29 липня. Цей день в історії

1108 – Людовик VI став королем Франції, п’ятим з династії Капетингів. Впродовж свого правління він боровся з «бунтівними баронами», які турбували Париж, а також з норманськими королями Англії, що намагались заволодіти землями Нормандії.

1565 – Королева Шотландії Марія Стюарт вийшла заміж за свого кузена лорда Дарнлі.

Слідкуйте за нами в Telegram та Viber !

1586 – місто Тюмень (неофіційна “нафтогазова столиця” Росії в наш час) було засновано московськими воєводами Василем Сукіним та Іваном М’ясним.

1588 – Біля французького узбережжя англійський флот під командуванням лорда Чарльза Говарда і сера Френсіса Дрейка завдав поразки іспанській Непереможній Армаді.

1693 – У битві поблизу Неервіндене часів дев’ятирічної війни між Францією та Аугсбурзькою лігою, французька армія маршала Франсуа-Анрі Монморансі здобула піррову перемогу над коаліційними військами Вільгельма III Оранського.

1754 – У першому міжнародному боксерському матчі чемпіон Великої Британії Джек Слек за 25 хвилин нокаутував француза Жака Петі.

1793 – Перший віце-губернатор Верхньої Канади Джон Грейвз Сімко заснував форт та морський порт Йорк (нині Торонто).

1836 – У Парижі відбулось урочисте відкриття Тріумфальної арки, зведеної за ініціативою Наполеона Бонапарта на честь військових перемог, отриманих Францією під час Революції і в період Першої імперії.

1874 – англієць Уолтер Уїнгфілд запатентував розбірний тенісний корт.

1914 – Запущено в дію першу трансамериканську телефонну лінію Сан-Франциско — Нью-Йорк.

1914 – Відбулись перші бойові дії Першої Світової війни – два австрійські річних кораблі обстріляли Бєлград.

1941 – За численні прорахунки, поразки, оточення частин РСЧА, генерал армії Георгій Жуков звільнений з посади начальника Генерального штабу та призначений командувачем Резервним фронтом.

1948 – у Лондоні відкрилися Літні Олімпійські ігри.

1954 – опубліковано “Володар кілець” – перша частина знаменитої трилогії Дж. Р. Р. Толкіна.

1957 – У Відні почало роботу Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ), покликане здійснювати контроль за мирним використанням атомної енергії.

1958 – Конгрес США прийняв законопроект про створення Національного управління з аеронавтики і дослідження космічного простору (НАСА), призначене для координування всіх американських мирних програм з освоєння космічного простору.

1967 – Американський хіт-парад на три тижні очолила пісня «Light My Fire», видана другим синглом з дебютного однойменного альбому групи «The Doors».

1967 – американці продовжують терпіти невдачі у В’єтнамі: в результаті пожежі на авіаносці “Форрестол” загинули 134 людини.

1974 – Юрій Володимирович Андропов (голова КДБ СРСР) віддав наказ про створення групи “Альфа” – елітний підрозділ для боротьби з тероризмом.

1974 – духовний сан отримали 11 жінок в США, це був відкритий виклик церковному статуту.

1981 – Близько 750 мільйонів телеглядачів у 74 країнах світу спостерігало за одруженням спадкоємця британського престолу принца Чарльза і леді Діани Спенсер, 19-річної шкільної вчительки.

1987 – Президентом Франції Франсуа Міттераном та прем’єр-міністром Великої Британії Маргарет Тетчер підписано угоду про початок будівництва Євротунелю під Ла-Маншем, що мав з’єднати дві країни.

1994 – У США пройшла прем’єра фільму «Маска» з Джимом Керрі у головній ролі. Фільм, знятий за мотивами коміксів, увійшов до десятки найкасовіших стрічок 1994 року, закріпив репутацію Керрі в якості одного з провідних комедійних акторів того часу. «Маска» стала дебютним фільмом для моделі Камерон Діас.

1996 – На Олімпійських іграх в Атланті американець Карл Льюіс виграв свою дев’яту золоту медаль, на цей раз стрибках в довжину, і став п’ятим спортсменом, що перемагав на чотирьох Олімпіадах підряд.

1998 – у Лос-Анджелесі американець С. Рід зробив найдовший в історії стрибок з даху 14-поверхового будинку на дах іншого будинку — на мотоциклі він пролетів 19,8 метрів.

2012 – Українка Олена Костевич завоювала першу медаль для України на Олімпіаді у Лондоні – у стрільбі з пневматичного пістолета вона стала третьою.

29 липня народилися:

1817 – відомий живописець, мариніст і баталіст, Іван Айвазовський.

1870 – Джордж Діксон, американський боксер; перший чорношкірий чемпіон світу в професійному боксі.

1883 – італійський політичний діяч, ідеолог фашизму Беніто Муссоліні (слід враховувати, що фашизм і нацизм мали корінні відмінності).

1905 – Даг Хаммершельд, генеральний секретар ООНДаг Яльмар Хаммершельд, шведський економіст, другий генеральний секретар ООН (1953-61 рр.); загинув у автокатастрофі; посмертно нагороджений Нобелівською премією миру (1961)

1914 – Марсель Бік, французький винахідник, якому ми завдячуємо одноразовою ручкою, запальничкою, станком для гоління.

1916 – американський режисер Бадд Беттікер.

1918 – радянський письменник Володимир Дмитрович Дудинцев (у своїй творчості критикував засилля бюрократії в СРСР).

1921 – французький режисер, фотограф і письменник Кріс Маркер.

1923 – радянський льотчик, пізніше військовий і державний діяч Борис Павлович Бугаєв.

1925 – Мікіс Теодоракіс, грецький композитор, політик.

1941 – англійський актор, лауреат численних премій в кінематографі Девід Уорнер.

1945 – румунський футболіст і футбольний тренер Мірча Луческу (по справжньому заявив про себе в Європі, після того як з українським футбольним клубом “Шахтар” виграв Кубок УЄФА).

1954 – композитор, продюсер Ігор Крутой.

1981 – талановитий іспанський гонщик, дворазовий чемпіон світу та діючий пілот формули-1 Фернандо Алонсо (в даний час виступає за команду “Scuderia Ferrari”).

1984 – народилася  Ганна Безсонова, українська гімнастка.

Абсолютна чемпіонка світу з художньої гімнастики 2007 року, дворазова бронзова призерка Олімпійських ігор 2004 і 2008 років. Багаторазова чемпіонка і призерка світових та європейських першостей.

Більше на нашому каналі в  YouTube, та на сторінках у  Facebook, Instagram!