Новомосковська ОДПІ інформує

Січневі надходження єдиного соціального внеску від новомосковських платників склали 41,1 млн. грн. У Новомосковському регіоні у січні 2016 року від платників надійшло 41,1 млн. грн. єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, що на 13,1 млн. грн. (+46,8%) більше ніж було заплановано.

Співпраця Новомосковської ОДПІ з місцевими ЗМІ

Слідкуйте за нами в Telegram та Viber !

Днями в Новомосковській ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області відбулися дві зустрічі заступника начальника Андрія Сіленка з редактором КП «Новомосковська радіоредакція» Ольгою Кібаровою та згодом – з редактором ТРК «Самарь» Катериною Брумірською.

На початку зустрічі, Андрій Сіленко повідомив про досить високий темп щодо наповнення бюджетів по результатам січня поточного року. Так, зазначив він, з початку року місцеві бюджети регіону отримали від новомосковських платників 33,5 млн. грн., що на 94,3% більше ніж у аналогічному періоді минулого року та на 62,9% понад план. Додаткові надходження склали близько 13 млн. грн. Позитивна тенденція спостерігається і у надходженнях до Державного бюджету., які у січні 2016 року склали 97,8 млн. грн., що на 280,5% більше ніж надійшло у січні 2015 року.

Далі говорили про кампанію декларування – 2016. Андрій Сіленко нагадав, що з 1 січня 2016 року стартувала кампанія декларування доходів громадян, отриманих протягом 2015 року. Вже є і перші результати. Хоча по результатам січня не можна оцінити хід кампанії декларування і активність громадян, так як першу частину місяця охопили свята. Проте, продовжив він, на сьогодні декларації подали 61 громадянин Новомосковського регіону. Сума задекларованого ними доходу склала 307,3 тис. грн.

Вкотре Андрій Сіленко звернув увагу представників ЗМІ на злагодженості дій та охопленні максимального кола декларантів. Він вважає, що саме такі дії допоможуть кампанії декларування-2016 набрати необхідних обертів та досягти позитивних результатів. Тому, Новомосковська ОДПІ сподівається на подальшу підтримку місцевих засобів масової інформації в даному процесі.

Крім того, в ході даних заходів мова йшла про роботу органів ДФС, спрямовану на подолання корупції та про зміни внесені до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення бюджетних надходжень у 2016 році.

Підтримка української армії від новомосковців

З початку поточного року від новомосковських платників надійшло близько 3 млн. грн. військового збору, а це на 80,3% більше ніж планувалося та на 142% більше ніж у аналогічному періоді минулого року.

Нагадуємо, що оподаткування військовим збором продовжено і у 2016 році. Цей податок, як і у 2015 році, необхідно сплачувати за ставкою 1,5% із доходів, які обкладають податком на доходи фізичних осіб.

Лютнева зустріч з представниками бізнесу в Новомосковській ОДПІ

Нещодавно, заступник начальника Новомосковської ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області Андрій Сіленко провів зустріч з представниками малого та середнього бізнесу Новомосковського регіону.

Зустріч з бізнесом Андрій Сіленко розпочав з питання легалізації трудових відносин в регіоні. Він повідомив, що є неприпустимою практикою використання праці найманих робітників без належного оформлення. І вкотре нагадав, що всі хто погоджуються на такі умови праці втрачають в подальшому соціальні гарантії та пенсійне забезпечення. Втрати несе і бюджет. Це не є європейським рівнем трудових відносин, а є свідченням низького рівня податкової культури громадян – платників податків.

Враховуючи коло запрошених представників бізнесу в ході даного заходу особлива увага була приділена питанню застосування спрощеної системи оподаткування, враховуючи зміни які набули чинності з 1 січня 2016 року. Отже, присутніх було проінформовано, що на 2016 рік зберігається існуюча модель спрощеної системи оподаткування, у частині кількості груп платників єдиного податку. Суб’єкти господарювання, які застосовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності, поділяються, як і раніше, на чотири групи платників єдиного податку. При цьому, Законом України від 24.12.2015 №909-VIІI «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році», який набрав чинності з 01.01.2016, внесені, зокрема, наступні зміни до Податкового кодексу України у частині спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності. Для платників єдиного податку третьої групи (фізичних осіб – підприємців та юридичних осіб) збільшено ставки єдиного податку: для платників податку на додану вартість (далі – ПДВ) – з 2% до 3%; для неплатників ПДВ – з 4% до 5%; зменшено річний обсяг доходу, що дає право на перебування у 2016 році на спрощеній системі – з 20 мільйонів гривень до 5 мільйонів гривень. Для платників єдиного податку четвертої групи (сільськогосподарських товаровиробників): збільшено в 1,8 рази розмір ставок податку. Виключено вимогу щодо обов’язкового оформлення та реєстрації відповідно до законодавства права власності/користування земельними ділянками та база оподаткування єдиним податком у 2016 році для цієї категорії платників визначається з урахуванням таких особливостей: для сільськогосподарських угідь (ріллі, сіножатей, пасовищ і багаторічних насаджень) базою оподаткування є нормативна грошова оцінка одного гектара сільськогосподарських угідь з урахуванням коефіцієнта індексації, визначеного станом на 1 січня 2015 року відповідно до порядку, встановленого розділом XII цього Кодексу; для земель водного фонду (внутрішніх водойм, озер, ставків, водосховищ) базою оподаткування є нормативна грошова оцінка ріллі в Автономній Республіці Крим або в області з урахуванням коефіцієнта індексації, визначеного станом на 1 січня 2015 року відповідно до порядку, встановленого розділом XII цього Кодексу.

Також говорили і про інші чинні зміни: про кардинальні зміни в сплаті ЄСВ, про підвищення максимальної ставки податку на нерухомість до 3% мінзарплати, установленої на 1 січня звітного (податкового) року, за 1 кв.м бази оподаткування, про новації ставок земельного податку  для земель, які мають нормативну грошову оцінку, про запровадження єдиної ставки ПДФО 18% та інше

Гарячий телефонний зв’язок в Новомосковській ОДПІ

03 лютого 2016 року в Новомосковській ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області відбувся черговий сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» на тему «Новації в податковому законодавстві». На запитання платників податків, які цього дня зателефонували, відповідав перший заступник начальника Новомосковської ОДПІ Ігор Саханов.

Телефонувавших цього дня цікавили відповіді на такі питання:

які зміни відбулися в реєстрації платником ПДВ? (відповідь: Законом України від 24.12.2015 №909-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році» (далі – Закон №909) внесені зміни до Податкового кодексу України (далі – Кодекс), зокрема, у частині реєстрації платників податку на додану  вартість (далі – ПДВ), які набрали чинності з 01.01.2016. Законом №909 скорочено перелік підстав для анулювання реєстрації платника податку, а саме – виключено підпункт «ж» пункту 184.1 статті 184 розділу V Кодексу. З урахуванням зазначеного, з 01.01.2016 не може бути анульована реєстрація платника ПДВ виключно у зв’язку з тим, що в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців наявний запис про відсутність юридичної особи або фізичної особи за її місцезнаходженням (місцем проживання) або запис про відсутність підтвердження відомостей про юридичну особу);

за якою ставкою нараховувати єдиний внесок у 2016 році? (відповідь: відповідно до внесених змін єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – єдиний внесок) для платників, визначених частиною 1 статті 4 Закону України від 08.07.2010 №2464 «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі – Закон №2464), встановлено у розмірі 22% до бази нарахування (частина 5 статті 8 Закону №2464). Таким чином, з 01.01.2016 введена єдина ставка єдиного внеску для усіх видів доходів у розмірі 22%, крім:

– підприємств, установ і організацій для працюючих інвалідів, для яких розмір ставки єдиного внеску складає 8,41% (частина 13 статті 8 Закону №2464);

– підприємств та організацій всеукраїнських громадських організацій інвалідів, зокрема, товариств УТОГ та УТОС – 5,3% (частина 14 статті 8 Закону №2464);

– підприємств та організацій громадських організацій інвалідів (за умов, визначених частиною чотирнадцятою статті 8 Закону №2464) для працюючих інвалідів – 5,5% (частина 14 статті 8 Закону №2464).

Починаючи зі звітного періоду січня 2016 року, утримання єдиного внеску із нарахованого доходу застрахованих осіб скасовано);

чи змінилися ставки єдиного податку для платників четвертої групи (сільськогосподарських товаровиробників) з настанням 2016 року ? (відповідь: Суб’єкти господарювання, які застосовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності, поділяються, як і раніше, на чотири групи платників єдиного податку. При цьому, Законом України від 24.12.2015 №909-VIІI «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році», який набрав чинності з 01.01.2016, внесені, зокрема, наступні зміни до Податкового кодексу України у частині спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності. Для платників єдиного податку четвертої групи (сільськогосподарських товаровиробників): збільшено в 1,8 рази розмір ставок податку. Виключено вимогу щодо обов’язкового оформлення та реєстрації відповідно до законодавства права власності/користування земельними ділянками та база оподаткування єдиним податком у 2016 році для цієї категорії платників визначається з урахуванням таких особливостей: для сільськогосподарських угідь (ріллі, сіножатей, пасовищ і багаторічних насаджень) базою оподаткування є нормативна грошова оцінка одного гектара сільськогосподарських угідь з урахуванням коефіцієнта індексації, визначеного станом на 1 січня 2015 року відповідно до порядку, встановленого розділом XII цього Кодексу; для земель водного фонду (внутрішніх водойм, озер, ставків, водосховищ) базою оподаткування є нормативна грошова оцінка ріллі в Автономній Республіці Крим або в області з урахуванням коефіцієнта індексації, визначеного станом на 1 січня 2015 року відповідно до порядку, встановленого розділом XII цього Кодексу).

Про роботу Дніпропетровської митниці ДФС щодо захисту прав інтелектуальної власності

Протягом 2015 року фахівцями Дніпропетровської митниці ДФС приймалося рішення про призу- пинення митного оформлення щодо 132 об’єктів інтелектуальної власності. З яких 5 об’єктів – корисні моделі, 50 – промислові зразки, 76 – знаки для товарів і послуг, а також на 1 винахід. Це на 11 відсотків більше, ніж за 2014 рік. Про це на прес-конференції у інформаційному агенстві «Мост-Днепр» повідомив головний державний інспектор відділу з питань захисту прав інтелектуальної власності та експортного контролю управління організації митного контролю та оформлення Дніпропетровської митниці ДФС Максим Разумей. Більшість категорій товарів – це косметика, побутова техніка, транспортні засоби, вироби санітарно-технічного призначення (насоси, двигуни, монітори) та інше. Можна відмітити, що за січень 2016 року призупинення митного оформлення застосовувалось до об’єктів права інтелектуальної власності, кількість яких у 2,5 рази частіше, ніж у січні 2015 року.

Призупинення розмитнення за ознакою порушення інтелектуальних прав не стосується особистих речей, а лише товарів, які оформляються з метою подальшої підприємницької діяльності. Законодавство України в частині захисту прав інтелектуальної власності при переміщенні через митний кордон повністю відповідає європейському, і, у зв’язку з угодою про асоціацію з ЄС, постійно удосконалюється завдяки рекомендаціям фахівців митниць європейських держав.

«Дніпропетровська митниця ДФС постійно удосконалює свою діяльність за напрямком сприяння захисту прав інтелектуальної власності. На сьогодні, перш за все, правовласники зацікавленні в ефективній взаємодії з митницею. Наприклад, коли необхідно оперативно перевірити товар, який містить ознаки об’єктів інтелектуальної власності, в деяких випадках це можна швидко зробити в он-лайн режимі» – зазначив Максим Разумей.

Будь-який суб’єкт зовнішньоекономічної діяльності може зв’язатися з фахівцями Дніпропетровської митниці ДФС для отримання попередньої консультації у телефонному режимі за номером: (056) 236-74-24.

На Дніпропетровщині у січні власна безпека провела 19 службових розслідувань та перевірок

Протягом січня поточного року відділом власної безпеки при Головному управлінні ДФС у Дніпропетровській області ГУВБ України проведено 19 службових розслідувань та перевірок, за результатами яких розпочато 4 кримінальних провадження у відношенні працівників фіскаль- ної служби; винесено 6 подань керівникам територіальних підрозділів ГУ ДФС області щодо вжиття заходів реагування, усунення недоліків та притягнення винних осіб до відповідальності; до дисциплінарної відповідальності притягнуто 8 працівників територіальних підрозділів ГУ ДФС області.

В ході профілактичних заходів щодо недопущення корупційних проявів з боку працівників ГУ ДФС області, відділом власної безпеки проведено понад 80 лекцій та співбесід з ними та кандидатами на вступ до лав служби.

З метою недопущення на вакантні та керівні посади в органах ДФС осіб, що своїми діями або вчинками можуть дискредитувати імідж служби, у першому місяці 2016 року проведено перевірки 14 кандидатів на працевлаштування. За підсумками перевірок 1 претенденту відмовлено у прийомі на службу.

За місяць на сервіс «Пульс» звернулося 39 дніпропетровських платників

У січні поточного року на антикорупційний сервіс Держав- ної фіскальної служби України «Пульс» звернулися 39 заявників Дніпропетровського регіону. Порівняно з відповідним періодом 2015 року їх кількість зменшилась на 14.

Усі звернення розглянуто та вирішено згідно з чинним законодавством.

Найчастіше платники порушували питання щодо подання звітності та реєстрації накладних (16 звернень). Крім того, громадяни цікавились системою електронного адміністрування ПДВ (13 звернень), організацією роботи територіальних органів ГУ ДФС області (7 звернень). По одному дзвінку на сервіс «Пульс» пролунало від мешканців Дніпропетровщини з питань перевірки суб’єкта господарювання, реєстрації платником єдиного податку.

Нагадаємо, сервіс ДФСУ «Пульс» попереджує та дозволяє уникнути труднощі в спілкуванні, некоректне ставлення, перевищення повноважень, неякісне обслуговування. Номер телефону сервісу ДФСУ «Пульс» (044) 284-00-07. Лінія працює цілодобово.

На Дніпропетровщині викрито факт ухилення від сплати понад 108,8 млн. грн. податків

Працівниками податкової міліції Дніпропетровської області внесе- но відомості до ЄРДР про вчинення кримінального право- порушення за ч.3 ст.212 КК України за фактом ухилення від сплати податків.

Встановлено, що посадові особи підприємства, яке працює у сфері перероблення та консервування фруктів та овочів, протягом 2012-2013 років під час здійснення фінансово-господарської діяльності занизили податкові зобов’язання зі сплати податку на додану вартість та з податку на прибуток, порушивши таким чином вимоги Податкового кодексу України.

Загальна сума заниження складає понад 108,8 млн. грн. (48 млн. 154 тис. грн. – ПДВ та 60 млн. 663 тис. грн. – податок на прибуток).

Триває досудове слідство.

Питання збільшення надходжень до бюджету стали основними на черговому засіданні Громадської ради при ГУ ДФС у Дніпропетровській області

Четвертого лютого пройшло чергове засідання Громадської ради при ГУ ДФС у Дніпропетровській області. Членами ради розглянуто цілу низку актуальних питань, пов’язаних з наповненням державного і місцевого бюджетів.

Одним з основних при обговоренні стало питання щодо порушення вимог законодавства України у сфері розміщення та функціонування тимчасових споруд на території Дніпропетровської області.

Розглянуті нововведення у податковому законодавстві, які набрали чинність з 1 січня 2016 року відповідно до Закону України №909 – VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році», а також про внесення змін, які впливають на формування місцевих бюджетів.

Зокрема, на засіданні Громадської ради при ГУ ДФС у Дніпропетровській області, виконуючий обов’язки начальника ГУ ДФС у Дніпропетровській області Геннадій Ткачук окреслив основні аспекти та особливості кампанії декларування 2016 року.

 

Більше на нашому каналі в  YouTube, та на сторінках у  Facebook, Instagram!

Залишити відповідь