Новомосковська об’єднана ДПІ інформує

Авансу на відрядження не видавали: чи буде податок на доходи під час компенсації витрат

Чи виникає об’єкт оподаткування ПДФО у найманого працівника, якщо аванс на відрядження або під звіт не видавався, а звіт про використання коштів, виданих на відрядження та під звіт, подається для відшкодування витрат, понесених за власні кошти?

Слідкуйте за нами в Telegram та Viber !

Сума витрат, яка відшкодована найманому працівникові на підставі наданого Звіту про використання коштів, виданих на відрядження та під звіт та оригіналів документів, що підтверджують вартість понесених витрат, не є об’єктом оподаткування податком на доходи фізичних осіб, незалежно від того, що аванс не видавався, а витрати під час відрядження здійснювались за власні кошти.

Допомога роботодавця мобілізованому працівнику

Чи підлягає оподаткуванню ПДФО благодійна допомога у грошовій (негрошовій) формі, надана роботодавцем мобілізованому працівнику?

Не підлягає оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб благодійна допомога у грошовій (негрошовій) формі, надана роботодавцем мобілізованому працівнику — учаснику бойових дій за умови дотримання норм пп. 170.7.8 п. 170.7 ст. 170 ПКУ. При цьому обов’язок щодо контролю за цільовим використанням коштів набувачами допомоги (учасниками бонових дій) покладається на благодїйника-роботодавця. Крім того, не включається до оподатковуваного доходу сума нецільової благодійної допомоги, у тому числі матеріальної, що надається резидентами — юридичними або фізичними особами на користь платника податку протягом звітного податкового року сукупно у розмірі, що не перевищує суми граничного розміру доходу, визначеного згідно з абзацом першим пп. 169.4.1 п. 169.4 ст. 169 ПКУ (у 2014 році – 1710 грн), встановленого на 1 січня такого року (пп. 170.7.3 п. 170.3 ст. 170 ПКУ). У разі отримання нецільової благодійної допомоги від благодійника — фізичної чи юридичної особи платник податку зобов’язаний подати річну податкову декларацію із зазначенням її суми, якщо загальна сума отриманої нецільової благодійної допомоги протягом звітного податкового року перевищує її граничний розмір, установлений абзацом першій підпункту 169.4.1 пункту 169.4 статті 169 цього Кодексу. Отже, якщо нецільова благодійна допомога надана роботодавцем мобілізованому працівнику, перевищує граничну суму доходу (у 2014 році — 1710 грн), то сума такого перевищенню підлягає оподаткуванню на загальних підставах.

Право на ПСП при зміні роботи посеред місяця

Чи має право на ПСП ФО з місяця подання заяви, якщо в цьому місяці вона була звільнена з іншого місця роботи, де податковий агент також надав ПСП в місяці звільнення?

Оскільки платник податків має право на отримання податкової соціальної пільги лише від одного працедавця і реалізував це право у звітному місяці на старому місці роботи, то така фізична особа не має пра отримання в цьому місяці податкової соціальної пільги на новому місці роботи. При цьму, при дотриманні умов отримання податкової соціальної пільги, така фізична особа має право на отримання податкової соціальної пільги на новому місці роботи з наступного місяця після прийняття на роботу.

Куди платити податок на доходи за працівників в інших регіонах

До якого бюджету повинен сплачувати ПДФО СГ, який не має відокремлених структурних підрозділів, а має власні або орендовані приміщення (будівлі) в різних регіонах України або/та районах міста, де працюють наймані працівники такого СГ?

Податок на доходи фізосіб підлягає сплаті до відповідного місцевого бюджету за місцезнаходженням (розташуванням) власних або орендованих приміщень (будівель) в різних регіонах України, в яких працюють наймані працівники такого суб’єкта господарювання,незважаючи на відсутність у такого суб’єкта господарювання відокремлених структурних підрозділів.

Заповнення форми № 1ДФ

Яким чином відображаються у податковому розрахунку ф. 1ДФ результати проведеного остаточного розрахунку з найманим працівником, який припиняє трудові відносини, якщо з метою уникнення від’ємного значення розрахунків (недоплати з податку) працівник вносить до каси підприємства суму надміру виплаченого оподатковуваного доходу?

У разі повернення найманим працівником суми надміру виплаченого доходу у зв’язку із припинення трудових відносин з роботодавцем, яка була відображена суб’єктом господарювання у податковому розрахунку за ф. 1 ДФ за попередній квартал, суб’єкт господарювання зазначає таку суму повернення з від’ємним значенням у складі податкового розрахунку за будь-який наступний податковий період, протягом якого відбулося таке повернення коштів.

Оподаткування ПДФО сум, отриманих під звіт

Чи підлягає оподаткуванню ПДФО сума, отримана під звіт (компенсована ФО, яка витратила власні кошти) для проведення представницьких витрат ЮО (не в рекламних цілях)?

До представницьких належать витрати пов’язані з проведенням офіційного прийому (сніданку, обіду, вечері) представників, транспортним забезпеченням, заходами культурної програми, буфетним обслуговування під час переговорів, оплатою послуг перекладача, який не перебуває у штаті установи, оплатою номерів у готелях.<…> пп. “б” пп. 170.9.1 п. 170.9 ст. 170 ПКУ встановлено, що податковим агентом платника податку під час оподаткування суми, виданої платнику податку під звіт та не повернутої ним протягом встановленого пп. 170.9.2 п. 170.9 ст. 170 ПКУ терміну, є особа, що видала таку суму під звіт для виконання окремих цивільно-правових дій від імені та за рахунок особи, що їх видала, — у сумі, що перевищує суму фактичних витрат платника податку на виконання таких дій. Для цілей цього пункту до суми перевищення не включаються та не оподатковуються документально підтверджені витрати, здійснені за рахунок готівкових чи безготівкових коштів, наданих платнику податку під звіт роботодавцем на організацію та проведення прийомів, презентацій, свят, розваг та відпочинку, придбання та розповсюдження подарунків, у встановлених межах, що здійснені таким платником та/або іншими особами з рекламними цілями. Згідно зі ст. 1 Закону України від 3 липня 1996 року № 270/96-ВР “Про рекламу”, із змінами та доповненнями, реклама — інформація про особу чи товар, розповсюджена в будь-якій формі та в будь-який спосіб і призначена сформувати або підтримати обізнаність споживачів реклами та їх інтерес щодо таких особи чи товару. Отже, не включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку (уповноваженої особи) кошти (готівкові, безготівкові, використання корпоративних платіжних карток), отримані від роботодавця платником податку під звіт на організацію та проведення прийомів, презентацій, свят, розваг та відпочинку; придбання та розповсюдження подарунків за умови дотримання усіх вимог, встановлених п. 170.9 ст. 170 ПКУ При цьому обов’язковою умовою є рекламна спрямованість витрат, здійснених за рахунок таких коштів, та їх документальне підтвердження. Таким чином, сума, отримана під звіт (компенсована фізичній особі, яка витратила власні кошти) для проведення представницьких витрат юридичної особи (не в рекламних цілях), підлягає оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб на загальних підставах.

Відображення в ф. № 1ДФ суми списаної заборгованості: так чи ні

Чи оподатковується та відображається ЮО в податковому розрахунку за ф. 1ДФ сума списаної заборгованості на користь ФО-підприємця на загальній системі оподаткування?

Сума списаної юридичною особою заборгованості на користь фізичної особи — підприємця на загальній системі оподаткування, за якою минув строк позовної давності, є доходом такої фізичної особи — підприємця. При цьому, юридична особа суму списаноъ заборгованості на користь фізичної особи — підприємця у податковому розрахунку за ф. 1ДФ відображає під ознакою дохду “157”.

Заповнення розділу щодо військового збору, коли форму № 1ДФ подають кількома порціями

Який порядок заповнення розділу IІ “Військовий збір” податкового розрахунку за ф. 1ДФ, якщо податковий агент має понад1000 працюючих найманих працівників та подає декілька порцій податкового розрахунку?

Якщо податковий агент має понад 1000 працюючих найманих працівників та подає декілька порцій податкового розрахунку ф. 1 ДФ, то нарахований, виплаченений дохід і нарахований, перерахований до бюжету з нього військовий збір відображаються загальними сумами лише один раз у розділі II першої порції податкового розрахунку ф. 1ДФ.

Більше на нашому каналі в  YouTube, та на сторінках у  Facebook, Instagram!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *