У Дніпропетровську з початку року надійшло 48 звернень з приводу насилля у сім’ї

У Дніпропетровську з початку року надійшло 48 звернень до Центрів соціальних служб для дітей, сім’ї та молоді з приводу насилля у сім’ї. Про це повідомила директор міського центру соціальних служб для дітей, сім’ї та молоді Інна Супрун.

«За статистикою найчастіше жертвами насилля у родині стають діти та жінки. Насилля над людиною, це не нормально і не є проявом любові. Тому закликаю всіх, хто зазнав над собою насилля не терпіти, а звертатися до спеціалістів», – зазначила Інна Супрун.

Слідкуйте за нами в Telegram та Viber !

Вона наголосила, що всім потерпілим, які звернулись до державних інстанцій, надана допомога різного характеру, зокрема, психологічна, інформаційна, юридична та соціально-економічна, яка передбачає сприяння в оформленні документів для наданні різних видів допомоги. Якщо факт насильства було підтверджено – родина береться під соціальний супровід, з початку року під таким супроводом  перебуває 7 сімей. Соціальний супровід – це форма соціальної підтримки, що передбачає надання конкретній сім’ї комплексу соціальних послуг.

Директор центру зазначила, що потерпілі від домашнього насилля можуть також звертатися на номер телефону довіри, який працює при міському центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді – 749-68-06. За словами Інни Супрун, за цим номером нададуть не лише психологічну допомогу, а й підкажуть куди можна звернутись, якщо людина хоче подати до суду на кривдника.

Особи, над якими вчинили насилля, можуть звертатись і до міліції та інформаційно-консультаційного центру для осіб, що постраждали від домашнього насилля «Ліберта». «Ми надаємо юридичну та психологічну допомогу, всі ці послуги безкоштовні. У нас працює безкоштовна «гаряча лінія» – 0-800-500-335, з мобільних телефонів можна дзвонити на  номер – 386. Наш центр також має власний сайт http://www.liberta.dp.ua/», – додала керівник інформаційно-консультативного центру «Ліберта» Тетяна Телькініна.

Вона наголосила, що у центрі проводяться безкоштовні курси самозахисту, де жінок навчають майстри спорту України з фрі-файту та психологи. Курси тривають близько 3 місяців. Окрім того, у центрі «Ліберта» розказують і про юридичні, соціальні та психологічні аспекти протидії насильству у родині. Велика увага приділяється і профілактиці насилля – волонтери проводять опитування серед містян на тему насилля, та розказують їм куди звернутися, якщо стикнулись із таким явищем. Центрами соціальних служб також ведеться роз’яснювальна робота. Зокрема, співробітники центру проводять лекції з приводу домашнього насилля, торгівлі людьми у навчальних закладах та роздають інформаційні  листівки.

Більше на нашому каналі в  YouTube, та на сторінках у  Facebook, Instagram!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *