27 листопада. Цей день в історії
1095 – проголошення Першого хрестового походу в Клермоні. Похід був проголошений Папою Римським Урбаном ІІ.
1493 – Христофор Колумб заснував перше поселення європейців в Америці – Ізабеллу (острів Домініка)
1834 – Томас Девенпорт запатентував перший у США електродвигун
1895 – Підписання заповіту Альфредом Нобелем, згідно якого все його майно та гроші будуть направлені на розвиток фонду Нобелівської премії.
1918 – В. Вернандський став президентом Української Академії наук.
1943 – Битва підрозділів Української Повстанської Армії з двома німецькими дивізіями у Чорному лісі.
1967 – на екрани СРСР вийшов перший радянський фільм жахів “Вій” режисерів Костянтина Єршова і Георгія Кропачова
1971 — радянський космічно-автоматичний апарат «Марс-2» зробив посадку на планеті Марс.
1992 – у Відні пожежа охопила палац Хофбург.
1997 — газета «Всеукраинские ведомости» оприлюднила матеріал про злочинні фінансові махінації фірми «Республіка», очолюваної І. Бакаєм, та про мільйонні збитки, що зазнала держава через діяльність цього підприємства. Цікаво те, що особи, повинні у скоєнні злочину, досі не покарані.
1998 – надійшла в продаж серія комп’ютерних ігор FIFA
27 листопада народилися:
1701 — Андерс Цельсій, шведський астроном, геолог і метеоролог, є широковідомим сьогодні завдяки термометру зі стоградусною шкалою, який отримав його ім‘я (термометр зі шкалою Цельсія або термометр Цельсія) і використовується в більшості країн світу
1863 — Ольга Кобилянська, видатна українська письменниця, активна діячка жіночого руху Буковини. За творами письменниці знято фільми: «Земля», «Вовчиха», «Меланхолійний вальс», «Царівна» тощо.
1870 – Юхо Паасіківі, президент Фінляндії у 1946-1956 рр. Його політика – “лінія Паасіківі” – вміло поєднувала західний вектор із дружбою з СРСР
1879 – Григорiй Чупринка, український поет-романтик
1894 – Мацусіта Коносуке, японський бізнесмен, засновник Matsushita Electric, що відома своєю побутовою електронікою під брендом Panasonic.
1915 — Яків Гніздовський, український графік, скульптор i живописець. Серед найвідоміший робіт іконостас для української греко-католицької церкви святої Трійці в Керганксоні (США).
1918 — Борис Патон, вчений у галузі зварювальних процесів, металургії і технології металів; Президент АН України, перший нагороджений званням Герой України.
1942 — Джеймс Маршалл “Джимі” Гендрікс, американський гітарист, співак і композитор. За версією журналу Rolling Stone, Хендрікс був визнаний найкращим гітаристом світу.
1953 — Борис Гребенщиков, поет, музикант, лідер групи “Акваріум”.
1960 — Юлія Тимошенко, політик та державний діяч.
1963 – Володимир Машков, російський кіноактор (Любов на острові смерті, Катя Ізмайлова, Ліміта, Американська дочка, Злодій, Мама, Російський бунт, Американська рапсодія), режисер (Сирота казанська).
1973 — Брюс Лі, китайський та американський кіноактор, майстер бойових мистецтв, інструктор і актор бойового кіно, один з найвпливовіших митців бойового жанру 20-го сторіччя.