Розробник з Дніпра розповів про процес виготовлення шевронів (Фото)

Житель Дніпра Олександр Яшин почав вивчати вишивку шість років тому. Каже, до цього його долучила дружина. Чоловік вивчав технології, налаштування машин та виготовляв шеврони, зокрема для байкерів. На початку повномасштабного вторгнення робили більше шевронів для військових. Найчастіше військові замовляють для своїх підрозділів по 10, 20 чи 50 штук. Часто надсилають і дизайн для майбутнього шеврону. Про процес виготовлення шевронів розповідає Суспільне.

Житель Дніпра Олександр Яшин почав вивчати вишивку шість років тому. Каже, до цього його долучила дружина. Чоловік вивчав технології, налаштування машин та виготовляв шеврони, зокрема для байкерів. На початку повномасштабного вторгнення робили більше шевронів для військових. Найчастіше військові замовляють для своїх підрозділів по 10, 20 чи 50 штук. Часто надсилають і дизайн для майбутнього шеврону.

Слідкуйте за нами в Telegram та Viber !

“Дуже популярні шеврони місць, які розташовані близько до зони бойових дій. “Янголи ЗСУ” також були дуже популярні на початку війни, їх дуже багато купували. І зараз купують волонтери. Складні шеврони були. Їх малювали хлопці олівцем на папірці, я їх відцифровував та переводив у вишивку”, –розповідає Олександр Яшин.

До початку повномасштабного вторгнення чоловік виготовляв шеврони для байкерів та підприємств. Розповідає, після 24 лютого почав їх більше робити для військових. Тоді, каже, багато замовляли дружини для своїх чоловіків.

“Я пам’ятаю, після подій на острові Зміїному намалював перший дизайн. Додав його на сторінку в інстаграмі і в мене його замовили військові, які відшивали бронежилети, десь 500 штук попросили зробити. До нас почали звертатися по військові шеврони і був такий шалений наплив”, – каже чоловік.

Олександр каже, працював по 13 годин на добу. На початку повномасштабного вторгнення, розповідає, у нього замовляли шеврони з прізвищами та позивними, а згодом і для конкретних бригад.

“Прикордонний загін, хлопці з Луганська, вони перші вступали декілька раз в бій та змушені були відступати. І вони обрали собі фенікса, як вони відроджуються, кожного разу вони відроджуються”, – зазначив Олександр.

Військові, розповідає Олександр, надсилають і дизайн для майбутнього шеврону. “Декілька є етапів. Перший етап – це розробка дизайну, він займає дуже велику кількість часу і на навчання, і сам процес створення одного дизайну для військових. Особливо, якщо казати про ось такі дизайни. Тут є багато елементів. Їх треба промальовувати. Це треба досконало знати програму”, – розповів розробник шевронів.

Сама розробка дизайну, каже чоловік, у середньому займає від 20 хвилин до 2,5 годин. Наступний крок – налаштувати вишивальну машину. “Зап’ялюємо і вставляємо в машину, а далі треба дизайн записати. На флешці шукаємо дизайн, який потрібен. Записуємо до машини, а далі потрібно записати кольори, якими він буде вишиватися”, – каже Олександр Яшин.

Конкуренція серед розробників шевронів, каже Олександр, велика. Тому намагається, розповідає чоловік, аби його виріб вийшов якнайкраще. “Не всі, але більшість кажуть, що в мене хороша якість, деталіровка. Мені це звісно приємно, якось надихає цей зворотній зв’язок, особливо від військових. Що моя праця потрібна та необхідна”, – розповів він.

Олександр планує виготовити шеврони за іншими дизайнами, а також робити й вишиванки.

Більше на нашому каналі в  YouTube, та на сторінках у  Facebook, Instagram!