 5 «Звіт про суми нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску» до «Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» № 435 із зазначенням типу форми «початкова».

При цьому, звіт не подається платниками єдиного податку, які є пенсіонерами за віком або інвалідами та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу.

Реєстратори розрахункових операцій без електронної касової стрічки застосовувати не можна

У ДПІ у Кіровському районі м.Дніпропетровська звертають увагу користувачів РРО, що з 1 січня 2016 року завершився перехідний адаптаційний період для заміни чи доопрацювання касової техніки на таку, що формує електронну контрольну касову стрічку.

Відтак, застосування касових апаратів, що не забезпечують подання електронними каналами зв’язку копій розрахункових документів та фіскальних звітних чеків, з нового року заборонено. Нагадаємо, що Законом України від 28 грудня 2014 року № 71-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи»  та Законом України від 01 липня 2015 року № 569-VII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України щодо застосування реєстраторів розрахункових операцій» внесено зміни до Податкового кодексу України і, зокрема, Закону України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».

Отож, з 1 січня 2016 року фахівці ДФС отримали  право застосовувати штрафи до тих підприємців, котрі не подбали про належне доопрацювання РРО.

Змінено порядок обчислення транспортного податку

У ДПІ у Кіровському районі м.Дніпропетровська повідомляють , що 1 січня 2016 року набув чинності Закон України від 24.12.2015 р. №909-VIII „Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році”. Даним Законом змінено порядок справляння транспортного податку.

Так, для платників транспортного податку з 2016 року оподатковуватимуться легкові автомобілі, з року випуску яких минуло не більше п’яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить 750 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року.

Торік цей податок сплачувався за легкові автомобілі, які використовувалися до 5 років і мали об’єм циліндрів двигуна понад 3000 куб. см. У 2016 році об’єктом оподаткування будуть автомобілі вартістю понад 750 МЗП (у 2016 році – 1,03 млн. грн.) та віком до 5 років. Ставку податку залишено  без змін – 25 тис. грн. в рік.

Кардинально змінено відлік використання автомобілів – вже невід дати їх реєстрації а від на дати їх випуску, що зазначенавиробником у супровідних документах автомобіля.

Підпункт 267.2.1 Податкового кодексу України встановлено, що вартість автомобілів визначатиметься центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику економічного розвитку, за методикою, затвердженою КМУ, виходячи з марки, моделі, року випуску, типу двигуна, об’єму циліндрів двигуна, типу коробки переключення передач, пробігу легкового автомобіля, та розміщуватиметься на його офіційному веб-сайті.

На соціальні потреби роботодавці Кіровського району спрямували 700 міліонів гривень

Протягом 2015 року суб‘єктами підприємницької діяльності Кіровського району на загальнообов‘язкове соціальне страхування перераховано 794,5 мільйонів гривень єдиного внеску. У порівнянні з відповідним періодом попереднього року це більше на 84,6  мільйонів гривень.

В цілому завдання із фінансового забезпечення соціальних потреб району виконано на 116,3 відсотків, таким чином додатково до завдання надійшло 114,3 мільйони гривень ЄСВ.
«Сплата єдиного соціального внеску дає наочну картину позитивної тенденції до зростання соціальних надходжень від суспільно відповідальних роботодавців. Без сумніву, це реальне забезпечення стандартів життя громадян, які отримують пенсії, стипендії, інші соціальні видатки і потребують, аби такі державні гарантії мали сталий і адекватний характер», – зазначила начальник ДПІ у Кіровському районі м.Дніпропетровська Наталія Болдаш. .

З початку 2016 року завдяки податковим новаціям знайшли практичну реалізацію розрахунки бізнесу стосовно зниження навантаження на фонд оплати праці. У зміненому Податковому кодексі ставку єдиного соціального внеску зменшено до 22 відсотків. Відтепер ЄСВ з кожного працівника сплачує роботодавець, внесок у розмірі 2 — 1,6 відсотка, який утримувався з працівника — ліквідовано.

Новий Порядок електронного адміністрування ПДВ

ДПІ у Кіровському районі м.Дніпропетровська звертає увагу, що з 12.01.2016 р. набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 30.12.2015 р. № 1177 , якою викладено в новій редакції Порядок електронного адміністрування ПДВ, затверджений власною постановою від 16.10.2014 р. № 569.

Зазначеним Порядком визначено механізм відкриття та закриття рахунків у системі електронного адміністрування ПДВ, особливості складення податкових накладних та розрахунків коригування кількісних і вартісних показників до податкових накладних у такій системі, а також механізм проведення розрахунків з бюджетом з використанням зазначених рахунків.

Періодичність, структура та формат обміну інформацією і реєстрами платників ПДВ, необхідними для функціонування системи електронного адміністрування ПДВ, визначаються ДФС та Казначейством.

Електронний рахунок відкривається платнику ПДВ Казначейством автоматично на безоплатній основі.

Cуб’єктам спеціального режиму оподаткування — платникам ПДВ Казначейством додатково на безоплатній основі автоматично відкриваються: електронні рахунки, призначені для перерахування коштів до державного бюджету та на спеціальні рахунки, для здійснення операцій з постачання/надання сільськогосподарських товарів/послуг (крім зернових і технічних культур та продукції тваринництва, визначених п. 209.19 ст. 209 Податкового кодексу; електронні рахунки, призначені для перерахування коштів до державного бюджету та на спеціальні рахунки, для здійснення операцій з постачання зернових та технічних культур, визначених п. 209.19 ст. 209 Податкового кодексу;
електронні рахунки, призначені для перерахування коштів до державного бюджету та на їх спеціальні рахунки, для здійснення операцій з постачання продукції тваринництва, визначеної п. 209.19 ст. 209 Податкового кодексу. Зазначено, що платникам податку — сільськогосподарським підприємствам, які відповідають п. 209.18 ст. 209 Податкового кодексу, додаткові електронні рахунки не відкриваються.

Нові податкові правила для спрощенців

З набранням чинності з 1 січня Закону України від 24 грудня 2015 року №909-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році», – ДПІ у Кіровському районі м.Дніпропетровська інформує про зміни щодо справляння єдиного податку.
Збільшено розмір єдиного податку для першої та другої груп. Максимальний розмір становить: для платників першої групи: 137,80 грн. за місяць (10% мінімальної заробітної плати встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року); для платників другої груп: 275,60 грн. за місяць (20% мінімальної заробітної плати встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року).

Зменшено з 20 млн.грн. до 5 млн.грн. обсяг доходу протягом календарного року для платників третьої групи. Теперішні умови застосування спрощеної системи для платників третьої групи: фізичні особи – підприємці, які не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, не обмежена та юридичні особи – суб’єкти господарювання будь-якої організаційно-правової форми, у яких протягом календарного року обсяг доходу не перевищує 5 млн. гривень.
Збільшено ставки єдиного податку для третьої групи: з 2 до 3% доходу – у разі сплати податку на додану вартість; з 4 до 5% доходу – у разі включення податку на додану вартість до складу єдиного податку.

Збільшено ставки податку для четвертої групи залежно від категорії (типу) земель.

У 2016 році база оподаткування єдиним податком для платників єдиного податку четвертої групи (сільськогосподарських товаровиробників) визначається з урахуванням таких особливостей:

1) для сільськогосподарських угідь (ріллі, сіножатей, пасовищ і багаторічних насаджень) базою оподаткування є нормативна грошова оцінка одного гектара сільськогосподарських угідь з урахуванням коефіцієнта індексації, визначеного станом на 1 січня 2015 року відповідно до порядку, встановленого розділом XII Податкового кодексу України;

2) для земель водного фонду (внутрішніх водойм, озер, ставків, водосховищ) базою оподаткування є нормативна грошова оцінка ріллі в Автономній Республіці Крим або в області з урахуванням коефіцієнта індексації, визначеного станом на 1 січня 2015 року відповідно до порядку, встановленого розділом XII Кодексу

Підприємець-«загальносистемник» декларує свої статки до 10 лютого 2016 року

Підприємець, який застосовує загальну систему, незалежно від того, провадилася протягом звітного року підприємницька діяльність чи ні, повинен подати декларацію про доходи.

Відповідно до п. 177.5 ст. 177 Податкового кодексу фізичні особи — підприємці за результатами календарного року подають до контролюючого органу протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року, податкову декларацію про майновий стан і доходи за місцем своєї податкової адреси, в якій також зазначають авансові платежі з ПДФО.

Отже, за результатами 2015 року фізичні особи – підприємці, які перебувають на загальній системі подають декларацію про майновий стан і доходи до 10 лютого 2016 року, в якій разом з доходами від підприємницької діяльності декларують іноземні та інші доходи.

