На Дніпропетровщині лелеки почали “заселяти” свої гнізда (Фото)

На Дніпропетровщину повернулися лелеки. Зараз вони обживають гнізда, які на спеціальних платформах встановили для них фахівці ДТЕК Дніпровські електромережі. Таким чином енергетики убезпечили птахів від ураження струмом, а клієнтів – від аварійного відключення електропостачання. 127 гнізд вже «заселені». Лелеки висиджують в них своє потомство. Скоро тут з’являться перші пташенята.

Слідкуйте за нами в Telegram та Viber !

ДТЕК Дніпровські електромережі активно сприяє розвитку підключення об’єктів зеленої генерації та процесам декарбонізації. Щороку компанія знижує втрати в електромережах, модернізує обладнання, замінюючи його на екологічно безпечне. А також вже протягом 7 років компанія як соціально відповідальний бізнес реалізовує програми щодо захисту птахів. Щоб не падали на дроти, гнізда на електростовпи піднімають на спеціальні платформи. Роблять це пізньої осені та ранньою весною – поки лелеки не повернулися з півдня. З початком весни облаштування гнізд провели в Солонянському, Межівському та Нікопольському, а також Павлоградському, Петропавлівському, Царичанському та Криворізькому районах.

«Встановлення спеціальних конструкцій для гнізд птахів – продовження політики ДТЕК зі сталого розвитку та виконання Глобального договору ООН в частині збереження біорізноманіття природи. За останні кілька років ДТЕК Дніпровські електромережі перенесли на штучні платформи 146 гнізд. Дуже раді, що сьогодні в них знову повертаються білі лелеки», – сказав генеральний директор ДТЕК Дніпровські електромережі Андрій Терещук.

Одне з таких вже «заселених» гнізд – в селі Царичанка.

«Коли місяць тому встановлювали тут нову платформу, – всією бригадою переживали, щоб лелеки прийняли житло. На щастя, все вийшло! Загалом в Царичанському районі з минулої осені змонтували 10 платформ», – каже електромонтер з Царичанки Сергій Мітлицькій (відео – за посиланням).

Крім того, ДТЕК Дніпровські електромережі продовжить встановлення світловідбиваючих  маркерів на високовольтні лінії, які роблять її видимою для птахів в польоті. У минулому році фахівці змонтували понад 500 таких захисних пристроїв на території заказника «Булахівський лиман» в Павлоградському районі. А ще встановлюють дерев’яні та металеві гніздування для червонокнижного голуба-клінтуха і монтують спеціальні кожухи на ізолятори та проводи. Вони роблять їх безпечними для птахів та виключають ризик перебоїв електропостачання для клієнтів.

Короткий відео-огляд про встановлення опори для гнізда лелеки в селі Слов’янка Межівського району – за посиланням.

Більше на нашому каналі в  YouTube, та на сторінках у  Facebook, Instagram!