У Дніпрі музею подарували унікальні поштові марки
У Дніпрі Музей спротиву Голодомору отримав в подарунок цінний експонат – поштові марки на допомогу голодуючим Поволжя. Подарував ці марки давній друг музею Едуард Федоренко.
“Існують зовні непоказні, але вкрай цікаві, атрактивні, як їх називають музейники, експонати. Спираючись навіть на один з таких предметів можна розповідати про значні історичні події або цілі період минувшини. Ці два, невиразні, на перший погляд, прямокутники – благодійні поштові марки на допомогу голодуючим Поволжя, випущені в 1921 р. в Азербайджанській соціалістичній радянській республіці. Проте вони яскраво
характеризують відмінність у ставленні кремлівського керівництва до голоду 1921–1923 рр, який розпочався і, з особливою силою, захопив території заселені, передусім, росіянами та до голоду 1932–1933 рр, від якого постраждали, насамперед, українські етнічні території”, – діляться інформацією музейники.
Вони зазначають, що в першому випадку допомога Поволжю організовувалася на всій території майбутнього СРСР. На Волгу були спрямовані хлібні ресурси України, що, в свою чергу, спричинило масштабний голод всередині УСРР, насамперед в її південно-східних губерніях. Випускалися благодійні поштові марки та лотерейні білети, залучалася допомога з-за кордону, населення всередині країни і по всьому світу закликали допомагати голодуючим. В 1932–1933 рр., все було з точністю до навпаки. Голод було використано як інструмент для знищення української нації.