Нагадаємо: нова форма декларації про майновий стан і доходи затверджена наказом Міністерства фінансів України від 02 жовтня 2015 за №859 та зареєстрована в Міністерстві юстиції України 26 жовтня 2015 за №1298/27743.

ПДФО в 2016 році

Відповідно до Закон України від 24.12.2015 р. № 909-VІІІ  «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році» прийняті зміни в частині справляння податку на доходи фізичних осіб (далі – ПДФО), а саме

– ставка ПДФО є сталою (у 2016 році — 18%, із 2017 року — 17%);

– розмір податкової соціальної пільги, як і в 2015 році, становить 50% мінімальної зарплати (у 2016 році — 689 грн).

– підвищення порогу доходу для застосування  не відбулося, він дорівнює розміру мінімальної заробітної плати (у розрахунку на місяць), установленої на 1 січня звітного податкового року, помноженому на 1,4 (у 2016 році — 1930 грн);

– для підприємців – загальносистемників змінили правила сплати авансових платежів із ПДФО. Тепер вони розраховуються платником податку самостійно згідно із фактичними даними, зазначеними в книзі обліку доходів і витрат, кожного календарного кварталу та сплачуються до бюджету до 20 числа місяця, наступного за кожним календарним кварталом (до 20 квітня, до 20 липня та до 20 жовтня). Авансовий платіж за четвертий календарний квартал не розраховується та не сплачується.

Новий рік – нова форма декларації

ДПІ у Кіровському районі м.Дніпропетровська нагадує, що у грудні минулого року був офіційно опублікований наказ Міністерства фінансів України від 02.10.2015 № 859 «Про затвердження форми податкової декларації про майновий стан і доходи та Інструкції щодо заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи».

Нова форма декларації про майновий стан і доходи  застосовується з 1 січня 2016 року. Тобто минулорічні доходи та майновий стан громадянам також потрібно декларувати за новою формою декларації про майновий стан і доходи.

Для спрощення та зменшення часу для її заповнення обсяг зменшено з 2 аркушів до 1, а кількість додатків – з 7 до 4.

При наданні декларації громадянами додатки до неї  заповнюються лише при отриманні наступних доходів:

–       отриманні доходів від двох та більше податкових агентів, при цьому загальна річна сума таких оподатковуваних доходів перевищує сто двадцять розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного податкового року (у 2015році – 146160 грн);

–       операціях з інвестиційними активами;

–       отриманні іноземних доходів;

–       визначенні оподатковуваного доходу від здійснення підприємницької та незалежної професійної діяльності.

Інформація про уповноважену особу, яка раніше відображалась в окремому додатку, тепер відображається в декларації.

Фізичні особи, які мають намір скористатися правом на податкову знижку заповнюють лише декларацію, в якій відображають загальну суму понесених витрат та суму податку до повернення.

Відомості щодо відчуження нерухомого (рухомого) майна відображаються в декларації без заповнення додатку та переліку відчуженого майна.

Інформація про отримані доходи та перелік майна, яке надається в оренду (суборенду) також без заповнення додатка відображається в декларації.

Також платник податків самостійно визначає свій статус: громадянин; особа, яка здійснює незалежну професійну діяльність, або підприємець, який перебуває на загальній системі оподаткування.

До відома фізичних осіб – підприємців: у декларації про майновий стан та доходи об’єднано звітність по податку на доходи фізичних осіб та військовому збору.

Про особливості кампанії декларування доходів громадян у 2016 році повідомили в ДПІ у Кіровському районі м.Дніпропетровська

З 1 січня до 1 травня 2016 року триватиме кампанія декларування майнового стану і доходів громадян, одержаних у 2015 році. Про це поінформували платників податків під час семінару , що пройшов у ДПІ у Кіровському районі м.Дніпропетровська .

Фахівці інспекції нагадали, що в цей період громадяни зобов’язані виконати свій конституційний обов’язок та подати річну декларацію про майновий стан і доходи, якщо протягом 2015 року, отримували: доходи від осіб, які не є податковими агентами; доходи від операцій з продажу об’єктів рухомого та/або нерухомого майна; дохід від надання майна в лізинг, оренду, житловий найм; інвестиційний прибуток; вартість успадкованого чи отриманого у дарунок майна; іноземні доходи. Податкова декларація за 2015 рік подається до 1 травня 2016 року. Щодо права на податкову знижку, то скористатися ним зможуть громадяни упродовж усього 2016 року.

Особливістю цьогорічної кампанії декларування доходів громадян – проінформували  платників – є те, що минулорічні доходи та майновий стан громадянам потрібно декларувати за новою формою декларації про майновий стан і доходи, яка затверджена наказом Мінфіну від 02.10.15 № 859. Окрім того наказ № 859 містить Інструкцію щодо її заповнення.

Граничний термін для обрання „спрощенцями” звітного періоду по ПДВ

Платники податку на додану вартість, які сплачують єдиний податок, можуть обрати квартальний податковий період у 2016 році. Заява про вибір квартального податкового періоду подається контролюючому органу разом з декларацією за наслідками останнього податкового періоду календарного року. Для платників, які звітують помісячно, останній день подання такої заяви – 20 січня 2016 року, а для платників квартальної форми звітності – 9 лютого 2016 року.

При цьому квартальний податковий період починає застосовуватися з першого податкового періоду наступного календарного року.

Відзначимо, якщо платник податку, який застосовував спрощену систему оподаткування, переходить на сплату інших податків і зборів, встановлених Податковим кодексом, такий платник податку зобов’язаний самостійно перейти на місячний податковий період, починаючи з першого місяця переходу на сплату інших податків і зборів, що зазначається у відповідній податковій декларації за наслідками місяця.

Квартальний період обирають відповідно до пп. 49.18.1 та п. 202.2 Податкового кодексу України.

 Звітність неприбуткових установ та організацій: результати 2015 року

Форма Податкового звіту про використання коштів неприбуткових установ та організацій затверджена наказом Міністерства доходів і зборів від 27.01.2014 №85 (далі – Наказ №85).

До затвердження визначеного п.п. 133.4.3 п. 133.4 ст. 133 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) Звіту про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації здійснюється подання Податкового звіту про використання коштів неприбуткових установ та організацій, затвердженого Наказом №85.

При цьому до затвердження Кабінетом Міністрів України Порядку ведення Реєстру неприбуткових установ та організацій (далі – Реєстр), включення неприбуткових підприємств, установ та організацій до Реєстру та виключення з Реєстру для цілей подання Податкового звіту про використання коштів неприбуткових установ та організацій у частині застосування ознаки неприбутковості слід керуватися наказом Міністерства фінансів України від 24.01.2013 №37 «Про затвердження Положення про Реєстр неприбуткових установ та організацій».

При поданні Податкового звіту про використання коштів неприбуткових установ та організацій слід враховувати вимоги п. 46.4 ст. 46 ПКУ, яким визначено, якщо платник податків вважає, що форма податкової декларації, визначена центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, збільшує або зменшує його податкові зобов’язання, всупереч нормам ПКУ з такого податку чи збору, він має право зазначити цей факт у спеціально відведеному місці в податковій декларації.

Платник податків при необхідності може подати разом з податковою декларацією доповнення до такої декларації, які складені за довільною формою, що вважатиметься невід’ємною частиною податкової декларації. Таке доповнення подається з поясненням мотивів його подання.

Зазначені роз’яснення надані листом ДФС від 04.01.2016 №102/7/99-99-19-02-01-17.

 Декларуємо дохід від провадження підприємницької та незалежної професійної діяльності

Розрахунок оподатковуваного доходу від провадження підприємницької діяльності та провадження незалежної професійної діяльності здійснюється окремо за доходами в додатку Ф4 до нової декларації. Також в даному додатку передбачено визначення податкових зобов’язань окремо для податку на доходи фізичних осіб та військового збору.

Розділ I додатку Ф4 до нової форми декларації заповнюється фізичними особами-підприємцями, крім ociб, що обрали спрощену систему оподаткування, за результатами звітного податкового року та підприємцями, які зареєстровані протягом року в установленому законом порядку або перейшили iз спрощеної системи оподаткування на загальну систему oподаткування.

Слід зазначити, що фізичні особи-підприємці подають річну податкову декларацію у строк, визначений п.п. 49.18.5 п 49.18 ст. 49 Податкового кодексу України (далі – ПКУ), в якій поряд з доходами від підприємницької діяльності мають зазначатися інші доходи з джерел їх походження з України та іноземні доходи.

Розділ II додатку Ф4 до нової форми декларації заповнюється особами, які провадять незалежну професійну діяльність.

У додатку Ф4 до нової форми декларації передбачено визначення податкових зобов’язань окремо для податку на доходи фізичних oci6 та військового збору. Якщо за результатами остаточного розрахунку податку на доходи фізичних ociб за результатами звітного податкового року фізична особа-підприємець має надміру сплачені податки (від’ємне значення), така сума податку включається до рядка 5.2 додатку Ф4 та рядка 21 нової форми декларації.

