В Україні збільшилась кількість пунктів для здачі використаних батарейок
Проблема здачі та переробок використаних батарейок в Україні стоїть дуже гостро. Зокрема, у Дніпрі 3 роки тому започаткували волонтерський проект «Батарейки, здавайтеся!» – наразі пункти є в 23 регіонах України, їх більше 1200. Усі батарейки після здачі потрапляють на перевалочний пункт. Але проблема в тому, що в Україні немає централізованої переробки батарейок.
«Ми вирішили вийти на імпортерів, щоб створити некомерційну організацію спільної відповідальності виробників та імпортерів батарейок. 9 листопада в Києві нам вдалося провести переговори з представниками 11 компаній-імпортерів та 1 представником бренду. Таким чином, на сьогоднішній день ми підписали меморандум з шістьома ключовими імпортерами батарейок. Всі інші готові до подальшого діалогу. Важливо, аби імпортери спочатку заклали у вартість батарейок 10-15 коп. на їх переробку», – зазначила активістка організації Юлія Бурнишева під час прес-конференції в ІА «Мост-Днепр».
Кожен бажаючий може знайти найближчий пункт з прийому і віднести туди свої відпрацьовані батарейки. Докладна інформація є на сайті http://batareiky.in.ua/.
Таким чином ви допоможете глобальній проблемі, адже, наприклад, одна пальчикова батарейка забруднює 20 м2 землі або 400 л води важкими металами. Свинець, який міститься у більшості батарейок високотоксичний для людини та тварин. Провокує розумову відсталість та захворювання мозку. Цинк накопичується в організмі і може викликати недокрів’я, затримку росту та безпліддя. А ртуть вражає нервову, травну та імунну системи і входить у список із 10 найбільш небезпечних забруднювачів.