СДПІ з обслуговування великих платників у м.Дніпропетровську інформує
Чи необхідно СГ вносити зміни до облікових даних, якщо відбулось перейменування назви міста, вулиці?
У разі перейменування назви міста, вулиці тощо платники податків:
відомості про яких включаються до ЄДР, повідомляють про зміну зазначених даних до ЄДР та не подають заяви за ф. № 1-ОПП та ф. № 5-ОПП до контролюючих органів за місцезнаходженням/місцем проживання;
відомості про яких включаються до ЄДР, повинні подати заяву за ф. № 1-ОПП або за ф. № 5-ОПП з інформацією про такі зміни до контролюючого органу за місцезнаходженням/місцем проживання.
Як здійснюється реєстрація суб’єктів господарювання як платників акцизного податку?
Реєстрація у контролюючих органах як платників акцизного податку суб’єктів господарювання, що здійснюють діяльність з виробництва підакцизних товарів (продукції) та/або імпорту алкогольних напоїв та тютюнових виробів, яка підлягає ліцензуванню, здійснюється на підставі відомостей, наданих органами ліцензування, щодо видачі таким суб’єктам відповідних ліцензій.
Особи, які здійснюватимуть реалізацію пального, підлягають обов’язковій реєстрації як платники акцизного податку на підставі поданої не пізніше ніж за три робочі дні до початку здійснення реалізації пального заяви, форма якої затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної фінансової політики.
Реєстрація інших суб’єктів господарювання як платників акцизного податку здійснюється на підставі поданих за встановленою формою декларацій, які подаються:
суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі, які здійснюють реалізацію підакцизних товарів – за місцезнаходженням пункту продажу товарів;
всіма іншими суб’єктами господарювання – за місцезнаходженням юридичних осіб або місцем проживання фізичних осіб – підприємців.
Спеціалізованою ДПІ у м. Дніпропетровську МГУ ДФС за січень надано більше тисячі адміністративних послуг
У січні поточного року фахівцями інспекції було зареєстровано 584 книги обліку розрахункових операцій, 225 реєстраторів розрахункових операцій та 170 розрахункових книжок.
Також, видано 35 довідок про відсутність заборгованості з платежів до бюджету, засвідчено 19 довідок про проведення декларування валютних цінностей, доходів та майна, що належать резидентам України і знаходяться за її межами; видано 12 довідок про підтвердження статусу податкового резидента України.
Нагадуємо, що сервіс Державної фіскальної служби «Пульс» забезпечує зворотний зв’язок фіскальної служби з платниками податків. Інформація від суб’єктів господарювання щодо неправомірних дій або бездіяльності працівників Державної фіскальної служби та проблем, які виникають під час здійснення митного контролю та митного оформлення товарів і транспортних засобів, що переміщуються через митний кордон України, а також упередження контрабанди опрацьовується оперативно. За результатом розгляду заявник, який залишив свої координати, в обов’язковому порядку отримує повідомлення про те, чи підтвердилася інформація, яких заходів вжито та ін.
Телефонна гаряча лінія «Пульс» працює цілодобово за єдиним телефонним номером (044)284-00-07.
Про податкову декларацію з податку на додану вартість з 1 січня 2016 року
Державна фіскальна служба України листом від 02.02.2016 р. N 3240/7/99-99-19-03-00-17 повідомола про особливості подання податкової звітності з податку на додану вартість за січень 2016 року.
Законом України від 24 грудня 2015 року N 909-VIII “Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році” внесено суттєві зміни до Податкового кодексу України в частині визначення податкових зобов’язань з податку на додану вартість та їх сплати до бюджету, зокрема, сільськогосподарськими товаровиробниками.
З метою забезпечення виконання нових правил оподаткування, запроваджених з 1 січня 2016 року, Міністерством фінансів України наказом від 28.01.2016 N 21 “Про затвердження форм та порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість” затверджена нова форма декларації з податку на додану вартість. Наказ N 21 зареєстровано в Міністерстві юстиції України 29 січня 2016 року за N 159/28289 та опубліковано в офіційному виданні “Урядовий кур’єр” 30 січня 2016 року.
Враховуючи те, що останні зміни в оподаткуванні, які запроваджено з 1 січня 2016 року, повною мірою можуть бути відображені лише в податковій декларації з податку на додану вартість, що затверджена наказом N 21, податкова звітність з ПДВ, починаючи із звітного періоду січень 2016 року, усіма платниками податку подається за новою формою в електронному вигляді.
Декларування доходів громадян
Нагадуємо, що з 1 січня 2016 року запроваджується нова форма декларації про майновий стан і доходи, в якій об’єднано звітність з податку на доходи фізичних осіб та військового збору. Враховуючи це, за результатами 2015 року податкові зобов’язання з податку на доходи фізичних осіб та військового збору визначатимуться в одній податковій звітності.
Детальніше про особливості деклараційної кампанії 2016 року можна дізнатися за посиланням http://sfs.gov.ua/deklaruvannya-dohodiv-gromadyan-2016/.