ДПІ у Кіровському районі Дніпропетровська інформує

«Пульс» – сервіс ДФС, який допомагає у вирішенні проблемних питань. При Державній фіскальній службі України працює антикорупційний сервіс «Пульс». Це гаряча телефонна лінія, за якою платники податків мають змогу повідомити про неправомірні дії або бездіяльність працівників фіскальної служби та митниці. Дзвінки приймаються цілодобово за номером: (044)284-00-07.

 З початку року на «Пульс» надійшло 8 інформаційних повідомлень від платників Кіровського району.

Слідкуйте за нами в Telegram та Viber !

Найбільше дзвінків (46 відсотків)  надійшло з повідомленням про технічні проблеми у роботі системи електронного адміністрування ПДВ. Майже 30 відсотків звернень стосувалося  роботи , а саме: відшкодування ПДВ та проведення нарахувань в інтегрованій картці платника. З проблемами при реєстрації податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних та поданні звітності в електронному вигляді, звернулося 14 відсотків платників.  Найчастіше вони  виникали через проблеми з договорами про визнання звітності в електронному вигляді, відсутність платника за місцезнаходженням, а також подання звітності у формі, що не передбачена діючим законодавством.

Наразі, основними завданнями при опрацюванні звернень, що надходять на «Пульс», залишається оперативність, неупередженість та недопущення формального підходу у вирішенні питань заявників.

Щодо оподаткування операцій з реалізації пального

ДПІ у Кіровському районі м.Дніпропетровська звертає увагу платників податків, що Податковим кодексом України передбачено, що реалізація пального суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів оподатковується акцизним податком у розмірі 0,042 євро за кожний літр реалізованого (відпущеного) товару.

Також визначено, що реалізація суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів – це продаж пива, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, тютюну та промислових замінників тютюну безпосередньо громадянам та іншим кінцевим споживачам для їх особистого некомерційного використання незалежно від форми розрахунків, у тому числі на розлив у ресторанах, кафе, барах, інших об’єктах громадського харчування, а також фізичний відпуск з автозаправної станції та/або автомобільної газозаправної станції товарів, зазначених у підпункті 215.3.4 пункту 215.3 статті 215 цього Кодексу, незалежно від форми розрахунків.

Об’єктом оподаткування є операції з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів, а базою оподаткування є їх величина, визначена в одиницях виміру ваги, об’єму, тобто фізично відпущена кількість пального з автозаправної станції та/або автомобільної газозаправної станції.

У Кіровському районі  м.Дніпропетровська  платникам податків надано 3 тис. адміністративних послуг.

 Загальна кількость адміністративних послуг, наданих платникам податків Кіровського району за січень – травень поточного року   через Центр обслуговування платників складає -2594.

За інформацією  начальника відділу обслуговування платників Світлани Іщенко, найбільш затребуваною була послуга видачі картки платника податків. Нею скористалися понад 618. громадян. На другому місці послуга з реєстрації книг обліку розрахункових операцій – 560.

Також, значну кількість було надано: витягу з реєстру платника єдиного податку – 312., реєстрація книги обліку доходів та книги обліку доходів і витрат платникам єдиного податку – 188., видача довідки про відсутність заборгованості з платежів до бюджету, що контролюються органами фіскальної служби   –  220.

Оподаткування доходів від продажу самостійно вирощеної сільськогосподарської продукції

ДПІ у Кіровському районі м.Дніпропетровська нагадує, що відповідно до норм Податкового кодексу України (пп. 165.1.24 п. 165.1 ст. 165) не оподатковуються доходи, отримані  громадянами від продажу власної сільськогосподарської продукції, що вирощена самостійно на земельних ділянках, наданих їм у розмірах, встановлених Земельним кодексом України для ведення:

– садівництва та/або для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибні ділянки) та/або для індивідуального дачного будівництва. При цьому якщо власник сільськогосподарської продукції має ще земельні частки (паї), виділені в натурі (на місцевості), але не використовує їх (здає в оренду або обслуговує), отримані ним доходи від продажу сільськогосподарської продукції не включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу;

– особистого селянського господарства та/або земельні частки (паї), виділені в натурі (на місцевості), сукупний розмір яких не перевищує 2 гектари. При цьому розмір земельних ділянок, зазначених в абзаці другому цього підпункту, а також розмір виділених в натурі (на місцевості) земельних часток (паїв), які не використовуються (здаються в оренду, обслуговуються), не враховуються. Якщо ж розмір земельних ділянок перевищує 2 гектари, то дохід від продажу сільськогосподарської продукції підлягає оподаткуванню на загальних підставах.

При продажу сільськогосподарської продукції (крім продукції тваринництва) її власник має подавати податковому агенту копію Довідки про наявність у фізичної особи земельних ділянок за формою № 3ДФ. Порядок її видачі затверджено наказом Міністерства доходів і зборів України від 17.01.2014 року № 32.

Така довідка безоплатно видається громадянам сільською, селищною або міською радою за місцем їх проживання в термін протягом п’яти робочих днів з дня отримання відповідною радою письмової заяви. Серед реквізитів, які повинні міститися у довідці, зокрема, – вид цільового призначення земельної ділянки, розмір земельної ділянки у гектарах тощо. Довідка видається строком на п’ять років.

Отже, якщо продавець сільгосппродукції надав підприємству, яке є податковим агентом, копію чинної та належно складеної довідки, і дані цього документа свідчать про наявність у такої фізичної особи права на застосування пільги, встановленої пп. 165.1.24 п. 165.1 ст. 165 ПКУ, то підприємство-покупець не утримує податок з доходів, що виплачуються за сільськогосподарську продукцію.

Однак, слід нагадати, якщо розміри земельних ділянок перевищують норми, встановлені Земельним кодексом України, то такі доходи включаються платником податку до загального річного оподатковуваного доходу, підлягають відображенню у декларації про майновий стан і доходи за наслідками звітного податкового року та оподатковуються за ставкою 18 відсотків, визначеною п. 167.1 ст. 167 ПКУ.

Щодо форм звітності з ЄСВ

ДПІ у Кіровському районі м.Дніпропетровська звертає увагу платників податків, що у зв’язку зі змінами, внесеними наказом  Міністерства фінансів України від 11.04.2016 року № 441 до Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 14.04.2015 № 435, звітність за травень 2016 року подається у червні  2016 року за формами звітності, затвердженими наказом Мінфіну № 435.

Звітність за новими формами, затвердженими наказом № 435 у редакції наказу № 441, подаватиметься платниками єдиного внеску, починаючи з 01.07.2016.

Зростання надходжень  до місцевого бюджету

За п’ять місяців поточного року органами забезпечено  до місцевих бюджетів 212,8 млн. грн., що на 43,6 відсотки або 64,6 млн. грн. більше ніж за відповідний період минулого року.

За інформацією відділу моніторингу доходів та обліково-звітних систем, домінуючим у формуванні місцевих бюджетів залишається податок на доходи фізичних осіб. Його питома вага в загальній сумі надходжень по області становить 58,9 відсотки. За п’ять місяців 2016р. податку на доходи фізичних осіб зібрано 125,4 млн.грн.. Приріст до рівня минулого року складає 41,7 відсотки або 36,9 млн.грн..

За рахунок плати за землю місцеві бюджети поповнилися на 37,9 млн.грн.. Єдиного податку на підприємницьку діяльність від юридичних, фізичних осіб та сільгосппідприємств надійшло 29,9 млн.грн., єдиного соціального внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування – 422,3 млн.грн..

 Слід наголосити, що  суттєве збільшення податку на доходи фізичних осіб  відбувається завдяки суб’єктам господарювання області, які вчасно виплачують заробітну плату своїм працівникам, та в розмірах, що перевищує законодавчо встановлений мінімальний рівень.

