Сфера торгівлі: кому з дніпрян не потрібні фіскальні апарати
Нещодавно Президент України підписав закони, які зобов’язують майже всіх підприємців перейти на програмні реєстратори розрахункових операцій або, інакше кажучи, мати касовий апарат. Вважається, що це сприятиме детінізації розрахунків у сфері торгівлі та послуг, а також дасть змогу поповнити бюджет податковими надходженнями від тих підприємців, які раніше могли працювати без апарату та не звітувати перед податковою
Відтепер функцію касового апарату зможе виконувати навіть смартфон чи планшет, на які встановлюють відповідне програмне забезпечення та безперервний доступ до мережі Інтернет. Упроваджуються електронні чеки, які матимуть таку ж юридичну силу, як і паперові. Ще одне нововведення – фіскальний апарат повинен бути майже у всіх підприємців.
«Не видавати чеки зможуть лише підприємці 1-ї групи, які працюють на ринках або мають дохід близько 300 тис. грн на рік. Під дію нового закону підпадають ФОПи 2-4-ї груп, багато хто з них уже має касові апарати. Людей дуже бентежить, що зараз ми не можемо чітко оцінити, як усе виглядатиме на практиці», – говорить голова комітету громадської ради при Головному управлінні ДФС в області Ігор Лючков.
Також зазначеними нормативними актами пропонується впровадження з жовтня 2020 року механізму кешбеку. Сутність його в тому, що покупець може отримати компенсацію в розмірі 100% вартості придбаних товарів, якщо продавець не видав йому фіскальний чек. Та зробити це можна буде лише через електронний кабінет покупця. Спочатку скаргу покупця ретельно перевірять, і якщо вона підтвердиться – підприємця оштрафують.
Анастасія Нефретова