У Болгарії археологи знайшли храм, якому 7,5 тисяч років
У ході розкопок на Великому острові в Дуранкулак, що в Болгарії, археологи знайшли унікальний храм, вік якого – 7500 років. У 1970-х рр. там вже були знайдені сліди однієї з найстаріших праісторичних культур Європи, повідомляє болгарське видання БНТ, передає «5 канал».
Після більш ніж 11-річної перерви цього літа болгарські археологи продовжили розкопки і знайшли кам’яну будівлю, яка, як вважають вчені, є однією з найбільших в Європі будівель того періоду. Там же знайшли і кам’яну піч, яку використовували не менше 80 років, та різні релігійні предмети. За словами археологів, будівлю свого часу поруйнував землетрус.
Археолог Петро Зідаров розповів, що будівля, імовірно, мала кілька поверхів, а її загальна площа становила більше 200 квадратних метрів або 400, якщо вона була двоповерховою. «Люди, що жили на цьому місці, були не лише вмілими будівельниками, а й були одними з перших, хто почав виплавляти метали – брали самородки міді, золота, робили з них прикраси та продавали їх, навіть грекам», – пояснив археолог. Знайдене кам’яне місто на Великому острові є всесвітнім пам’ятником культури, адже показує, як жили люди в кам’яно-мідну епоху.