ДФС у Дніпропетровській області інформує

Дніпропетровською митницею ДФС у березні 2016 року забезпечено надходження до Державного бюджету України у розмірі 1 мільярду 467,2 мільйонів гривень митних платежів. Це на 139 мільйонів, або на 10,5 відсотків більше, ніж за лютий п.р.

Протягом березня п.р. на 5,4 відсотки збільшилися середньоденні надходження проти попереднього місяця 2016 року. Вони складають 66,7 мільйонів гривень проти 63,3 мільйонів гривень.

Також, зросли вартісні обсяги оподаткованого імпорту за рахунок збільшення обсягів ввезення товарів за окремими товарними позиціями: вугілля кам’яне (+76 мільйонів гривень); добрива мінеральні (+12,6 мільйонів гривень); мастила (+12,5 мільйонів гривень); машини сільськогосподарські (+10,7 мільйонів гривень); кокс та напівкокс (+8,8 мільйонів гривень).

До уваги користувачів РРО!

Шановні власники реєстраторів розрахункових операцій та програмно-технічних комплексів самообслуговування (далі – ПТКС), які здійснюють роздрібну торгівлю підакцизними товарами, купівлю-продаж іноземної валюти, операції з приймання та переказу готівки через ПТКС, у зв’язку зі змінами у законодавстві Головне управління ДФС у Дніпропетровській області просить звернутися до центрів сервісного обслуговування для оновлення програмного забезпечення.

У 2016 році знижена загальна ставка єдиного внеску до 22 відсотків

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області нагадує, що Законом України від 24.12.2015 №909-VІІІ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році» з 1 січня 2016 року внесені зміни до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 №2464-VI (далі – Закон №2464).

Так, зокрема,

— з платників єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – єдиний внесок) виключено найманих працівників;

— для платників, зазначених у статті 4 Закону №2464, нарахування єдиного внеску складають 22% до бази нарахування єдиного внеску, визначеної статтею 7 цього Закону.

Таким чином, за рахунок скасування обов’язку утримання єдиного внеску із заробітної плати найманих працівників, знижено навантаження на їх заробітну плату.

До 01.01.2016 ставки єдиного внеску диференціювались залежно від класу професійного ризику виробництва (далі – клас ризику), яких було встановлено 67, та розмір ставок складав від 36% до 49,7% (тільки для 3-го та 7-го класів ризику застосовувались ставки 6,78% та 6,83% відповідно).

Отже, з 1 січня поточного року загальна ставка єдиного внеску знизилась до 22%, що сприяє зменшенню навантаження на фонд заробітної плати та, відповідно, на роботодавців.

Визначення ставок екологічного податку за викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин стаціонарними джерелами забруднення

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області інформує, що Державною фіскальною службою України у листі від 16.03.2016 №9027/7/99-99-15-04-02-17  (далі – лист ДФС №9027) повідомила стосовно визначення регуляторних актів, які використовуються платниками для визначення ставок екологічного податку (далі – податок) за викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин стаціонарними джерелами забруднення (далі – викиди забруднюючих речовин).

Для обґрунтованого застосування ставок податку за викиди забруднюючих речовин при визначенні розміру податкових зобов’язань з цього податку при експлуатації об’єктів, з яких надходять в атмосферне повітря забруднюючі речовини або їх суміші, платникам податку необхідно використовувати відповідні документи, зокрема, дозволи на викиди забруднюючих речовин, згідно з якими здійснюється ідентифікація видів забруднюючих речовин, визначається їх клас небезпечності, а також величина орієнтовно безпечних рівнів таких речовин.

Лист №9027 розміщено на офіційному веб-порталі ДФС за посиланням:

http://sfs.gov.ua/zakonodavstvo/podatkove-zakonodavstvo/listi-dps/67175.html

Про заповнення полів 2 та 3 декларації з податку на прибуток підприємств

у разі уточнення показників

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області нагадує, що платники податку на прибуток здійснюють звітування за формою податкової декларації з податку на прибуток підприємств (далі – декларація), затвердженою наказом Міністерства фінансів України від 20.10.2015 №897, що зареєстрований у Міністерстві юстиції України 11.11.2016 за №1415/27860.

Пунктом 50.1 статті 50 Податкового кодексу України з внесеними змінами та доповненнями (далі – Кодекс) визначено, що у разі, якщо у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності, визначених статтею 102 Кодексу) платник податків самостійно (у тому числі за результатами електронної перевірки) виявляє помилки, що містяться у раніше поданій ним податковій декларації (крім обмежень, визначених цією статтею), він зобовязаний надіслати уточнюючий розрахунок до такої податкової декларації за формою чинного на час подання уточнюючого розрахунку.

Платник податків має право не подавати такий розрахунок, якщо відповідні уточнені показники зазначаються ним у складі податкової декларації за будь-який наступний податковий період, протягом якого такі помилки були самостійно (у тому числі за результатами електронної перевірки) виявлені.

На підставі статті 50 Кодексу самостійне виправлення помилок платниками податку на прибуток здійснюється шляхом уточнення показників декларації у складі звітної (звітної нової) декларації за поточний звітний (податковий) період з поданням Додатка ВП «Розрахунок податкових зобов’язань за період, у якому виявлено помилку(и)1» до декларації або в уточнюючій декларації.

Відповідно до роз’яснень, наданих Державною фіскальною службою України на головній сторінці офіційного веб-порталу (http://sfs.gov.ua), у разі уточнення показників у складі звітної (звітної нової) декларації поле 2 «Звітний (податковий) період» та поле 3 «Звітний (податковий) період, що уточнюється» заповнюються одночасно. При цьому у полі 2 зазначається звітний (податковий) період, за який подається декларація, а у полі 3 – звітний (податковий) період, який уточнюється.

У разі подання уточнюючої декларації у полі 2 «Звітний (податковий) період» та у полі 3 «Звітний (податковий) період, що уточнюється» відображається звітний (податковий) період, що уточнюється.

Добавить комментарий