При заповненні податкових декларацій щодо доходів, отриманих у 2015 poцi, слід враховувати, що ставка податку на доходи фізичних oci6 становить:

15 відсотків бази оподаткування – щодо доходів (крім випадків, визначених у п.п. 167.2 – 167.6 ст. 167 ПКУ), які не перевищують десятикратний розмір мінімальної заробтної плати, встановленої законом на 1 січня звітного податкового року;

20 відсотків – якщо база оподаткування в календарному місяці перевищує десятикратний розмір мінімальної заробітної плати до суми такого перевищення. самозайняті особи застосовують ставку 20 відсотків до частини середньомісячного річного оподатковуваного доходу, що перевищує десятикратний розмір мінімальної заробітної плати;

подвійна ставка податку (30 або 40 відсотків) – до доходів, нарахованих як виграш чи приз (крім виграшів, призів у лотерею, грошовi виграші у спортивних змаганнях) на користь резидентів або нерезидентів;

20 відсотків – для пасивних доходів, у тому числі нарахованих у вигляді дивідендів за акціями та/або інвестиційними сертифікатами, що виплачуються інститутами спільного інвестування (крім зазначених у п.п. 167.5.2 п. 167.5 ст. 167 ПКУ). Перелік пасивних доходів визначено п.п. 167.5.3 п. 167.5 ст. 167 ПКУ, до яких, зокрема, відноситься iнвестицiйний прибуток, включаючи прибуток від операцій з облігаціями внутрішніх державних позик, у тому числі від зміни курсу іноземної валюти;

5 та 0 відсотків бази оподаткування у випадках, прямо визначених розділом IV ПКУ, зокрема при операціях з успадкування (дарування) та операціях з продажу (обміну) об’єктів нерухомого майна.

 З 1 січня 2016 року скасовано додатковий імпортний збір

Законом України від 24.12.2015 р. №912-VІІІ «Про заходи щодо стимулювання зовнішньоекономічної діяльності» скасовано додатковий імпортний збір, що був запроваджений в Україні тимчасово строком на 12 місяців.

Згідно з новим документом втратив чинність Закон України від 28.12.2014 р. №73- VІІІ «Про заходи щодо стабілізації платіжного балансу України відповідно до статті XII Генеральної угоди з тарифів і торгівлі 1994 року».

Нагадаємо, що збір справлявся з товарів, які ввозилися на митну територію України у митному режимі імпорту (тобто для вільного обігу на митній території України), незалежно від країни їх походження, в розмірі 10% та 5%.

Коли звітність з ПДВ можна не подати

Платник податку, у якого господарська діяльність протягом звітного (податкового) періоду не проводилась, але такий платник має суми від’ємного значення попередніх періодів, що підлягають відображенню в податковій декларації звітного (податкового) періоду, то податкова декларація з ПДВ за такий звітний (податковий) період подається.

Якщо платником податку господарська діяльність протягом звітного (податкового) періоду не проводилась та відсутні показники, які підлягають декларуванню (в тому числі суми від’ємного значення попередніх періодів), то податкова декларація з ПДВ за такий звітний (податковий) період на підставі п. 49.2 ст. 49 Податкового кодексу України не подається.

 Штраф для помилкової податкової накладної

Для платників ПДВ з’явився новий вид фінансової відповідальності за допущені продавцем товарів/послуг помилок при зазначенні обов’язкових реквізитів податкової накладної, передбачених пунктом 201.1 статті 201 Податкового кодексу України (далі – ПКУ), які виявлені контролюючим органом за результатами документальної позапланової виїзної перевірки, проведеної за заявою покупця, у вигляді накладення на платника податку – продавця штрафу в розмірі 170 гривень та зобов’язання виправити такі помилки (120 1.4. ПКУ).

Невиконання після закінчення терміну, встановленого пунктом 56.3 статті 56 ПКУ, узгодженого податкового повідомлення-рішення про виправлення платником податків – продавцем зазначених в абзаці першому цієї статті помилок – тягне за собою накладення на такого платника податку штрафу в розмірі:

– 10 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в такій податковій накладній, – у разі невиправлення помилок протягом 15 календарних днів;

– 20 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в такій податковій накладній, – у разі невиправлення помилок від 16 до 30 календарних днів;

– 30 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в такій податковій накладній, – у разі невиправлення помилок від 31 до 60 календарних днів;

– 40 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в такій податковій накладній, – у разі невиправлення помилок від 61 до 90 календарних днів;

– 50 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в такій податковій накладній, – у разі невиправлення помилок від 91 до 120 календарних днів;

– 60 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в такій податковій накладній, – у разі невиправлення помилок від 121 до 150 календарних днів;

– 70 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в такій податковій накладній, – у разі невиправлення помилок від 151 до 180 календарних днів;

– 100 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в такій податковій накладній, – у разі невиправлення помилок після спливу 181 календарного дня.

Нагадаємо, що розмір штрафів за порушення строків реєстрації податкових накладних та розрахунків коригування до них не змінено. Як і в 2015 році, у 2016 році максимальний розмір такого штрафу залишиться на рівні 50% ПДВ, зазначеного в несвоєчасно зареєстрованих податкових накладних (п. 1201.2 ПКУ).

Терміни для звітності з акцизного податку

Саме 20 січня 2016 року граничний строк подання декларації з акцизного податку за грудень 2015 року суб’єктами господарювання – платниками акцизного податку з роздрібного продажу підакцизних товарів (продаж пива, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, тютюну та промислових замінників тютюну, товарів, зазначених у п.п. 215.3.4 п.215.3 ст.215 Податкового кодексу України безпосередньо громадянам та іншим кінцевим споживачам для їх особистого некомерційного використання незалежно від форми розрахунків, у тому числі на розлив у ресторанах, кафе, барах, інших суб’єктах господарювання громадського харчування).

Такі декларації подаються до органів ДФС, які обслуговують територію, на якій розташовано пункти продажу підакцизних товарів.

Нагадаємо, подання такої декларації здійснюється за формою і в порядку, затвердженими наказом Міністерства фінансів України від 23.01.2015 р. №14 “Про затвердження форми декларації акцизного податку, Порядку заповнення та подання декларації акцизного податку”.

 

Система електронного адміністрування для акцизного податку

Для платників акцизного податку з 1 березня 2016 року новою статтею 232 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) впроваджено систему електронного адміністрування реалізації пального (далі – СЕАРП).

Відтак, збільшено коло платників акцизного податку, а саме віднесено суб’єктів господарювання, які реалізують пальне (пп. 212.1.15 ПКУ).

Ті особи, які здійснюватимуть реалізацію пального, підлягають обов’язковій реєстрації як платники податку контролюючими органами за місцезнаходженням юридичних осіб, місцем проживання фізичних осіб – підприємців, до початку здійснення реалізації пального.

Реєстрація такого платника податку буде здійснюватися на підставі подання особою не пізніше, ніж за три робочі дні до початку здійснення реалізації пального відповідної заяви.

В межах СЕАРП вводяться акцизні накладні, які діятимуть аналогічно за податковими накладними з ПДВ, складатимуться в електронному вигляді продавцями і надаватимуться покупцям. При ненаданні акцизної накладної або порушенні правил її складання покупець матиме право подати скаргу на винну особу – продавця. До акцизних накладних за необхідності складатимуться розрахунки коригування. Зауважимо, що акцизні накладні реєструватимуться в Єдиному реєстрі акцизних накладних.

Змінами передбачено нові види фінансової відповідальності. Так, здійснення суб’єктом господарювання операцій з реалізації пального без реєстрації таких суб’єктів платниками акцизного податку у порядку, передбаченому ПКУ, тягнуть за собою накладання штрафу на юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців у розмірі 100 відсотків вартості реалізованого пального (п. 117.3 ПКУ).

Вводяться штрафи за порушення строків реєстрації акцизних накладних та розрахунків коригування до них в межах від 2 до 50%, залежно від порушення терміну реєстрації (ст. 1202 ПКУ).

Нагадаємо, такі зміни передбачені Законом України від 24.12.2015 р. №909-VIII „Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році”.

„Технічний” податковий борг з ПДВ підлягає сторнуванню

Державна фіскальна служба України листом від 15.12.2015 року №45789/7/99-99-19-03-02-17 „Про сторнування пені та штрафних санкцій” повідомила платників ПДВ про правомірність розрахунку штрафних санкцій та пені на суму податкового боргу, який виник внаслідок некоректного заповнення платниками податку додатку 2 до податкової декларації з ПДВ, що подавалась за звітні (податкові) періоди починаючи з лютого 2015 року.

Відзначимо, що при некоректному заповненні додатку 2 до податкової декларації з ПДВ, зокрема граф 4 та 5 таблиці 1, якщо платник податку зазначив в цих графах суми податку, які перевищують суми від’ємного значення, що обліковувались в інтегрованій картці платника податку (далі – ІКПП), у такого платника в ІКПП формувався „технічний” податковий борг з податку на додану вартість. При подальшому поданні до такої звітності уточнюючого розрахунку з метою виправлення помилок, допущених при заповненні додатка 2, у платників податку в ІКПП виходячи з суми такого податкового боргу автоматично розраховувались штрафні санкції з ПДВ та пеня, що передбачені пунктом 126.1 статті 126 Податкового кодексу України.

Вищевказаний лист ДФС України зазначає, що штрафні санкції та пеня, розраховані в ІКПП на суму „технічного” боргу, автоматично сформованого в ІКПП внаслідок некоректного заповнення платником податку додатку 2 до декларації з ПДВ, підлягають сторнуванню на підставі рішення контролюючого органу за місцем реєстрації платника податку.

Діє Порядок ввезення лікарських засобів, медичних виробів, що звільняються від ПДВ

Кабінет Міністрів України постановою від 02.12.2015 N 1153 затвердив Порядок ввезення, постачання і цільового використання лікарських засобів, медичних виробів, що звільняються від оподаткування податком на додану вартість.

Затвердженим Порядком визначено особливості ввезення, постачання і цільового використання лікарських засобів, медичних виробів, що звільняються від оподаткування ПДВ, які закуповуються на підставі угод (договорів) із спеціалізованими організаціями, що здійснюють закупівлі, перелік яких визначений Законом “Про здійснення державних закупівель”. Такі угоди  укладаються між МОЗ та відповідною спеціалізованою організацією, що здійснює закупівлі у межах виконання бюджетних програм забезпечення медичних заходів, передбачених державними програмами, та/або комплексних заходів програмного характеру у сфері охорони здоров’я.

Соціальні стандарти у 2016 році

З 01 січня 2016 року набув чинності Закон України  від 25.12.2015  № 928 «Про Державний бюджет України на 2016 рік». Цим документом  передбачено що, мінімальна заробітна плата  дорівнюватиме прожитковому мінімуму в розрахунку на одну працездатну особу і складатиме:  з 1 січня – 1378 грн; з 1 травня – 1450 грн; з 1 грудня – 1550 грн.

У погодинному розмірі мінімальна заробітна плата встановлена: з 1січня – 8,29 гривні, з 1 травня – 8,69 гривні, з грудня – 9,29 гривні.

Для різних категорій населення прожитковий мінімум визначається в наступних розмірах:

–         діти у віці до 6 років:  з 1 січня – 1167 грн; з 1 травня – 1228 грн; з 1 грудня – 1313 грн.;

–         діти у віці від 6 до 18 років: з 1 січня – 1455 грн; з 1 травня – 1531 грн; з 1 грудня – 1637 грн.;

–         працездатні особи: з 1 січня – 1378 грн; з 1 травня – 1450 грн; з 1 грудня – 1550 грн.;

–         особи, що втратили працездатність: з 1 січня – 1074 грн; з 1 травня – 1130 грн; з 1 грудня – 1208 грн.;

–         прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць: з 1 січня – 1330 грн; з 1 травня – 1399 грн; з 1 грудня – 1496 грн.

        

Казкові герої мають задекларувати доходи, отримані під час новорічних свят

              ДПІ у Кіровському районі м.Дніпропетровська нагадує  Дідам Морозам, Снігуркам та іншим казковим персонажам про необхідність оподаткування винагород, отриманих під час святкування Новорічних та Різдвяних свят.

Як повідомила фахівці інспекії, у відповідності до норм Податкового кодексу вказана категорія фізичних осіб сплачує податок і його розмір залежить від статусу цих громадян: якщо вони здійснюють діяльність як приватні підприємці або працюють за цивільним договором з іншими платниками податків чи надають послуги без державної реєстрації самостійно.

У разі надання таких послуг у межах підприємницької діяльності податок сплачується залежно від обраної системи оподаткування.

Новорічні персонажі, які працюють на корпоративних вечірках, дитячих святах або приймають участь в театралізованих виставах, організованих юридичними особами чи приватними підприємцями, отримують свій заробіток за вирахуванням податку на доходи фізичних осіб,  який зобов’язані утримати та перерахувати до бюджету податкові агенти. Суми виплаченого доходу обов’язково повинні зазначатися у формі № 1ДФ.