Не упустіть останній день переходу на «спрощенку»

ДПІ у Кіровському районі м.Дніпропетровська звертає увагу платників податків на те, що суб’єкту господарювання, щоб стати «спрощенцем» необхідно подати до контролюючого органу заяву, яка подається за вибором платника податків, в один з таких способів: особисто платником податків або уповноваженою на це особою; надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення; засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством; державному реєстратору як додаток до реєстраційної картки, що подається для проведення державної реєстрації юридичної особи або фізичної особи – підприємця з урахуванням вимог п. 291.5 ст. 291 Кодексу.

Згідно пп. 298.1.4 п. 298.1 ст. 298 Кодексу суб’єкт господарювання, який є платником інших податків і зборів відповідно до норм ПКУ, може прийняти рішення про перехід на спрощену систему оподаткування шляхом подання заяви до контролюючого органу не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного календарного кварталу. Такий суб’єкт господарювання може здійснити перехід на спрощену систему оподаткування один раз протягом календарного року.

До поданої заяви додається розрахунок доходу за попередній календарний рік, який визначається з дотриманням вимог, встановлених главою 1 «Спрощена система оподаткування, обліку та звітності» розділу XIV Кодексу.

Отже, для переходу на спрощену систему оподаткування з третього кварталу 2016 року суб’єкту господарювання необхідно подати заяву та розрахунок доходу за попередній календарний рік не пізніше 15 червня 2016 року.

Оподаткування доходу від продажу земельної ділянки, що перебувала у власності менше трьох років

Дохід, отриманий платником податку — фізособою-резидентом від продажу присадибної ділянки, що не перевищує норми безоплатної передачі, встановленої ст. 121 Земельного кодексу, яка перебуває у її власності менше 3 років, оподатковується ПДФО за ставкою 5%.

Проте до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника не включається, зокрема, сума доходу, отриманого таким платником унаслідок відчуження земельних ділянок сільгосппризначення, земельних часток (паїв) за нормами безоплатної передачі, визначеними ст. 121 Земельного кодексу залежно від їх призначення, та майнових паїв, безпосередньо отриманих ним у власність у процесі приватизації.

Роз’яснення з даного питання надає ДФС України  в листі від 18.05.2016 р. №5098/К/99-95-42-02-14.

Заробітна плата студентів під час практики оподатковується податком на доходи фізичних осіб

При нарахуванні заробітної плати студентам (учням) ПТУ, які проходять практику на підприємстві згідно з договором, підприємство, як податковий агент, зобов’язане утримати із суми такого доходу податок на доходи фізичних осіб за ставкою 18 відс. та перерахувати його до бюджету під час такої виплати – інформують у Головному управлінні ДФС у Чернівецькій області.

Оскільки, згідно з вимогами Податкового кодексу України оподаткуванню податком  на доходи фізичних осіб підлягає будь-який дохід, нарахований (виплачений) на користь платника податку протягом звітного податкового періоду.

При цьому згідно з п.п. 14.1.180 п. 14.1 ст. 14 ПКУ податковий агент щодо податку на доходи фізичних осіб – юридична особа (її філія, відділення, інший відокремлений підрозділ), самозайнята особа, представництво нерезидента – юридичної особи, інвестор (оператор) за угодою про розподіл продукції, які незалежно від організаційно-правового статусу та способу оподаткування іншими податками та/або форми нарахування (виплати, надання) доходу (у грошовій або негрошовій формі) зобов’язані нараховувати, утримувати та сплачувати податок, передбачений розд. IV ПКУ, до бюджету від імені та за рахунок фізичної особи з доходів, що виплачуються такій особі, вести податковий облік, подавати податкову звітність контролюючим органам та нести відповідальність за порушення його норм в порядку, передбаченому ст.18 та розд. IV ПКУ.

Відповідно до частини четвертої ст.53 Закону України від 23 травня 1991 року № 1060-ХІІ «Про освіту» із змінами та доповненнями на час виробничого навчання, практики учням і студентам забезпечуються робочі місця, безпечні та нешкідливі умови праці.

П’ятдесят відсотків заробітної плати за виробниче навчання і виробничу практику учнів, слухачів професійно-технічних навчальних закладів направляється на рахунок навчального закладу для здійснення його статутної діяльності, зміцнення навчально-матеріальної бази, на соціальний захист учнів, слухачів, проведення культурно-масової і фізкультурно-спортивної роботи.

Вартість путівок за рахунок профспілки не є об’єктом для нарахування податку на доходи фізичних осіб

У ДПІ у Кіровському районі м.Дніпропетровська роз’яснюють, що відповідно до пп. 165.1.35 п. 165.1 ст. 165 розділу IV Податкового кодексу України до складу загального місячного (річного) оподатковуваного доходу не включаються та не підлягають оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб вартість путівок на відпочинок, оздоровлення та лікування, у тому числі на реабілітацію інвалідів, на території України платника податку та/або його дітей віком до 18 років.

До таких неоподатковуваних путівок належать надані   безоплатно або із знижкою (у розмірі такої знижки) професійною спілкою, до якої зараховуються профспілкові внески платника податку – члена такої професійної спілки, створеної відповідно до законодавства України, або за рахунок коштів відповідного фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування.

Семінар щодо останніх новацій у податковому законодавстві

Нещодавно фахівцями ДПІ у Кіровському районі м.Дніпропетровська, з метою забезпечення формування високої податкової культури суб’єктами господарювання, проведено семінар  для фізичних осіб – підприємців та бухгалтерів підприємств щодо останніх новацій у податковому законодавстві.

Особливу увагу було приділено питанню нарахування і сплати  податку на нерухоме майно, відмінного від земельної ділянки та платі за землю.

Фахівцями податкової інспекції наголошено, що до 1 липня 2016 року повідомлення – рішення про суму нарахованого податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки отримають всі новосельчани (крім юридичних осіб), котрі володіють зайвими квадратними метрами житлової площі. Сплату ж даного податку суб’єкти господарювання повинні здійснити протягом 60 днів з дня вручення таких повідомлень – рішень.

Крім того посадовцями податкової інспекції, запрошено громадян, котрі володіють нерухомим майном, завітати в Центри обслуговування платників та провести звірку наявних даних щодо власників майна та площ.

Зазначено про те, що щороку до 1 липня направляються громадянам – платникам земельного податку та орендної плати за землю, податкові повідомлення-рішення для сплати земельного податку та орендної плати за користування землею. Податок фізичними особами сплачується протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення, але не пізніше ніж 26 серпня 2016 року.

Поміж інших, були розглянуті питання сплати акцизного податку з реалізованих суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів, щодо мінімальних цін та ліцензування,  єдиного податку та інших новацій у законодавстві щодо адміністрування платежів.

Під час проведення семінару представники фіскального органу висловили свою думку щодо організації ефективної роботи, спрямованої на надходження коштів до бюджету.

 Нерухомість непридатна для проживання – повідомте податкову

ДПІ у Кіровському районі м.Дніпропетровська повідомляє, що відповідно до пп. “ґ” пп. 266.2.2 п. 266.2 ст. 266 Податкового кодексу України, не є об’єктом оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, житлова нерухомість непридатна для проживання, в тому числі у зв’язку з аварійним станом, визнана такою згідно з рішенням сільської, селищної, міської ради.

Рішення стосовно непридатності житлового будинку (житлового приміщення) для проживання (в тому числі у зв’язку з аварійним станом конструктивних елементів), про використання непридатного для проживання житлового будинку (житлового приміщення) з іншою метою (переведення у нежитловий фонд) або про знесення цього будинку приймаються відповідною місцевою радою на основі висновку комісії, згідно норм ст. 30 Закону України від 21 травня 1997 року N 280/97-ВР “Про місцеве самоврядування в Україні”.

Таким чином, власник об’єкта житлової нерухомості для звільнення від оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, повинен повідомити податкову інспекцію, що житлова нерухомість непридатна для проживання на підставі рішення органу місцевого самоврядування, про використання непридатного для проживання жилого будинку (жилого приміщення) в інших цілях або про знесення цього будинку.

Неправомірне отримання податкової соціальної пільги – штраф 100 відсотків

ДПІ у Кіровському районі м.Дніпропетровська повідомляє, що податкова соціальна пільга застосовується до нарахованого платнику податку місячного доходу у вигляді заробітної плати (пп. 169.2.1 п. 169.2 ст. 169 Податкового кодексу України (далі ПКУ)) тільки за одним місцем його нарахування (виплати).

В разі встановлення, на підставі даних податкової звітності чи документальних перевірок порушень платником податку застосування податкової соціальної пільги, територіальний орган ДФС України повідомляє роботодавця про наявність виявлених підстав для позбавлення платника податку права на податкову соціальну пільгу відповідно до норм підпунктів 169.2.1, 169.2.4 пункту 169.2 статті 169 розділу IV ПКУ, за формою затвердженою,  наказом Міністерства доходів і зборів України від 27.01.2014  № 86 “Про затвердження Порядку інформування роботодавців платника податку про наявність порушень застосування податкової соціальної пільги, позбавлення платника податку або про відновлення його права на податкову соціальну пільгу та форми Повідомлення про наявність порушень”.

Відповідно до пп. 169.2.4 ПКУ, якщо платник податку порушує норми п. 169.2 ст. 169 ПКУ, внаслідок чого, зокрема, податкова соціальна пільга застосовується також під час отримання інших доходів протягом будь-якого звітного податкового місяця або за кількома місцями отримання доходів, такий платник податку втрачає право на отримання податкової соціальної пільги за всіма місцями отримання доходу починаючи з місяця, в якому мало місце таке порушення, та закінчуючи місяцем, в якому право на застосування податкової соціальної пільги відновлюється.

Платник податку може відновити право на застосування податкової соціальної пільги, якщо він подасть заяву про відмову від такої пільги всім роботодавцям із зазначенням місяця, коли відбулося таке порушення, на підставі чого кожний роботодавець нараховує і утримує відповідну суму недоплати податку та штраф у розмірі 100 відсотків суми цієї недоплати за рахунок найближчої виплати доходу такому платнику податку, а у разі, коли сума виплати недостатня, – за рахунок наступних виплат.

Якщо сума недоплати та/або штрафу не були утримані податковим агентом за рахунок доходу платника податку, то такі суми включаються до річної податкової декларації такого платника податку. При цьому право на застосування податкової соціальної пільги відновлюється з податкового місяця, що настає за місяцем, в якому сума такої недоплати та штраф повністю погашаються.

Фінансова відповідальність за порушення термінів реєстрації акцизних накладних та розрахунків коригування до них в Єдиному реєстрі

ДПІ у Кіровському районі м.Дніпропетровська нагадує, що відповідно до п. 111.1 ст. 111 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VІ зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) за порушення законів з питань оподаткування та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, застосовується, зокрема, фінансова відповідальність. Пунктом 111.2 ст. 111 ПКУ встановлено, що фінансова відповідальність за порушення законів з питань оподаткування та іншого законодавства встановлюється та застосовується згідно з ПКУ та іншими законами. Фінансова відповідальність застосовується у вигляді штрафних (фінансових) санкцій (штрафів) та/або пені.

Згідно з п. 120 прим. 2.1 ст. 120 прим. 2 ПКУ порушення платниками акцизного податку граничних термінів реєстрації акцизних накладних/розрахунків коригування до акцизних накладних в Єдиному реєстрі акцизних накладних, встановлених ст. 231 ПКУ тягне за собою накладення штрафу в розмірі:

– 2 % від суми акцизного податку з відповідних обсягів пального, зазначених у таких акцизних накладних/розрахунках коригування,  – у разі порушення терміну реєстрації до 15 календарних днів;

– 10 % суми акцизного податку з відповідних обсягів пального, зазначених у таких акцизних накладних/розрахунках коригування, – у разі порушення терміну реєстрації від 16 до 30 календарних днів;

– 20 % суми акцизного податку з відповідних обсягів пального, зазначених у таких акцизних накладних/розрахунках коригування, – у разі порушення терміну реєстрації від 31 до 60 календарних днів;

– 30 % суми акцизного податку з відповідних обсягів пального, зазначених у таких акцизних накладних/розрахунках коригування, – у разі порушення терміну реєстрації від 61 до 90 календарних днів;

 40 % суми акцизного податку з відповідних обсягів пального, зазначених у таких акцизних накладних/розрахунках коригування, – у разі порушення терміну реєстрації на 91 і більше календарних днів.

 Відсутність з вини платника акцизного податку реєстрації акцизної накладної в Єдиному реєстрі акцизних накладних/розрахунку коригування протягом більш як 120 календарних днів після дати, на яку платник податку зобов’язаний скласти акцизну накладну/розрахунок коригування, тягне за собою накладення штрафу в розмірі 50 відсотків суми акцизного податку з відповідних обсягів пального, на які платник податку зобов’язаний скласти таку акцизну накладну/розрахунок коригування (п. 120 прим. 2.2 ст. 120 прим. 2 ПКУ).

Пунктом 120 прим. 2.3 ст. 120 прим. 2 ПКУ визначено, що сума акцизного податку для цілей п. 120 прим. 2.1 та п. 120 прим. 2.2 ст. 120 прим. 2 ПКУ визначається за ставкою, що встановлена на дату реалізації пального, та курсом Національного банку України, що діє на перший день кварталу, в якому здійснюється реалізація пального.

Платники єдиного податку Кіровського району  спрямували до місцевих бюджетів 29,9 млн. гривень

За п’ять місяців звітного року платники єдиного податку Кіровського району спрямували до місцевих бюджетів 29,9 млн. гривень. За словами заступника начальника Євгенії Самсоненко, це на 13,7 млн. грн. або майже на 84,6 відсотка більше від минулорічних надходжень за аналогічний період.

Із усієї суми перерахованого до місцевих скарбниць єдиного податку близько двох третин або майже 19,4 млн. грн. – внесок громадян – підприємців. Решту сплатили юридичні особи – спрощенці.

Євгенія Сергіївна  наголошує, що єдиний податок у повному обсязі спрямовується суб’єктами господарської діяльності безпосередньо до місцевих бюджетів. Відтак, платники єдиного податку спрямовують свої податки саме на потреби, розвиток та благоустрій своєї місцевої громади.

До уваги платників ПДВ! Електронні сервіси ДФС спростять вашу роботу

ДПІ у Кіровському районі м.Дніпропетровська повідомляє, що в електронному сервісі «Електронний кабінет платника» (оновлена версія) платники податку на додану вартість мають можливість:

– отримати в режимі он-лайн дані реєстру платників ПДВ;

– надіслати в електронному вигляді заявку на реєстрацію платником податку на додану вартість, запит для отримання витягу з реєстру платників ПДВ;

– переглянути дані про стан розрахунків з бюджетом;

– зареєструвати податкові накладні чи розрахунок коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних;

– користуватись сервісами системи «Електронного адміністрування ПДВ» (переглянути проведені операції в системі СЕА ПДВ та отримати інформацію про рух коштів на електронному рахунку).

Переглянути відео-інструкцію з користування ЕКП можна на офіційному веб-порталі ДФС .

Більше на нашому каналі в  YouTube, та на сторінках у  Facebook, Instagram!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *