16 грудня. Цей день в історії

1497 – Васко да Гама обігнув Мис Доброї Надії, першим із європейців пройшовши в Індійський океан.

1637 – Бій повстанців під проводом Павла Бута (Павлюка) під Кумейками з польською армією.

Слідкуйте за нами в Telegram та Viber !

1653 – Олівер Кромвель проголошений лордом-протектором Англії.

1773 – “Бостонське чаювання” – мешканці міста Бостон захопили та викинули у море велику кількість чаю, на знак протесту проти митної політики Великої Британії. Дії, що Велика Британія вжила було у відповідь, стали одним з причин американської війни за незалежність

1899 – заснований футбольний клуб «Мілан», що на теперішній час є одним з найбільш титулованих клубів світу.

1919 – Червона армія взяла Київ

1920 – у повіті Хайюань провінції Нінся (Китай) відбувся землетрус потужністю 8,5 бала за шкалою Ріхтера. Загинуло близько 240 тисяч людей

1922 – радикальним націоналістом Неведомським у Варшаві вбитий перший президент Польщі Габріель Нарутович, який обіймав цю посаду менше тижня

1922 – створений Верховний Суд України.

1934 – арешт більшовиків Григорія Зіновьєва і Льва Каменєва, обвинувачених у “моральній відповідальності” за вбивство Кірова

1944 – початок наступу німецько-фашистських військ в Арденнах (Франція). На початку операції їм вдалося прорвати фронт англо-американських військ на ділянці в 80 км і захопити в полон 30 тисяч американських солдатів і офіцерів

1957 – радянська експедиція вперше досягла південного геомагнітного полюса Землі.

1966 – публікація «Цитат Мао Цзедуна» в Пекіні. У роки китайської культурної революції негласним розпорядженням було, щоб кожен китайський громадянин мав примірник «Цитата». Хунвейбини могли зажадати від будь-якого підозрілого особи пред’явити цитатник або привести на пам’ять уривок звідти; невиконана вимога могла привезти до побиття.

1970 – на зустрічі в Гаазі представники 50 держав підписали угоду про запобігання незаконного захоплення літаків

1971 – громадянська війна в Бангладеш (індо-пакистанська війна) завершилася капітуляцією пакистанських військ після збройної підтримки Індією уряду Муджібура Рахмана, який раніше проголосив незалежність Народної Республіки Бангладеш

1971 – Бахрейн отримав незалежність від Британії (День незалежності Бахрейну)

1979 – уперше людина подолала звуковий бар’єр, пересуваючись по поверхні Землі (американський автогонщик Стен Барретт).

1986 – з посади першого секретаря ЦК Компартії Казахстану знятий Дінмухамед Кунаєв, на його місце призначений Геннадій Колбін.

1989 – румунська революція: наступного дня після заворушень у Тімішоарі люди знову зібралися на площах Тімішоари й Арада з вимогами відставки Чаушеску.

1991 – Проголошення незалежності Казахстану.

1991 – ООН скасувала своє рішення від 1975 р. про те, що сіонізм є расизмом

1991 – Верховна Рада Росії оголосила себе правонаступницею Верховної Ради СРСР

1997 – 685 дітей з нападами епілепсії доставлено в лікарні Японії після перегляду 38-ої серії мультфільму про покемонів. Ця серія «покемонів» більше не демонструвалася в жодній країні.

 

16 грудня народилися:

1770 – Людвіг ван Бетховен, німецький композитор, автор великої кількості пісень ,увертюр, кантат, оперет, і лише однієї опери «Фіделіо».

1775 – Джейн Остін, англійська письменниця, основоположниця реалістичного сімейного, “дамського” роману.

1790 – Леопольд I, король Бельгії з 1831 року. 21 липня 1831 він урочисто в’їхав на білому коні в столицю свого королівства – Брюссель і склав присягу на вірність бельгійському народу і конституції. Цей день в Бельгії вважається одним з головних національних свят.

1857 – Едвард Емерсон Барнард, американський астроном. Вів спостереження планет і слабких зірок. Отримав численні знімки Чумацького Шляху і туманностей. Відомий вивченням темних туманностей.

1866 – Василь Кандинський, російський живописець, графік і теоретик образотворчого мистецтва, один з основоположників абстракціонізму.

1872 – Антон Іванович Денікін, російський військовий діяч, генерал-лейтенант російської армії, герой російсько-японської війни, головнокомандувач антибільшовицькими силами Півдня Росії під час громадянської війни 1918-20 у Росії.

1901 – Микола Ватутін, радянський воєначальник, генерал армії, Герой Радянського Союзу (посмертно).

1917 – Артур Чарльз Кларк, англійський письменник-фантаст. Відомий зокрема спільною роботою зі Стенлі Кубриком зі створення культового фільму «Космічна одіссея 2001». У 1999 році Кларк отримав лицарське звання від королеви Єлизавети II.

1946 – Олександр Іванович Некрасов, український композитор, автор оркестрової, хорової, камерно-вокальної та інструментальної музики, творів для дітей, поетичних творів.

1948 – Юрій Ніколаєв, радянський і російський теле- й радіоведучий, продюсер, кіноактор. Народний артист Росії.

1964 – Анфіса Рєзцова , радянська біатлоністка та лижниця.

1971 – Пол ван Дайк, наразі найвідоміший трансовий діджей світу, один з найвідоміших продюсерів світу електронної музики.

1972 – Павло Шкапенко, український футболіст.

Більше на нашому каналі в  YouTube, та на сторінках у  Facebook, Instagram!