Україна і Польща об’єднають свої газові мережі до 2020 року

 

Польський та український оператори газотранспортних систем – GAZ-SYSTEM та ПАТ «Укртрансгаз» завершили техніко-економічне обґрунтування інтеграції газотранспортних систем обох країн. Сторони очікують, що проект буде закінчено до 2020 року, повідомляє  «Укрінформ» із посиланням на прес-службу «Укртрансгазу».

Слідкуйте за нами в Telegram та Viber !

«Відповідно до підписаної між GAZ-SYSTEM та ПАТ “Укртрансгаз” у грудні 2014 року  “Угоди про правила взаємодії”, техніко-економічне обґрунтування буде використовуватись як базис для прийняття подальших рішень з розвитку транскордонних можливостей транспортування газу між Україною та Польщею», – йдеться у повідомленні.

Під час зустрічі у Львові, де закінчили роботу над ТЕО, були прийняті остаточні рішення з приводу технічних та організаційних особливостей проекту. Дослідження будуть проводитьсь надалі, а останні рекомендації будуть взяті за основу у подальших діях під час реалізації проекту.

Запланований газовий інтерконектор Польща-Україна включатиме будівництво магістрального газопроводу Германовичі – польсько-український кордон, загальною довжиною приблизно 1,5 км по території Польщі та Більче-Волиця – українсько-польський кордон приблизною довжиною 110 км по території України.

Окрім того, на території Польщі буде збудовано компресорну станцію Страхоцина, вимірювальну станцію і відрізки газопроводу: Германовичі –  Страхоцина, Страхоцина – Погорська Воля, Погорська Воля –  Творзен та Творов – Творзен.

Основна мета поєднання польської та української газотранспортних систем – забезпечення можливості збільшення обсягів імпорту газу в Україну з Європи через Польщу, а також забезпечення можливості зберігання європейського газу в підземних сховищах газу України.

Газотранспортні системи мають бути модернізовані, як визначено в техніко-економічному обґрунтуванні, для збільшення пропускної здатності з Польщі до України до 21,9 млн кубометрів газу на день (приблизно 8 млрд на рік), а також для збільшення можливості транспортування газу з України до Польщі приблизно 19,2 млн кубометрів на день (приблизно 7 млрд на рік).

Збільшення пропускних можливостей призведе до підвищення енергетичної безпеки та диверсифікації поставок газу в Україну через Польщу. Очікувана користь від проекту для Польщі полягає у збільшенні пропускної здатності газотранспортної системи.

Передбачається також, що використання інтерконектору надасть доступ до українських газосховищ Польщі та іншим членам ЄС.

Підвищення пропускної здатності на полько-українському кордоні створить транспортний коридор, що сприятиме інтеграції ринків природного газу Польщі, України, Чехії, Словаччини, Угорщини, Румунії, Молдови та підвищенню взаємодії між членами ЄС та країнами Енергетичного Співтовариства.

 

Більше на нашому каналі в  YouTube, та на сторінках у  Facebook, Instagram!

Залишити відповідь