На Дніпропетровщині відкрили унікальний пам’ятник (Фото)
У суботу в селі Волоське Дніпровського району вперше в Україні відкрили унікальний пам’ятник волоському горіху! Незвичний монумент розмістили на місці, де було погруддя Григорія Котовського, іменем якого свого часу було названо місцевий радгосп. В такий спосіб селяни і приятелі Волоського засвідчують свою прихильність до особливого дерева, яке вже давно стало символом села.
Відкриття пам’ятника відбулося в рамках вже традиційного свята «День волоського горіха». В його програмі виставки, ярмарки, конкурс «Горіхові смаколи», змістовна концертна програма, а також майстер-класи та консультації у сфері вирощування горіхів.
«А у селі Волоське найсмачніші і найплодовитіші волоські горіхи! Тому ми разом з земляками започаткували щорічне свято врожаю цього золотого дерева і відзначили його пам’ятником, та ще яким!
Хай знає вся Україна і весь світ – під Дніпром народжується потужний український регіон-бренд, епіцентр волоського горіхівництва!», – розповіли «Вістям» організатори проекту.
Місцеві жителі зазначають, що пам’ятник цікавий та незвичний і стане місцем зустрічі жителів села, а на тлі горіху буде зроблене не одне селфі.
Проте є й інша думка. ” Ідея гарна, логічна й приємна тим, що знайшлися люди здатні її втілити у життя. Та побачивши в натурі увічнення плоду наших садів, прийшов до думки про сентенцію, що народ як скаже неначе зав’яже. У даному випадку про вірність приказки: вміла готувати та не вміла подавати. Передбачається що з часом цей архітектурний шедевр в народі будуть називати “мозги”. Ну, дуже вже нагадує, особливо здалеку цей постамент, таку важливу частину нашої анатомії. Так і проситься, даруйте без образ, каламбур – створили архітектурні “мозги” не вживаючи власні. Як на мене, в принципі вихід є. Можна продати новостворений пам’ятник музею палеонтології чи провести перемовини з ректоратом якось медичного вишу для передачу монумента у якості експонату на кафедру анатомії людської голови. Лише в нашій області працює не менше десятки талановитих мистців, які б цей проект втілили справді на високому художньому рівні. Що завадило організаторами гарної справи довершити її на доброму рівні: поспіх, недбалість, брак коштів. Нині це вже не суть важливо. Естетичний та й змістовний бік архітектурної новинки кульгає на обидві ноги. Перед тим, як оприлюднити свою думку, показав фото з десятку не самих глупих людей. Бо суб’єктивність річ підступна. Але вісім з десяти пристали до моєї думки“, – зазначив один з учасників імпрези, письменник Фідель Сухоніс.
Мирослава Борхес