Вірус сидить в організмі роками: у Дніпрі дедалі частіше виявляють ВІЛ-інфекцію
У Дніпрі за 9 місяців 2019-го на 28,3 % збільшився показник захворюваності на ВІЛ-інфекцію у порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Це пов’язано передусім з тим, що тестування на наявність вірусу проходять дедалі більше людей. Цьогоріч виявлено 781 новий випадок ВІЛ-інфекції. Серед уперше зареєстрованих хворих 59,5 % чоловіків і 40,5 % жінок. Про це повідомила завідувачка міського центру профілактики та боротьби зі СНІДом Олена Ліснича.
«Водночас маємо зменшення показника захворюваності на СНІД на 13,3 %. За 9 місяців зареєстровано 297 випадків СНІДу проти 335 за аналогічний період минулого року. Загалом епідемічна ситуація багато у чому залежить від грамотності населення. Ключову роль у боротьбі з ВІЛ відіграє сучасна діагностика цієї інфекції. За вказаний період у місті проведено 49 845 обстежень на антитіла до ВІЛ за допомогою імуноферментного аналізу та швидких тестів», – зазначила Олена Ліснича.
Вона також підкреслила: якщо раніше інфікування найчастіше відбувалося через уколи ін’єкційних наркотиків, то зараз у більшості випадків – статевим шляхом. Вчасно розпочате лікування антиретровірусними препаратами дозволяє людям з ВІЛ прожити довге та повноцінне життя. На сьогодні у місті відповідну терапію безкоштовно отримують 4 767 осіб.
Зі свого боку головна спеціалістка відділу первинної медичної допомоги управління організації медичної допомоги департаменту охорони здоров’я населення міськради Тетяна Мартиненко додала, що жоден з ВІЛ-позитивних не знає про свій статус, доки не пройде тестування. Вірус може сидіти в організмі роками, поволі руйнуючи імунну систему людини. Він проявляється різними недугами: від хвороб шкіри, розладів травлення, підвищення температури тіла, до запалення різних органів тощо.
«Обстежитися на ВІЛ, зробити безкоштовні швидкі тести можна у центрах первинної медико-санітарної допомоги, а також у кабінетах «Довіра», які розташовані на базі поліклінік і стаціонарних закладів: міської поліклініки № 2 (вул. Ламана, 4), міської поліклініки № 6 (вул. Столярова, 12), міської клінічної лікарні № 4 (вул. Ближня, 31), міської клінічної лікарні № 6 (вул. Батумська, 13) та міського Центру профілактики та боротьби зі СНІДом (вул. Канатна, 17). Консультування та тестування відбувається цілком конфіденційно. Не гайте часу – пройдіть тест на ВІЛ!» – наголосила Тетяна Мартиненко.
Наразі у Дніпрі під диспансерним наглядом у лікувально-профілактичних закладах перебувають 5 933 ВІЛ-інфікованих.
Фото: pixabay