ДПІ у Кіровському районі Дніпропетровська повідомляє
Платники транспортного податку та податку на нерухомість можуть провести звірку своїх даних. ДПІ у Кіровському районі м.Дніпропетровська інформує , що для проведення звірок громадянам потрібно особисто звернутися до Центрів обслуговування платників за місцем реєстрації маючи при собі оригінали документів про право власності на це майно.
Фізичні особи – платники податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки мають право звернутися з письмовою заявою для проведення звірки даних щодо:
а) об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності платника податку;
б) розміру загальної площі об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності платника податку;
в) права на користування пільгою із сплати податку;
г) розміру ставки податку;
д) нарахованої суми податку.
Фізичні особи – платники транспортного податку мають право звернутися з письмовою заявою до контролюючого органу за місцем своєї реєстрації для проведення звірки даних щодо:
а) об’єктів оподаткування, що перебувають у власності платника податку;
б) розміру ставки податку;
в) нарахованої суми податку.
До місцевого бюджету надійшло майже 100 тис. грн. акцизного податку
Протягом січня- лютого місяця 2016 року платниками Кіровського району перераховано до бюджету 97,4 тис. гривень акцизного податку. Про це зазначає перший заступник начальника ДПІ у Кіровському районі м.Дніпропетровська Тісова Ольга Іванівна.
Посадовець нагадує, що платники акцизного податку з роздрібної торгівлі алкоголем та пивом, тютюном та тютюновими виробами, а також паливом сплачують цей податок до місцевих бюджетів, на яких розташовані пункти продажу підакцизних товарів, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку подання декларації. Податковим кодексом передбачено ставку акцизного податку 5% під час реалізації алкоголю та пива, тютюну та тютюнових виробів, а також 0,042 євро за кожний літр реалізованого ( відпущеного) пального. Звітним податковим періодом для роздрібного продажу акцизу є календарний місяць ( не пізніше 20 числа).
Шановні платники податків!
На виконання підпункту 200.7.3 пункту 200.7 статті 200 Податкового кодексу України і постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку ведення реєстрів заяв про повернення суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість» від 22.02.2016 №68ДФС оприлюднено Реєстри заяв про повернення суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість.
Інформація розміщена на офіційному порталі Державної фіскальної служби України в підрозділі «Повідомлення про Реєстри заяв про повернення суми бюджетного відшкодування, зазначені у підпункті 200.7.1 пункту 200.7 статті 200 Податкового кодексу України» розділу «Відшкодування ПДВ» http://sfs.gov.ua/diyalnist-/vidshkoduvannya-pdchv/povidomlennya-pro-reestri-zayav.
Чи є об’єктом оподаткування військовим збором разова нецільова матеріальна допомога, яка надається роботодавцем працівнику?
У ДПІ у Кіровському районі м.Дніпропетровська повідомили, що відповідно до п.п. 1.2 п. 161 підрозділу 10 розділу ХХ Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами і доповненнями (далі – Кодекс) об’єктом оподаткування військовим збором є доходи, визначені ст. 163 Кодексу, зокрема загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід.
До загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включаються, згідно з п. 164.2 ст. 164 Кодексу, доходи у вигляді заробітної плати, нараховані (виплачені) платнику податку відповідно до умов трудового договору (контракту) та інші доходи, крім зазначених у статті 165 Кодексу.
У разі якщо працедавець надає окремим працівникам матеріальну допомогу за їх заявами у зв’язку з особистими обставинами без встановлення цілей або напрямів її витрачення та носить разовий характер, наприклад на вирішення соціально-побутових потреб, то сума такої допомоги є нецільовою благодійною допомогою та оподатковується, з урахуванням п.170.7 ст. 170 Кодексу.
Відповідно до п.п. 170.7.3 п. 170.7 ст. 170 Кодексу не включається до оподатковуваного доходу сума нецільової благодійної допомоги, у тому числі матеріальної, що надається резидентами – юридичними або фізичними особами на користь платника податку протягом звітного податкового року сукупно у розмірі, що не перевищує суми граничного розміру доходу, визначеного згідно з абзацом першим п.п. 169.4.1 п. 169.4 ст. 169 Кодексу, встановленого на 1 січня такого року (у 2015 році – 1710 грн., у 2016 році – 1930 грн.).
Обмеження щодо кількості видів діяльності, які зазначаються у реєстрі платників єдиного податку не існують
У ДПІ у Кіровському районі м.Дніпропетровська інформують, відповідно до п. 299.1 ст. 299 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами і доповненнями (далі – ПКУ) реєстрація суб’єкта господарювання як платника єдиного податку здійснюється шляхом внесення відповідних записів до реєстру платників єдиного податку.
Згідно з п.п. 5 п. 298.3 ст. 298 ПКУ у заяві про застосування спрощеної системи оподаткування зазначаються обрані суб’єктом господарювання види господарської діяльності згідно з КВЕД ДК 009:2010.
Класифікація видів економічної діяльності (КВЕД ДК 009:2010) затверджена наказом Держспоживстандарту України від 11.10.2010 № 457.
До реєстру платників єдиного податку вносяться, зокрема відомості про види господарської діяльності (п. 299.7 ст. 299 ПКУ).
Враховуючи вищевикладене, на підставі поданої фізичною особою – підприємцем заяви про застосування спрощеної системи оподаткування до реєстру платників єдиного податку вносяться відомості про види господарської діяльності, за умови, що ці види діяльності дають право застосовувати спрощену систему оподаткування.
При цьому ПКУ не передбачено обмежень для фізичних осіб – підприємців щодо кількості видів діяльності, які можуть бути внесені до реєстру платників єдиного податку.
У Кіровському районі вивчали електронне адміністрування пального
Фахівці ДПІ у Кіровському районі м.Дніпропетровська провели для платників податків семінар-навчання, на якому розглянули питання щодо реєстрації суб’єктів господарювання, які здійснюють реалізацію пального, платниками акцизного податку.
Перший заступник начальника ДПІ Ольга Тісова нагадала присутнім, що із 01.01.2016 р. набрав чинності Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році» від 24.12.2015 р. № 909-VIII (далі — Закон № 909), яким, зокрема:
розширено перелік платників акцизного податку за рахунок включення осіб, які здійснюють реалізацію пального (пп. 212.1.15 ПКУ), та визначено порядок їх реєстрації контролюючими органами;
визначено порядок здійснення електронного адміністрування реалізації пального (ст. 232ПКУ) і порядок складання акцизних накладних при реалізації пального та їх реєстрації в Єдиному реєстрі акцизних накладних (ст. 231 ПКУ).
Також Ольга Іванівна зазначила, що згідно з пп. 212.1.15 ПКУ, платником акцизного податку є особа, яка реалізує пальне. Зокрема, як тлумачити реалізацію пального для цілей ПКУ, визначено в пп. 14.1.212 ПКУ.
Разом із цим пп. 212.3.4 ПКУ визначає: особи, які здійснюватимуть реалізацію пального, підлягають обов’язковій реєстрації як платники податку контролюючими органами за місцезнаходженням юридичних осіб, місцем проживання фізосіб-підприємців за три робочі дні до початку здійснення реалізації пального.
Окрім того Ольга Тісова зауважила, що норми, передбачені п. 58 р. І Закону № 909 (щодо доповнення ПКУ ст.ст. 231, 232) щодо запровадження акцизних накладних при реалізації пального, Єдиного реєстру акцизних накладних та системи електронного адміністрування реалізації пального, набрали чинності із 01.03.2016 р.
Нормами податкового кодексу не передбачено щорічне подання заяви про застосування податкової соціальної пільги
Відповідно до пп. 169.2.1 п. 169.2 ст. 169 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями податкова соціальна пільга застосовується до нарахованого платнику податку місячного доходу у вигляді заробітної плати тільки за одним місцем його нарахування (виплати).
Згідно із пп. 169.2.2 п. 169.2 ст. 169 ПКУ платник податку подає роботодавцю заяву про самостійне обрання місця застосуванняподаткової соціальної пільги (далі – заява про застосуванняпільги).
Податкова соціальна пільга починає застосовуватися до нарахованих доходів у вигляді заробітної плати з дня отримання роботодавцем заяви платника податку про застосування пільги та документів, що підтверджують таке право. Роботодавець відображає у податковій звітності всі випадки застосування або незастосування податкової соціальної пільги згідно з отриманими від платників податку заявами про застосування пільги, а також заявами про відмову від такої пільги.
Враховуючи вищевикладене, нормами ПКУ не передбачено щорічне подання заяви про застосування пільги. При цьому, якщо у платника податків виникає право на застосування податкової соціальної пільги з інших підстав ніж тих, які були зазначені у попередній заяві, то такий платник повинен надати нову заяву з відповідними підтверджуючими документами.
Мешканці Кіровського району вже задекларували більше 7–ми мільйонів доходів
Упродовж кампанії декларування, яка стартувала з 1 січня, встигли відзвітувати про свої доходи 49 жителя Кіровського району суму 7,6 млн. грн. , суми до сплати податку на доходи фізичних осіб складає 292,7тис.грн , воєнного збору -58,1 тис.грн.
«Звертаємо увагу, що сума податкового забов’язання, зазначена в поданій річній декларації, сплачується громадянином самостійно до 1 серпня 2016 року. Станом на 1 березня декларанти вже поповнили місцевий бюджет на майже 52,2 тис. грн.»,- повідомив начальник відділу адміністрування доходів і зборів самозайнятих осіб ДПІ у Кіровському районі м.Дніпропетровська Віталій Соломонович .
Як правило, на початку кампанії декларування чернівчани здебільшого звітують про доходи, отримані у вигляді спадщини, оренди нерухомості та рухомого майна та доходи, отримані від двох і більше податкових агентів. Але вже є декларанти, які відзвітували про прощені борги та іноземні доходи.
ДПІ у Кіровському районі м.Дніпропетровська нагадує, що деклараційна кампанія триває до 1 травня.
Гостинно запрошуємо мешканців Кіровського району до Центру обслуговування платників ДПІ у Кіровському районі м.Дніпропетровська .У декларантів також є можливість заповнити та направити декларацію про майновий стан і доходи до податкової інспекції через Інтернет. Для цього необхідно отримати електронний цифровий підпис і скористатись електронним сервісом «Декларування он-лайн», який розміщений на веб-порталі ДФС.
Електронні сервіси ДФС допоможуть платникам податків вирішити проблемні питання
Із запровадженням ДФС України електронних сервісів, платникам відкривається безліч можливостей. Зокрема, є можливість оцінити податкові ризики діяльності з потенційними бізнес-партнерами, доступу до нормативних і інформаційних документів з питань оподаткування, скористатися загальнодоступним інформаційно-довідковим ресурсом, звітувати он-лайн тощо.
Зокрема, елетронний сервіс «Дізнайся більше про свого бізнес-партнера» допоможе оцінити податкові ризики діяльності з партнером по бізнесу, який можливо не є платником податку на додану вартість, є банкрутом чи відсутній за визначеною в установчих документах адресою, є інструментом для мінімізації податків («податкова яма») чи учасником схем оптимізації бюджетних платежів.
Звертаємо увагу громадян, що нині триває кампанія декларування доходів громадян, отриманих протягом 2015 року. Обов’язкове подання декларації про майновий стан і доходи, отримані у 2015 році, передбачено для тих громадян, які отримували доходи не від податкових агентів, та доходи, з яких протягом року податок не утримувався. Декларація подається до органу державної податкової служби за місцем податкової адреси платника податку, тобто за місцем реєстрації (по паспорту).
Наразі громадяни мають можливість подати річну декларацію про майновий стан і доходи через сервіс ДФС України «Декларування он-лайн». Сервіс дає можливість подати декларацію не з’являючись особисто до податкової інспекції, при цьому платник повинен мати електронний цифровий підпис.
Запрошуємо скористатися сервісами фіскальної служби на офіційному веб – порталі відомства за електронною адресою: www.sfs.gov.ua.
Середньоринкова вартість легкових автомобілів визначатиметься за встановленою формулою
Затверджена методика встановлює механізм визначення середньоринкової вартості легкових автомобілів для цілей віднесення таких автомобілів до об’єктів оподаткування транспортним податком (Постанова Кабінету Міністрів України від 18 лютого 2016 р. N 66).
Середньоринкова вартість автомобіля розраховується за методом аналогії цін ідентичних автомобілів за формулою Сср= Цн х (Г / 100) х (1 ± (Гк / 100), де:
Цн – ціна нового транспортного засобу в Україні;
Г – коефіцієнт коригування ринкової ціни транспортних засобів залежно від строку експлуатації;
Гк – коефіцієнт коригування ринкової ціни транспортних засобів залежно від пробігу.
Мінекономрозвитку розраховує середньоринкову вартість автомобіля та щороку до 1 лютого базового податкового (звітного) періоду подає до Державної фіскальної служби України інформацію про автомобілі, з року випуску яких минуло не більше п’яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 750 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року.
Також інформуємо, що інформацію про середньоринкову вартість автомобіля можна отримати на офіційному веб-сайті Мінекономрозвитку у банері «Розрахунок середньоринкової вартості транспортних засобів» шляхом введення даних про їх марку, модель, рік випуску, тип двигуна, об’єм циліндрів двигуна, тип коробки переключення передач та пробіг.
Чи зобов’язані підприємці при продажу у кіосках газет застосовувати РРО?
Суб’єкти господарювання мають право не застосовувати реєстратори розрахункових операцій та розрахункові книжки при продажу у кіосках, з лотків та розносок газет, журналів та інших видань, листівок, конвертів, знаків поштової оплати, якщо питома вага такої продукції становить понад 50 відсотків загального товарообігу.
При цьому обов’язковою умовою є відсутність у складі загального товарообігу операцій з продажу алкогольних напоїв та підакцизних непродовольчих товарів.
Зазначена норма передбачена ст. 9 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”.
У 16 років можна стати підприємцем
За певних умов особі, яка досягла шістнадцяти років і бажає займатися підприємницькою діяльністю, може бути надана повна цивільна дієздатність. Це дозволяє ст. 35 Цивільного кодексу України (далі — ЦКУ).
Так, за наявності письмової згоди на це батьків (усиновлювачів), піклувальника або органу опіки та піклування така особа може бути зареєстрована як підприємець. У цьому разі особа набуває повної цивільної дієздатності з моменту державної реєстрації її як підприємця.
При цьому повна цивільна дієздатність, надана громадянину, поширюється на усі цивільні права та обов’язки.
Зазначимо, що цивільною дієздатністю громадянина є його здатність своїми діями набувати для себе цивільних прав і самостійно їх здійснювати, а також здатність своїми діями створювати для себе цивільні обов’язки, самостійно їх виконувати та нести відповідальність у разі їх невиконання.
Скасовано податок на доходи фізичних осіб із благодійної допомоги для учасників бойових дій під час проведення АТО та членів їх сімей
Постановою Кабінету Міністрів України від 24.02.2016 р. №112 (далі – Постанова) затверджено перелік засобів, товарів (робіт, послуг), сума благодійної допомоги для закупівлі або у вигляді яких не оподатковується податком на доходи фізичних осіб.
Зазначену постанову прийнято відповідно до абзацу другого п.п. “а” п.п. 170.7.8 п. 170.7 ст. 170 Податкового кодексу України та оприлюднено на Урядовому порталі.
Згідно з нормами Податкового кодексу України (п.п. 170.7.8 п. 170.7 ст. 170 Податкового кодексу України) не включається до оподатковуваного доходу благодійна допомога у будь-якій сумі (вартості), що:
– надається благодійниками на користь учасників бойових дій або членів їх сімей (ці особи визначені абзацом другим п.п. «а» п.п. 165.1.54 п. 165.1 ст. 165 Кодексу);
– отримується благодійниками – фізичними особами – волонтерами (такі особи визначені п.п. «б» п.п. 165.1.54 п. 165.1 ст. 165 Кодексу) для надання такої допомоги на користь осіб учасників бойових дій або членів їх сімей (особи визначені абзацом другим п.п. «а» п.п. 165.1.54 п. 165.1 ст. 165 Кодексу).
Така допомога не оподатковується у разі її надання (отримання) для закупівлі або у вигляді спеціальних засобів індивідуального захисту (касок, бронежилетів, виготовлених відповідно до військових стандартів), технічних засобів спостереження, лікарських засобів, засобів особистої гігієни, продуктів харчування, предметів речового забезпечення чи інших товарів (робіт, послуг) за переліком, що визначається зазначеною Постановою.
Нагадаємо, що раніше сума такої допомоги для учасників бойових дій та членів їх сімей, фізичних осіб, які мешкають на території проведення АТО, або виїхали з даної території, учасників масових акцій громадського протесту в Україні у період з 21.11.2013 р. по 28.02.2014 р., а також 02.05.2014 р. в м. Одеса та фізичних осіб – переселенців з території АР Крим не повинна була перевищувати розміру місячного прожиткового мінімуму помноженого на 1,4.
З 1 квітня 2016 року застосовуватиметься нова форма податкової накладної
Мінфін наказом від 31.12.2015 N 1307 затвердив форму податкової накладної та Порядок її заповнення.
Податкова накладна та додатки до неї складаються в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи.
Усі податкові накладні, у тому числі накладні, особливості заповнення яких викладені в п. 9 – 15 та 19 Порядку, підлягають реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних у порядку, встановленому Кабміном, та за формою, чинною на день такої реєстрації.
Податкова накладна заповнюється державною мовою.
Усі графи податкової накладної, що мають вартісні показники, заповнюються в гривнях з копійками.
Податкова накладна складається у день виникнення податкових зобов’язань постачальника (продавця), крім випадків, передбачених Податковим кодексом та Порядком.
Нова форма буде застосовуватися з 1 квітня 2016 року.
Чи має СГД-фізична особа подавати декларацію по орендній платі за землю у якої закінчився договір оренди земельної ділянки на якій знаходяться його власний майновий комплекс?
Відповідно до пункту 288.1 статті 288 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) підставою для нарахування орендної плати за земельну ділянку є договір оренди такої земельної ділянки.
Відповідно до ст. 33 Закону України “Про оренду землі”, у разі якщо орендар продовжує користуватися земельною ділянкою після закінчення строку договору оренди і за відсутності протягом одного місяця після закінчення строку договору листа-повідомлення орендодавця про заперечення у поновленні договору оренди землі такий договір вважається поновленим на той самий строк і на тих самих умовах, які були передбачені договором. У цьому випадку укладання додаткової угоди про поновлення договору оренди землі здійснюється із:
власником земельної ділянки (щодо земель приватної власності);
уповноваженим керівником органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування без прийняття рішення органом виконавчої влади або органом місцевого самоврядування про поновлення договору оренди землі (щодо земель державної або комунальної власності).
Керівник органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування, який уповноважений підписувати додаткову угоду до договору оренди землі щодо земельної ділянки державної або комунальної власності, визначається рішенням цього органу.
Додаткова угода до договору оренди землі про його поновлення має бути укладена сторонами у місячний строк в обов’язковому порядку.
Відмова, а також наявне зволікання в укладенні додаткової угоди до договору оренди землі може бути оскаржено в суді.
Згідно із пунктом 286.2 статті 286 ПКУ платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають відповідному контролюючому органу за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями.
Враховуючи зазначене нарахування, та сплату орендної плати за земельну ділянку необхідно проводити.