Як шум міста впливає на людину
Шумове забруднення у місті є не менш небезпечним, аніж поганий стан екології, який притаманний великим містам. Відомо, що людей, які живуть біля аеропортів і завантажених доріг, частіше страждають від хвороб серця, інсультів і вмирають раніше. Так, кожні 10 додаткових децибелів (дБ) збільшують цей ризик на 7-17%.
У свою чергу, Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) говорить, що тривалий вплив звуків на рівні 55 дБ і вище (наприклад, розмова чи не надто жвава дорога) здатна підвищити тиск або спровокувати серцевий напад.
Шум дає людині відчуття небезпеки – це еволюційний механізм. В результаті виділяються стресові гормони (адреналін, норадреналін, кортизол). А високий рівень цих гормонів лікарі пов’язують з цілим набором недуг. Серед них синдром роздратованого кишечнику, головні болі, безсоння, підвищений кров’яний тиск, безпліддя.
Шумове забруднення характерне і для офісної роботи. Наприклад, жінки, які працюють в офісах відкритого типу, мають підвищений рівень адреналіну і знижену мотивацію до роботи. Також відомо, що діти, які росли в шумному середовищі, відставали від однолітків у читанні, мовних навичках і здатності запам’ятовувати інформацію. Шум навіть призводить до набору ваги. А ось в тиші починають вироблятися нові мозкові клітини – нейрони гіпокампу, що відповідають за пам’ять і навчання.