У разі отримання доходів, які не оподатковувалися при виплаті, всі казкові герої – казковими залишаються лише під час святкування, а після свят зобов’язані завітати до органів державної фіскальної служби за місцем реєстрації та подати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи за наслідками звітного податкового року, а також нарахувати і сплатити до бюджету податок з таких доходів в залежності від розміру отриманого доходу.

Слід додати, що продаж найпопулярнішого новорічного товару серед населення – ялинок, оподатковується за такими ж правилами.

Змінився порядок оформлення та подання скарг на рішення контролюючих органів

З 12 січня 2016 року набув чинності наказ Міністерства фінансів України від 21.10.2015 № 916, яким затверджено новий Порядок оформлення і подання скарг платниками податків та їх розгляду контролюючими органами, який встановлює процедуру оскарження платниками податкових повідомлень-рішень або інших рішень контролюючих органів під час адміністративного оскарження.

Процедура адміністративного оскарження вважається досудовим порядком вирішення спору.

Водночас Порядок не застосовується щодо оскарження рішень контролюючих органів, дій або бездіяльності їх посадових осіб та інших працівників, якщо спеціальним законом встановлено інший порядок оскарження таких рішень, дій або бездіяльності, а також при оскарженні постанов, прийнятих у справах про адміністративні правопорушення.

Якщо скарга стосується оскарження декількох рішень контролюючого органу, щодо частини яких існує інший порядок оскарження, вимоги цього Порядку застосовуються відносно тих рішень, стосовно яких не передбачені інші процедури оскарження.

Згідно з Порядком, не підлягають адміністративному оскарженню грошові зобов’язання, самостійно визначені платником податків та рішення контролюючих органів, які оскаржені платником податків у судовому порядку.

Скарга подається у письмовій формі до контролюючого органу вищого рівня протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання платником податків рішення контролюючого органу, що оскаржується.

Якщо контролюючий орган самостійно визначає грошове зобов’язання платника податків за причинами, не пов’язаними із порушенням податкового законодавства, такий платник податків має право на адміністративне оскарження такого рішення протягом 30-ти календарних днів, що настають за днем надходження такого рішення.

Також, новий Порядок деталізує підстави, за яких контролюючий орган залишає скаргу без розгляду повністю або частково. Зокрема, якщо:

-скаргу не підписано особою, яка подала скаргу, чи її представником або до скарги не додано належно оформлених та завірених документів, які підтверджують повноваження представника на її підписання;

-скаргу подано з пропуском строку в 10 календарних днів, за винятком окремих випадків;

-скарга надійшла до контролюючого органу, що не уповноважений її розглядати;

-до прийняття рішення за скаргою від платника податків, який її подав, надійшла заява про її відкликання (відмову від скарги) повністю чи частково;

-платник податків оскаржив до суду рішення контролюючого органу;

-платник податків раніше подав скаргу з цього самого питання до контролюючого органу.

Скарги у письмовій формі на рішення ДПІ подаються до контролюючих органів у місті Києві та областях, міжрегіональних територіальних органів, а на рішення останніх та митниць – до ДФС України.

Про внесення деяких змін до Податкового кодексу України

ДПІ у Кіровському районі м.Дніпропетровська повідомляє, що прийнято Закон України “Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році”, яким внесені зміни до Податкового кодексу.

Зокрема, збільшено ставки акцизного податку на 2016 рік на спирт, алкогольні напої, пиво та тютюнові вироби.

У частині податку на прибуток підприємств скасовується сплата авансових внесків та запроваджується квартальний звітний період для тих підприємств, у яких річний дохід перевищує 20 млн. грн.

Податок на доходи фізичних осіб стягуватиметься за єдиною базовою ставкою у розмірі 18% замість діючих 15% та 20%.

Щодо змін в спрощеній системі оподаткування, то до платників третьої групи із нового року будуть входити суб’єкти господарювання із річним доходом до 5 млн. грн. замість 20 млн. грн. у 2015 році. Крім того  збільшуються ставки єдиного податку для платників ІІІ групи: з 2% до 3% (для платників ПДВ) та з 4% до 5% (для неплатників ПДВ).

Стосовно змін щодо справляння єдиного соціального внеску, то з нового року скасовано утримання ЄСВ з найманих працівників та знижено ставки нарахування ЄСВ для підприємств з 41% (у середньому) до 22% для всіх.

 

 

Більше на нашому каналі в  YouTube, та на сторінках у  Facebook, Instagram!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *