Медики створили «латку» для серця

Група вчених із медичної школи Стенфордського університету розробила технологію, що дозволяє серцю відновитися після перенесеного серцевого нападу. Докладні результати дослідження опубліковані в журналі Nature, повідомляє korrespondent.net.

Суть нової методики полягає в особливій діяльності білка FSTL1, виявленого в епікардіальній тканині. Сформована з цього білка «латка» здатна стимулювати відновлення клітин серцевого м’яза кардіоміцитів.

Слідкуйте за нами в Telegram та Viber !

У ході дослідження вчені досліджували більше трьох сотень білків, які виробляють клітини епікарда. З’ясувалося, що після серцевих нападів саме вміст білка FSTL1 знижується найбільш критично.  Виправити це дослідники змогли за допомогою спеціальної структури, що складається з колагену і FSTL1. Після тестування методики на мишах і свинях вчені відзначили активну регенерацію кардіоміцитів вже після 2-4 тижнів після початку терапії.

За словами вчених, клінічні випробування нової технології на людях можуть початися вже протягом двох найближчих років. Плюсом даної методики є те, що подібні «латки» не містять чужорідних клітин і, як наслідок, не вимагають застосування імуносупресорів.

Фото: Getty Images

Більше на нашому каналі в  YouTube, та на сторінках у  Facebook, Instagram!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *