Сьогодні Всесвітній день боротьби з інсультом

Сьогодні – Всесвітній день боротьби з інсультом, однієї з найнебезпечніших хвороб. Всесвітній день боротьби з інсультом заснований у 2006 році Всесвітньою організацією інсульту (WSO).

Інсульт – захворювання, яке розвивається внаслідок раптового припинення кровопостачання частини головного мозку або крововиливу в порожнину черепа та стискання тканини мозку кров’ю. Наслідком цього є порушення функціонування та загибель нервових клітин ураженої ділянки, що, в свою чергу, викликає порушення або втрату функцій тих частин тіла, якими вони керують. В залежності від локалізації враження, можливе порушення мови, чутливості, рухової функції, зору, пам’яті та ін.

Слідкуйте за нами в Telegram та Viber !

Термінове розпізнавання ознак інсульту та звернення за кваліфікованою медичною допомогою впродовж 3-6 годин від його початку дозволить зберегти життя хворого та попередити розвиток важких наслідків.

Одними з основних факторів розвитку інсульту належить артеріальна гіпертензія, гіподинамія, паління, зловживання алкоголем, цукровий діабет тощо. Але за статистикою лише 36% українців знають про те, що в них підвищений артеріальний тиск, і навіть знаючи це, вони нехтують профілактикою інсульту.

Інсульт обумовлює 5,7 млн смертей за рік в усьому світі, і серед причин смертності поступається лише ішемічній хворобі серця. Щорічно понад 100 тис громадян України стають жертвами інсульту, серед яких третина молодша за 65 років. Крім того, інсульт є найчастішою причиною втрати працездатності або здатності до самообслуговування у повсякденному житті. За твердженням лікарів, 80% випадків інсульту можна уникнути, якщо дотримуватися здорового способу життя та приділяти увагу головним факторам ризику. А також на 8% можна зменшити можливість розвитку інсульту, якщо відмовитись від паління. Україна посідає одне з перших місць у Європі за показниками цереброваскулярної захворюваності та смертності від інсульту, що створює велике навантаження на систему охорони здоров’я, соціального забезпечення, економіку та все суспільство.

По матеріалам Укрінформ

Більше на нашому каналі в  YouTube, та на сторінках у  Facebook, Instagram!

Залишити відповідь